• Informacje na temat:

    nurofen czy paracetamol

Artykuły na temat: nurofen czy paracetamol
  • Co jest lepsze na gorączkę: paracetamol czy ibuprofen?

    ...zapalny, z którym układ odpornościowy dziecka próbuje walczyć. Wzrost temperatury ciała do pewnego momentu jest uciążliwy, ale nie bardzo groźny. - Jednak, gdy gorączka przekroczy 38,5˚C, trzeba ją obniżyć. Preparaty zawierające paracetamol (np. Calpol, Apap lub Panadol) można podawać już od pierwszych dni życia. Stosowane zgodnie z dawkowaniem znajdującym się na opakowaniu danego leku lub zaleceniami...

  • Co jest lepsze na gorączkę: paracetamol czy ibuprofen?

    ...się stan zapalny, z którym układ odpornościowy dziecka próbuje walczyć. Wzrost temperatury ciała do pewnego momentu nie jest groźny. Jednak, gdy gorączka przekroczy 38,5°C, trzeba ją obniżyć. Leki zawierające paracetamol (np. Calpol, Apap lub Panadol) można podawać już od pierwszych dni życia. Stosowane zgodnie z dawkowaniem znajdującym się na opakowaniu danego leku lub zaleceniami lekarza są...

  • Wakacyjne pogotowie

    Dzieci zwykle chorują w najmniej spodziewanych okolicznościach. Nie zamartwiaj się więc, jeśli twój maluch podczas wyjazdu złapie katar czy dostanie biegunki. Dzięki naszym radom szybko postawisz go na nogi.

  • Jak często lek przeciw gorączce?

    Podczas infekcji mój synek zazwyczaj ma bardzo wysoką temperaturę. Po podaniu leku przeciwgorączkowego obniża się ona jedynie na krótko. Co zrobić, by znów ją zbić? Czy mogę szybciej podać dziecku następną porcję lekarstwa?

  • Objawy, których nie można lekceważyć - sprawdź

    Maluch cierpi, a ty nie jesteś pewna, co mu dolega? Sprawdź, czy sama możesz mu pomóc, czy lepiej będzie udać się do lekarza.

  • Co jest lepsze na gorączkę?

    ...zapalny, z którym układ odpornościowy dziecka próbuje walczyć. Wzrost temperatury ciała do pewnego momentu jest uciążliwy, ale nie bardzo groźny. - Jednak, gdy gorączka przekroczy 38,5˚C, trzeba ją obniżyć. Preparaty zawierające paracetamol (np. Calpol, Apap lub Panadol) można podawać już od pierwszych dni życia. Stosowane zgodnie z dawkowaniem znajdującym się na opakowaniu danego leku lub zaleceniami...

  • Lepiej nie przesadzać z lekarstwami zimą

    ...nazwy, ale zawierają tę samą substancję aktywną: paracetamol (np. Apap, Coldrex), ibuprofen (np. Ibuprom Ifenin, MIG, Ibum, Nurofen) lub kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna, Upsarin C, Polopiryna(...) naczynia krwionośne zamiast być obkurczone, rozkurczają się. Śluzówka staje się obrzęknięta i pojawia się uczucie niedrożności nosa. Wiele osób zaczyna wtedy... jeszcze częściej sięgać po krople. A to...

  • Co wziąć na ból?

    Gdy boli cię głowa, sięgasz po jeden z leków z ibuprofenem. Ale czy wiesz, że dwa preparaty z tą samą substancją w środku wcale nie są sobie równe?

  • Nietypowe, ale skuteczne sposoby na ból głowy

    Może być wywołany m.in. noszeniem zbyt ciężkiej torebki, spadkiem poziomu cukru i odwodnieniem. Warto dostosować sposób leczenia bólu głowy do jego przyczyny.

  • Objawy, których nie można lekceważyć - sprawdź

    Maluch cierpi, a ty nie jesteś pewna, co mu dolega? Sprawdź, czy sama możesz mu pomóc, czy lepiej będzie udać się do lekarza.

Dyskusje na temat: nurofen czy paracetamol
  • Re: Co jest lepsze na gorączkę: paracetamol czy ibuprofen?

    nurofen za to moze sie przycinic do zapalenia nerek. paracetamol jest duzo lepiej tolerowany i daje duzo mniej efektow ubocznych.

  • Re: Co jest lepsze na gorączkę: paracetamol czy ibuprofen?

    Ja podaje dziecku Nurofen i szybko działa, a co ciekawe przeczytałam na ulotce Paracetamolu, że może on przyczynić się do rozwoju alergii a nawet astmy u dzieci.

  • Re: Co jest lepsze na gorączkę: paracetamol czy ibuprofen?

    A który jest lepszy i skuteczniejszy albo co zrobic jak dziecko ma 40C dostał Nurofen , antybiotyk a temperatura nie spada???

  • Re: Leki na całe zło

    Mam przyjaciolke ktora pracuje w koncernie farmaceutycznym w naszym miescie. Od niej czerpię wiedze na temat skladu i dzialania lekow. Z czystej ciekawosci chodze i sie pytam. No i dowiedzialam sie ze najbezpieczniejsza substancja przeciwbolowa jest jak na razie ibuprofenum. Nie zaden paracetamol ktory uwielbia rozrzedzac krew czy aspiryna oraz pyralginum. Zwykly ibuprofen czy nurofen.

  • Re: Ja ni e wysypiam sie od 10-m-cy

    bolą dziąsełka (w sytuacji, gdy się okaże, że to ząbki, a córcia będzie bardzo płakać daj jej paracetamol w czopku lub nurofen). Ostatnia sprawa to być może faktycznie głód, straj się więc podawać jej(...)Witam, jestem mamą 15-to miesięcznego synka, napiszę Ci kilka rad, które ja stosowałam. Możesz spróbować wyciszać małą już ok 1-2 godz przed snem, czytać jej bajkę zgasić światło i bawić się przy

  • Re: Re: Witam!, moja córka 10-miesięczna

    Moja córka 10-miesięczna, która tak słabo śpi dostaje na noc mleko z kaszką-ok. 180ml i dobrze spi do czasu, kiedy nie obudzi ją wielki krzyk i płacz- myśle, że całą przyczyną tego niespania w nocy są wychodzące ząbki-wyszły jej teraz- w odstępach siedmiu dni- dwa ząbki, ale nadal tak źle śpi!A jesli chodzi o ten paracetamol lub nurofen-to zawiesinę też mogłabym podac bo czopka nie dam rady dla