• Informacje na temat:

  dziecko a nazwisko

Artykuły na temat: dziecko a nazwisko
 • Jakie nazwisko można nosić po ślubie?

  W Polsce tradycyjnie to kobieta zmienia nazwisko po zawarciu związku małżeńskiego i w praktyce dzieje się tak nadal w większości przypadków. Coraz częściej jednak narzeczeni decydują się na inne opcje uznawane za idące z duchem czasu. Podpowiadamy, jakie panna młoda, ale i pan młody, mają możliwości.

 • Przyjąć nazwisko męża czy zostawić własne? Jest wiele kombinacji

  Emilia, która za kilka miesięcy bierze ślub, wciąż nie zdecydowała się, jakie będzie nosiła nazwisko. Czy męża, czy dwa, czyli swoje i jego. A najchętniej zostałaby przy swoim, bo nie musiałaby wymieniać tak wielu dokumentów. Przy okazji rozmowy ze znajomą prawniczką, zapytała ją, co o tym stanowią przepisy.

 • ​Jacy mężczyźni najchętniej przyjmują nazwisko żony?

  Większość mężczyzn pragnie, by po ślubie żona przyjęła ich nazwisko, ewentualnie dodała je do nazwiska panieńskiego. Są jednak panowie, którzy statystycznie najczęściej i najchętniej przyjmują nazwisko małżonki - wynika z badań. O kim mowa?

 • Gotowe na dziecko

  ..., kiedyś, to chciałabym, żeby moje dziecko było owocem miłości, a nie celem samym w sobie, projektem". Teraz, gdy została żoną milionera i przyjęła jego nazwisko, wszystko jest na dobrej drodze do(...) telewizją. Zobaczymy. Nie chciałabym być aż tak integralną częścią show-biznesu. Nie do końca pisałam się na to wszystko, co dzieje się przy okazji. Szukam innych rozwiązań", dodała. Projekt dziecko...

 • Płacę alimenty na 10-letniego syna. Moja była żona ponownie wyszła za mąż i urodziła dziecko. Teraz chce wystąpić o ich podwyższenie, choć wystąpiła do sądu o zmianę nazwiska naszego syna na to, jakie ma jej drugi mąż. Sąd wyraził zgodę. Co z alimentami, które płacę na syna? - pyta Artur z woj. dolnośląskiego.

 • Ariana Grande po ślubie zdecyduje się na podwójne nazwisko

  Ariana Grande po ślubie będzie miała podwójne nazwisko. Wokalistka przyjmie Davidson po mężu, jednak zostanie też przy swoim. Zrobi to dla dziadka, który...

 • Emilia J., która za kilka miesięcy bierze ślub, wciąż nie zdecydowała się, jakie będzie nosiła nazwisko. Czy męża, czy dwa, czyli swoje i jego. A najchętniej zostałaby przy swoim, bo nie musiałaby wymieniać tak wielu dokumentów. Przy okazji rozmowy ze znajomą prawniczką, zapytała ją, co o tym stanowią przepisy.

 • Kocham cię, ale twojego nazwiska nie chcę

  ...! - Dlaczego nie przyjęłam nazwiska męża? Powody były dwa, oba do bólu pragmatyczne - wspomina 36-letnia Natalia. Po pierwsze, moje nazwisko jest ładniejsze, lubię je, nie chciałam go tracić, bo(...), noszą nazwisko ojca - mówi Natalia. - Był czas, że mocno dopytywały, dlaczego mama nazywa się inaczej niż reszta rodziny, ale zawsze odpowiadałam to samo: prawo daje kobiecie wybór, może przyjąć...

 • Dziecko jest jak walizka

  Czy chciałabyś, żeby ktoś pakował twoją walizkę, kiedy jedziesz w ważną podróż? Czy wiesz jak jest spakowane twoje dziecko? Na jakich emocjach pracuje? - pyta sędzia Anna Maria Wesołowska.

 • Jak nauczyć dziecko udzielania pierwszej pomocy?

  ...i powtarzać schemat wzywania pomocy. Ważne, aby dziecko nauczyło się, że po wykręceniu właściwego numeru alarmowego i połączeniu z dyspozytorem zawsze należy: 1. Podać swoje imię i nazwisko. 2. Opisać(...) naukę samodzielności. Może ona oznaczać nie tylko więcej swobody, ale też zmierzenie się z sytuacjami, gdy dziecko stanie się świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia, w wyniku którego ucierpi inny...

Zdjęcia na temat: dziecko a nazwisko
Wideo na temat: dziecko a nazwisko
 • Jarosław Wałęsa o trudnych chwilach, swoim ojcu i życiu rodzinnym

  Jarosław Wałęsa jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Od kilku lat jest europosłem. W "Dzień Dobry TVN" opowiedział o trudnych chwilach w życiu, rodzinie i swoim ojcu. Jak duża jest różnica między postrzeganiem nazwiska "Wałęsa" w Polsce i poza jej granicami? Europoseł wyjaśnił również, czy wypadek, w którym ucierpiał kilka lat temu, przewartościował jego życie. (DDTVN/X-news)

 • Szymon Majewski o sprawie dilera gwiazd

  W polskim show-biznesie mówi się o istnieniu listy znanych osób, które zaopatrywały się w narkotyki u dilera Cezarego P. - niektóre z nazwisk już zostały ujawnione przez media. Sprawę skomentował Szymon Majewski. Satyryk uważa, że trudno będzie tym osobom udowodnić, że nie korzystały z usług dilera, gdyż opinia publiczna już wydała na nie wyrok. Szymon nie martwi się, że sam znajdzie się na tej liście, bo jak twierdzi, po pracy zawsze wraca do dzieci i nie ma czasu na tego typu "zabawy".

 • Siwiec: Dbanie o siebie to koszmar

  We wtorek (04.11) w stołecznym SOHO Factory obyła się gala MTV EMA Pre-Party. Na imprezę przybyło mnóstwo najgorętszych nazwisk show-biznesu. Nie zabrakło także Natalii Siwec. Modelka zaskoczyła... czerwonymi włosami. Gwiazda opowiedziała o powodach swojej metamorfozy. - Spełniło się moje największe marzenie - powiedziała. Zdradziła także, jaką ma umowę z mężem oraz czy spodziewa się dziecka. Czy lubi spędzać czas przed lustrem?

Dyskusje na temat: dziecko a nazwisko
 • Re: Mieszkanie razem czy osobno ?

  kobieta nazwisko, to wtorek po sobotnim ślubie nie będzie się różnił od środy przed tym ślubem, a w innym wypadku to ślub jest naprawdę pięknym granicznym dniem życia. 3. Takie sprawdzanie kogoś nic nie da, tak naprawdę jeśli w czasie tych 3 lat nie urodzi się Nam dziecko nie wiem jak będzie po tym gdy zostaniemy rodzicami, jeśli nie zachoruję w tym czasie na poważną chorobę to nie dowiem się jak

 • Re: Jakie nazwisko można nosić po ślubie?

  Moja znajoma byla dwukrotnie mezatka, przyjmowala nazwiska mezow ale w momencie gdy drugi raz rozwiodla sie powrocila do nazwiska pierwszego meza poniewaz tylko z nim miala dziecko.

 • Re: powinnam przyjać nazwisko męża?

  a u mnie w przedszkolu jest dziecko o nazwisku Bździuch,to dopiero masakra

 • Re: Jakie nazwisko można nosić po ślubie?

  nazwiskiem. One zostawiaja nazwisko. Młodsze mężatki już świadomie wybierają. Jeśli sie boją co powie teściowa to mają nazwisko dwuczłonowe. Jeśli się nie boją to zostają przy swoim. Dziecko może nosic dwuczlonowe nazwisko i to jest najlepszy wybór. Hiszpanie tak robią i nikt sie nie dziwi.

 • Re: Powiedzieć że dziecko jest innego mężczyzny?

  Teraz to jest Twój problem ,ale może się okazać ,że Twoje dziecko w przyszłości będzie potrzebowało biologicznego ojca.Są w życiu takie przypadki dosyć drastyczne np. ciężka choroba,potrzeba(...) i wielka radość. Jeżeli ojcem biologicznym będzie Ten z boku trudno ,ma przechlapane,ponieważ dziecku należą się alimenty i nazwisko,jak nie po dobroci to sądownie.Chyba ,że nagle zapała stworzenia Rodziny

 • Re: Skąd wzięło się nazwisko "Rambo"?

  wychylasz dzieciaku, Zagrał w tylu filmach że ty nie chciałbyś zjeść naraz tyle pączków. Myć się i spać dziecko.

 • Re: Powiedzieć że dziecko jest innego mężczyzny?

  Teraz to jest Twój problem ,ale może się okazać ,że Twoje dziecko w przyszłości będzie potrzebowało biologicznego ojca.Są w życiu takie przypadki dosyć drastyczne np. ciężka choroba,potrzeba(...) i wielka radość. Jeżeli ojcem biologicznym będzie Ten z boku trudno ,ma przechlapane,ponieważ dziecku należą się alimenty i nazwisko,jak nie po dobroci to sądownie.Chyba ,że nagle zapała stworzenia Rodziny

 • czemu tylko jak tata?

  a dziecko nie musi sie wcale nazwyac jak tata. moze miec nazwisko po obojgu rodzicach.

 • Re: Jakie nazwisko można nosić po ślubie?

  A kto decyduje się na dziecko jest po prostu sadystą !