• Informacje na temat:

  w co bawić się z rocznym dzieckiem

Artykuły na temat: w co bawić się z rocznym dzieckiem
 • Zwierzak- najlepszy przyjaciel dziecka

  Psychologowie twierdzą, że dzieci, które mają kontakt ze zwierzętami, lepiej się rozwijają. Także pediatrzy i alergolodzy są zdania, że obecność futrzaka w domu wpływa pozytywnie na zdrowie malca. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby pod waszą kontrolą smyk i pupil poznali się bliżej.

 • Jesteś przekonana, że dziecko ma talent i wystarczy nim pokierować? Błąd

  ...z dzieckiem? Trudno mi sobie wyobrazić, że kilkulatek może być wolny, czyli robić to, co chce.  Aleksandra Piotrowska: - Dziecko ma prawo rozwijać się w zgodzie z jego wewnętrznym rytmem i talentami(...) bawić. Moja ośmioletnia jedynaczka nie daje mi wolnej chwili". A to najczęściej sami rodzice nie dali córce szansy, by nauczyła się samodzielności. Z wiecznie niańczonych niemowlaków wyrastają...

 • Zabawki i rozwój dziecka

  Rola zabawy i zabawek w rozwoju psychofizycznym dziecka jest ogromna. Rodzice powinni cieszyć się, gdy ich dziecko poświęca zabawie wiele czasu.

 • Zabawki i rozwój dziecka

  Rola zabawy i zabawek w rozwoju psychofizycznym dziecka jest ogromna. Rodzice powinni cieszyć się, gdy ich dziecko poświęca zabawie wiele czasu.

 • Życie po stracie dziecka

  Kobiety, która poroniła nie da się pocieszyć. Można tylko udzielić jej wsparcia emocjonalnego, pomóc znaleźć dla nieżyjącego dziecka miejsce w jej sercu i rodzinie - powiedziała podczas czata magazynu Samo Zdrowie i serwisu Kobieta, psycholog Izabela Barton-Smoczyńska.

 • Zabawki niebezpieczne dla dzieci

  Zanim pluszowe maskotki, plastikowe laleczki czy kolorowe samochodziki trafią do dzieci, "bawią się" nimi naukowcy. W laboratoriach zabawki są zgniatane, rozrywane, uderzane ciężarkami, a nawet(...) przeznaczonych dla dzieci produktów. O tym, że w kojarzonym głównie z ciężkimi górniczymi kombajnami instytucie bada się też zabawki, wie niewiele osób. Tymczasem działające tam laboratorium należy do...

 • Moje dziecko zaczyna mówić

  ...- ćwiczcie, bawiąc się Jest wiele zabaw, dzięki którym możesz trenować z dzieckiem aparat mowy. Doskonałą okazją do tego mogą być codzienne czynności. Co powinnaś robić? Półtorarocznemu(...) szkrab nauczy się prawidłowej artykulacji, będzie skracał lub upraszczał słowa, np. powie todut zamiast kogut. W końcu pojedyncze słowa zamieniają się w pierwsze dwuwyrazowe zdania. Okres drugiego...

 • Co zrobić, gdy malucha nie cieszą nadmorskie czy górskie widoki, a wakacyjne atrakcje zamiast bawić, nudzą? Wykorzystaj pomysły innych mam.

 • Krystyna Janda: Siła i niezależność

  ...nadprzyrodzoną moc. Kiedy byłam dzieckiem, oglądając film, w którym pojawiało się zło, denerwowałam się, że Superman jeszcze o tym nie wie. Uważałam, że najważniejsze jest dotrzeć do niego z informacją, bo(...) Janda to kobieta aktywna na wielu polach - gra w filmie i teatrze, reżyseruje, jest menedżerką kultury, prowadzi fundację i dwa teatry, ma swoje autorskie kosmetyki i przy tym wszystkim udziela się...

 • Pobawmy się!

  Zabawa odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka. Pozwala na nawiązanie bliższego kontaktu z otaczającym światem, zapoznanie się z właściwościami przedmiotów, a w przypadku dzieci starszych służy odreagowaniu stresów, uczeniu się ról społecznych, nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Jest sposobem na integrację osobowości.