• Informacje na temat:

  paracetamol nie działa na dziecko

Artykuły na temat: paracetamol nie działa na dziecko
 • Paracetamol - działanie i zastosowanie

  Paracetamol to lek przeciwgorączkowy oraz przeciwbólowy. Dostępny bez recepty zarówno w formie tabletek, czopków, czy też syropu.

 • Leki przeciwbólowe i ich działanie

  Zanim weźmiesz tabletkę, sprawdź, jak działa i co zawiera. Po co? By uchronić się przed nieświadomym przedawkowaniem i dobrać dla siebie odpowiedni preparat.

 • I trymestr - ciąża, czyli co się ze mną dzieje?

  Jeśli wiesz już, iż jesteś w ciąży (byłaś u lekarza lub chociaż zrobiłaś test ciążowy)- to zapraszamy do pozyskania niezbędnych informacji dotyczących twojego organizmu, ciąży i nowopoczętego życia.

 • Bolesne miesiączki - nie musisz cierpieć

  Z niepokojem czekasz na zbliżającą się menstruację, bo zwykle towarzyszy jej ból. Wprawdzie nie trwa długo, ale jest dokuczliwy. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

 • Gorączka od A do Z

  Gdy rośnie, jest sygnałem, że z maluszkiem dzieje się coś niedobrego. Jak szybko pomóc dziecku?

 • Nie igraj z bólem

  ...lata samowolnej terapii, która nie przynosi ulgi, a jedynie rujnuje układ pokarmowy. Właściwy wybór Jeśli nie działają środki przeciwbólowe dostępne bez recepty, to wcale nie znaczy, że bólu nie da się(...) standardem w walce z bólem jest tzw. drabina analgetyczna - mówi dr Puławski. - To schemat podziału metod leczenia bólu od najdelikatniejszej po najsilniejszą. Na dole drabiny znajduje się paracetamol...

 • Niech cię więcej głowa nie boli

  ...wolno z nimi jednak przesadzać. Leki te mogą bowiem podrażniać żołądek (wyjątkiem jest paracetamol). Poza tym obciążają wątrobę. Ich wadą jest także i to, że nie działają na przyczynę, a jedynie na objaw(...) tabletkę. Ból jednak to nie tylko przykre doznanie. To przede wszystkim ważny sygnał informujący, że w organizmie coś działa nie tak, jak powinno. Zanim więc rozprawisz się z nim, łykając naprędce...

 • Chorujesz? To świetnie!

  ...​Podwyższona temperatura jest dowodem, że organizm broni się przed infekcją. Dlatego nie zawsze trzeba ją obniżać, sztucznie wspomagać proces zdrowienia. Kiedy brać leki na przeziębienie, a w jakim przypadku lepiej się od tego powstrzymać? Pytamy prof. Adama Antczaka, internistę i pulmonologa.

 • Jak uśmierzyć ból?

  ...​Gdy jest silny, musisz wziąć tabletkę. Nie rób tego jednak pochopnie. Oto zasady, którymi warto się kierować przy wyborze właściwego leku.

 • Kiedy maluch ma ospę

  Dziecko najczęściej zapada na nią wiosną. Wtedy na jego ciele pojawiają się swędzące krostki, które mogą uprzykrzyć mu życie. Co powinnaś zrobić? Każde dziecko przechodzi ospę inaczej. Niektóre(...) zarażają się w żłobku, a także w przedszkolu. Już na dzień albo dwa przed pojawieniem się typowych objawów ospy, czyli pierwszych pęcherzyków, dziecko może źle się czuć lub być niespokojne. Może mieć także...