• Informacje na temat:

  obowiązek szkolny

Artykuły na temat: obowiązek szkolny
 • Zniesiony obowiązek szkolny dla 6-latków

  Do pierwszej klasy dzieci zaczną uczęszczać po ukończeniu 7 lat. Obowiązek szkolny został zniesiony dla 6-latków. Zmiany będą obowiązywać już od września...

 • Nie każde dziecko lubi chodzić do szkoły. Wydaje się, że wraz z wiekiem ucznia ta niechęć narasta, a skrajnym wyrazem tego bywają wagary… Ale szkoła to obowiązek dziecka, z którego(...) istotne, by zainteresowanie mamy nie skupiało się wyłącznie na szkolnych osiągnięciach latorośli, bo nie tylko one są dla niej ważne. Chwal dziecko za zaangażowanie w pasje. To doda mu wiary...

 • Jak skompletować szkolną wyprawkę

  ...dostępne są tornistry w dużym przedziale cenowym. Mundurek czy biała koszulka? Od kilku lat wiele emocji wzbudza strój uczniowski. Obowiązek noszenia mundurków szkolnych Sejm zniósł w 2008 r., jednak(...) ciemnych śladów szkolnych podłogach). Obuwie na zmianę powinno być przenoszone w worku, najlepiej z przewiewnego materiału. Pierwszaka powinniśmy wyposażyć także w strój galowy: białą bluzkę lub...

 • ...i szkodliwych kwasów w żywności i w napojach dostępnych w sklepikach szkolnych i automatach. Dyrektor uzyska prawo do rozwiązania umowy z prowadzącym sklepik, jeśli będzie on sprzedawał zakazane produkty(...) dziecko może sobie kupić batonik w automacie na szkolnym korytarzu, z pewnością to zrobi. Nie tylko z tego powodu, że ma ochotę na coś słodkiego. Także dlatego, że koledzy kupują i że takie jedzenie...

 • Od kiedy obowiązek nauki dla 6-latków? Wprowadzanie obowiązku szkolnego dla sześciolatków ma być rozłożone na dwa lata.

 • Jak ubrać dziecko do szkoły

  Od mundurkowej dyscypliny sprzed wojny przez dresowo-getrową samowolkę końca XX wieku dochodzimy do momentu, gdy szkolny strój stał się kompromisem między uniformizacją a indywidualnym stylem. Jakikolwiek by jednak szkolny strój nie był - dla rodziców to po prostu kolejny wydatek. Bo w przeciwieństwie do książek i przyborów szkolnych - ubrania dla ucznia nie są w żadnym stopniu refundowane.

 • Tylko na życzenie rodziców

  Jest już gotowy projekt ustawy znoszącej obowiązek noszenia tak zwanego "jednolitego stroju szkolnego".

 • Nie ma się czego bać!

  Jesteśmy przygotowani, nie ma się czego bać - mówi o reformie oświaty, wprowadzającej obowiązek nauki w szkole dla sześciolatków, Ewa Nering, dyrektor szkoły podstawowej w Krakowie.

 • Jak skutecznie walczyć o alimenty

  Ojciec dziecka ma obowiązek łożyć na jego utrzymanie. Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, by go do tego skłonić, i na jaką sumę możesz liczyć.

 • Co się zmieni w szkole twoich dzieci?

  .... Wprowadzenie obowiązkowych jednolitych strojów szkolnych było pomysłem Romana Giertycha, ministra edukacji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Dzięki zmianie w szkolnych(...). Rozszerzono też odpowiedzialność dyscyplinarną na nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego i wprowadzono zapis, że nauczyciele ubiegający się o pracę będą mieli obowiązek przedstawienia...

Dyskusje na temat: obowiązek szkolny
 • Re: Zamierzam starzeć się niegodnie

  Osoby po 10tym roku życia powinny mieć dozór rodziców i posiadają obowiązek szkolny,i w tej chwili do lekcji marsz.

 • Re: Chcę wrócić do starej szkoły

  Źródłem zła jest OBOWIĄZEK szkolny i związana z tym więzienna patologia miejsca. Ale cóż - oddaliście 'swoje' dzieci państwu na pastwę!

 • Re: Byle do dzwonka

  Wszystko to można by zmienić, gdyby MEN wprowadził dwie zmiany: 1. Obowiązek szkolny i obowiązek nauki zamienił na prawo do nauki - czyli może się uczyć, ale nie musi. 2. Wprowadził "karne usunięcie ze szkoły" związane z karnym przeniesieniem do innej szkoły publicznej - ale tylko raz w trakcie całej edukacji. Brak poprawy i dalsze negatywne zachowanie się takiego ucznia w tej drugiej szkole

 • Re: Problem szkolny.....

  Dowiedziałam się że w szkole istnieje coś takiego - taka skrzynka "Przybij piątkę bez kaktusa " Jeżeli ktoś ma podobne problemy to może napisać anonimowo - kto i co robi złego lub opisać jego zachowanie z podaniem imienia i nazwiska tej osoby .Dyrekcja ma obowiązek zrobić coś w tym kierunku. Syn postanowił opisać wszystko , zobaczymy co będzie dalej.

 • Re: Jak skompletować szkolną wyprawkę

  Póki istnieje tzw obowiązek szkolny, wszelkie podręczniki i inne utensylia powinno zapewnić państwo. Nawet w prywatnych firmach nie musisz przynosić do pracy własnego sprzętu a tu taki cyrk.

 • Re: Dlaczego ona nie chce się dalej uczyć?!

  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, oraz trwa do ukończenia gimnazjum, nie dłużej jednak niż do ukończenia 18 roku życia. Z tego przepisu można poza obowiązkiem szkolnym do ukończenia gimnazjum wysnuć obowiązek nauki do 18 roku życia. Nie istnieje natomiast instytucja nakazu ukończenia gimnazjum.

 • Re: Byle do dzwonka

  Jest prosty sposób na naprawę. Wystarczy OBOWIĄZEK szkolny zamienić na PRAWO do nauki. Chcesz się uczyć - proszę bardzo, nie chcesz - wynocha ze szkoły. Ot i cała filozofia. Ale... Zwróćcie uwagę kto kieruje POLSKIM szkolnictwem.

 • Re: Proszę

  a ja podpiszę , bo jestem przeciwna odrywaniu dzieci tak wcześnie od rodziny i jak najwcześniejszego wychowywanie sobie nowych , pokornych obywateli ... aż tak radykalnych pogladów nie mam, jestem za przedszkolami, ale obowiązek szkolny to już inna bajka i dziękuję:)

 • do Ojca

  to co mówisz jest jak z innego świata. istnieje takie coś jak obowiązek szkolny. ze sposobu w jaki sie wypowiadasz wnioskuje, że nie jesteś głupi. poruszyłabym niebo i ziemie żeby ratować to dziecko. idź do prawnika. on ci doradzi, bo ja nie znam szczegółów waszej sytuacji rodzinnej. jeśli matka jest chora psychicznie, sprawa jest stosunkowo prosta.

 • Re: Byle do dzwonka

  Jeśli nauczyciel ma nasr. to prosta sprawa - nagranie i wylatuje z roboty. Ale co zrobić z gnojkami? Obowiązek szkolny i nikt go nie wywali ze szkoły, co najwyżej pójdzie do innej i będzie tam sławny, bo to co zrobił nie przyniesie mu tam ujmy.