• Informacje na temat:

  objawy gorączki

Artykuły na temat: objawy gorączki
 • O czym mogą świadczyć objawy grypopodobne?

  ...na obniżenie gorączki - lipę z malinami, mleko z miodem i czosnkiem, syrop z cebuli, jeżówkę lub propolis. Zobacz również:

 • (Nie)typowe objawy

  ..., czasem trwa krótko (np. po kontakcie z kotem), ale zdarza się, że dokuczliwe objawy utrzymują się nawet kilka tygodni (dziecko nie ma dodatkowych symptomów infekcji, np. gorączki). Alergiczny nieżyt(...)U wielu dzieci alergia długo pozostaje nie rozpoznana. Dlaczego? Ponieważ nie zawsze objawia się w charakterystyczny sposób. Konkretny alergen może u każdego malucha wywołać różne objawy chorobowe...

 • Objawy, których nie powinnaś lekceważyć

  Widzisz inne niż zwykle, niepokojące zachowanie swojego maleństwa? A może zauważyłaś u pociechy nietypowe objawy i martwisz się, że dzieje się z nią coś niedobrego? Pomożemy ci rozszyfrować, co mogą oznaczać niektóre z nich.

 • Cztery złote zasady, gdy zaatakuje półpasiec

  Nagle w jakimś miejscu zaczyna cię dziwnie mrowić, swędzieć i piec skóra. Dostajesz też gorączki. Jeśli kiedyś chorowałaś na ospę, to może być półpasiec!

 • Utajone zapalenie płuc

  Jak rozpoznać te podstępna chorobę? Zapalenie płuc może przebiegać bezobjawowo. Okazuje się, że coraz więcej osób bagatelizuje objawy, które nie rozpoznane stosunkowo wcześnie mogą mieć poważne konsekwencje.

 • Słonecznik: Zanim podasz antybiotyk

  Najczęściej pojawia się on: ból gardła. Potem dochodzą inne objawy katar, ból mięśni. Wszystkiemu towarzyszy gorączka lub stany podgorączkowe. Jak można ją pokonać w pierwszej fazie? Domowym sposobem jest napar ze słonecznika, który znacznie obniża temperaturę ciała.

 • Wylecz przeziębienie naturalnie

  Drapanie w gardle albo lekki katar... Co dalej? To zależy od tego, jak potraktujesz te pierwsze objawy przeziębienia. Zwykle masz bowiem spore szanse na to, by nie pozwolić infekcji się rozwinąć.

 • Domowe sposoby na przeziębienie

  Czy wiesz, że objawy przeziębienia można złagodzić naturalnymi sposobami? Inhalacje, płukanki, nalewki, herbatki ziołowe i leki roślinne zmobilizują organizm do walki z wirusami. Dobrym pomysłem jest homeopatia. Leki homeopatyczne wzmocnią odporność, ale prawdziwym rezerwuarem środków leczniczych jest ziołowa apteczka.

 • To przeziębienie czy coś poważniejszego? Jak odróżnić infekcje?

  W sezonie grypowym łatwo pomylić zwykłą infekcję wirusową z poważnym zakażeniem bakteryjnym. Ważne jest więc, aby rozpoznać zawczasu charakterystyczne objawy. Pomocne w tym będą m.in. proste badania jak pomiar CRP, które można wykonać nawet w warunkach domowych.

 • Infekcje: 5 kuracji wspomagających leczenie

  Poprosiliśmy naszych ekspertów-lekarzy o radę, jak złagodzić objawy infekcji dróg oddechowych, co robić, by szybko wrócić do formy. Sami też stosują te metody, gdy chorują!

Dyskusje na temat: objawy gorączki
 • Re: Sposoby na przeziębienie

  Faktem jest, że pyralgina najskuteczniej zwalcza objawy gorączki i ból np. głowy nawet ten najsilniejszy. Często przy przeziębieniu mam takie objawy, wiadomo, że katar czy kaszel się inaczej leczy, ale co do tego leku to faktycznie ma u mnie zastosowanie podczas przeziębienia.

 • Re: Skąd ta skłonność do przeziębień

  Dla mnie najlepszym pomysłem na szybsze odzyskiwanie sił po infekcjach okazało się picie Nutramilu zamiast wmuszania w siebie posiłków do których i tak mam wstręt gdy mam objawy. Dzięki temu preparatowi, który jestem w stanie wypić nawet podczas gorączki czy bólu gardła unikam osłabienia

 • Re: Chorujesz? To świetnie!

  Jak tylko mam objawy gorączki lub bólu gardła lub kaszel, w stopniu niskim, zaczynające się, to biore witamine C około gram co godzine lub co dwie, do tego jedną dawke cynku większą niż zalecana(...) w łóżku z żadną chorobą, wszystkie zdławione w zarodku, mimo, że objawy chorób czy przeiębienia pojawiają się czasem - czyli dreszcze, lekka gorączka, lekki ból gardła i wszystko trwa nie dłużej niż jeden

 • Re: Sepsa, czyli pożar w organizmie

  Jestem świadkiem przebiegu sepsy. Młody człowiek 45 lat nigdy na nic nie chorował wysportowany, silny. Zaczęło się od gorączki- ponad 39 stopni ,złego samopoczucia, poty, ból stawów.Natychmiast(...) 3 tygodnie, wstrząs septyczny i śmierć. Początek był niewinny objawy typowej grypy.!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: 11 przyczyn bólu brzucha

  . W nocy mam stany jakby gorączki lecz kiedy mierze temperaturę to ona jest normalna 36,6 kiedy czuję się jakbym miał z 40 stopni. Nie wymiotuje, nie mam nudności ale głowa mi pęka i mam odczucia jakby gorączki, kiedy jej nie ma. Strasznie poce się podczas snu. Może ktoś z Was miał podobne objawy ?

 • Re: W tabletce czy z pożywieniem?

  , a większość elektronów jest dostarczana przez proces metaboliczny u pacjenta. Te procesy są niestety lawinowe pod względem szybkości. Ilekroć pojawiają się objawy stanu zapalnego, tempo w jakim organizm może(...) elektronów, która zneutralizuje te ogromne ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w większości chorób. Jednakże w przypadku Eboli, Marburga, gorączki zachodniego Nilu i ptasiej grypy, te ilości

 • Re: Suplementy - czego ci brak?

  metaboliczny u pacjenta. Te procesy są niestety lawinowe pod względem szybkości. Ilekroć pojawiają się objawy stanu zapalnego, tempo w jakim organizm może dostarczyć korzystne elektrony zostaje przekroczone(...) wolnych rodników, jakie są wytwarzane w większości chorób. Jednakże w przypadku Eboli, Marburga, gorączki zachodniego Nilu i ptasiej grypy, te ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w tych procesach

 • Re: dawno nieobecna...

  Dorota po pierwsze nie przesadzać - 38 stopni gorączki to nie jest aż tak strasznie wysoka gorączka , szczególnie przy anginie ( na którą wskazują opisane przez Ciebie objawy) radziłabym poczekać kilka godzin...i będziesz wiedzieć jak się to będzie rozwijać... ewentualnie podawaj jakiś lek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny dla dzieci jeżeli do jutra się nic nie zmieni, albo gorączka znacznie

 • pierwsze objawy - mnóstwo na tak lub nie

  Ja miałam w obu ciążach bardzo podobne objawy. 1. Pierwsze wrażenie zupełnie zignorowane, na drugi dzień po tym jak się kochałam - euforia, zupełnie inna niż po poprzednich orgazmach 2. Wrażenie gorączki - też zignorowałam, choć już zaczęłam miewać podejrzenia. 3. Omdlenia - tydzień po zapłodnieniu - zaczęłam mieć 50 % pewności 4. Wstręt do alkoholu, bardzo silny ból głowy i mdłości po

 • Re: dawno nieobecna...

  Dorotapo pierwsze nie przesadzać - 38 stopni gorączki to nie jest aż tak strasznie wysoka gorączka , szczególnie przy anginie ( na którą wskazują opisane przez Ciebie objawy)radziłabym poczekać kilka godzin...i będziesz wiedzieć jak się to będzie rozwijać...ewentualnie podawaj jakiś lek przeciwgorączkowy i przeciwzapalny dla dzieci jeżeli do jutra się nic nie zmieni, albo gorączka znacznie