• Informacje na temat:

  na wrastające paznokcie

Artykuły na temat: na wrastające paznokcie
 • Wrastające paznokcie

  ...konieczny jest zabieg chirurgiczny. Wrastać mogą właściwie wszystkie paznokcie u stóp. Jednak najczęściej dzieje się tak w przypadku paznokcia na paluchu, największym palcu stopy. Jest on najtwardszy, najmocniej więc wbija się w skórę. Tymczasem możemy całkiem łatwo zapobiec problemowi. Wystarczy obcinać paznokcie we właściwy sposób, "na prosto", bez nadawania im kształtu owalnego. Paznokcie...

 • Co wyleczy wrastający paznokieć?

  Wiem, że na wrastające paznokcie zakłada się klamerki, ale trzeba to często powtarzać. Czy jest łatwiejszy sposób, by pozbyć się problemu?

 • Na co chorują twoje stopy

  Najczęstsze problemy to grzybica, haluksy i wrastające paznokcie.

 • Sposoby na wrastające paznokcie

  Kiedy mamy do czynienia z wrastającym paznokciem? Gdy boczna powierzchnia płytki paznokciowej (zwykle dużego palucha) podwija się pod otaczający go tzw. wał paznokciowy i, rosnąc, coraz głębiej wbija w skórę. Co należy wiedzieć o wrastaniu paznokci? Co jest tego przyczyną? Noszenie nieodpowiednich butów (ciasnych, o wąskich czubkach), nieprawidłowe obcinanie paznokci "na okrągło" - bo źle...

 • Obcinaj tak, aby nie wrastały

  ...​Wrastające paznokcie bolą, czasem krwawią i może dojść do nadkażenia bakteryjnego. By do tego nie dopuścić, trzeba je prawidłowo obcinać.

 • Ból po balu

  Zimą rzadko myślimy o stopach. Chyba że trzeba włożyć szpilki i pójść na bal. Przez halluksy, odciski i wrastające paznokcie może się to okazać niemożliwe. Warto odwiedzić gabinet podologa, by dowiedzieć się, jak dbać o stopy z problemami.

 • Trudne stopy - łatwe rozwiązania

  ...odżywczy krem, np. Regenerujący na popękane pięty Pedipes Heel, Prolab, ok. 15 zł. Odżywisz skórę i zapobiegniesz jej pękaniu. Wrastające paznokcie nie będą bolały Kłopot ten dotyczy dwóch dużych palców(...) niewielkim kątem i wytnij wystającą część po bokach. Zrób okład z gazika zwilżonego wodą utlenioną. Paznokcie z tendencją do wrastania warto przed skracaniem wymoczyć przez 20 min w wodzie z sodą...

 • Nowe sposoby na problemy ze stopami

  Dokuczliwe odciski, bolesne haluksy, ostrogi piętowe, wrastające paznokcie... Możemy je wyleczyć jeszcze przed nadejściem ciepłych dni. Zdrowe stopy będą pięknie się prezentowały w modnych sandałkach.

 • Zadbane stopy

  Pedikiur zapobiega takim problemom ze stopami, jak odciski, nagniotki czy wrastające paznokcie. Najlepiej wykonywać go raz w tygodniu. Do miski wlej ciepłą wodę z dodatkiem soli do stóp, olejku(...) 2 tygodnie zrób peeling stóp, masując stopy ok. 3 minuty. Osusz stopy i wetrzyj krem nawilżający, regenerujący, przeciwgrzybiczy lub do pękających pięt, w zależności od potrzeb. Paznokcie obetnij za...

 • Problemy ze stopami?

  ...stopy w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (łyżka na 2 l wody). Jeśli masz nagniotki i modzele, przykładaj kilka razy dziennie wacik nasączony octem jabłkowym. Na wrastające paznokcie pomagają...

Dyskusje na temat: na wrastające paznokcie
 • Re: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

  Ja wyleczyłam sobie wrastające paznokcie u stóp aloesem,owijałam aloesem palce a potem no to bandaż i tak spałam,robiłam takie zabiegi przez tydzień i od kilku lat nie wiem co to znaczy mieć wrastające paznokcie.Aloes to cudowna roślina na wszystko.

 • Re: Wrastające paznokcie

  ajć nikomu nie życzę problemu wrastającego paznokcia :( nieprzyjemna sprawa. Oczywiście wszystko da się wyleczyć, ja to załatwiłam za pomocą aplikacji klamry. Oczywiście nie sama :P Byłam w Centrum Podologicznym w Rzeszowie

 • Re: Treny 2017: Modne szpice

  Nie tylko halluksy ale i wrastające paznokcie itp.

 • Re: Stopy pod lupą: co zrobić, aby były gotowe na sezonowe odkrycie?

  I tak i nie. Niektórzy mają halluksy bez szpilek czy butów z wąskimi noskami i piszę niektórzy, bo także mężczyźni je mają (choć pewien ich procent też je nosi). Wrastające paznokcie to też nie zawsze skutek złej pielęgnacji i/lub noszenia nieprawidłowego obuwia czy chorób paznokci, np. grzybicy. Czasem wystarczy uderzenie w palec i problem z wrastającym paznokciem gotowy.

 • Re: Nowe sposoby na problemy ze stopami

  Lato nadciąga więc warto zadbać o stopy, a jak się ma problemy jakieś z dolegliwościami stóp, wrastające paznokcie itp. to polecam udać się do podologa, takiego jak np w podomedico gdzie zajmują się przywracaniem zdrowia w stopach :)

 • Re: Nowe sposoby na problemy ze stopami

  Lato nadciąga więc warto zadbać o stopy, a jak się ma problemy jakieś z dolegliwościami stóp, wrastające paznokcie itp. to polecam udać się do podologa, takiego jak np w podomedicol.pl gdzie zajmują się przywracaniem zdrowia w stopach :)

 • Re: Zadbane stopy

  Moja mama ciągle powtarza, że ze stopami należy chodzić wyłącznie do gabinetu podologicznego. Wiecie co robi podolog? Nie tylko usuwa odciski i wrastające paznokcie ale robi też pedicure specjalistyczny, wiedzieliście o tym?

 • Re: Doskonałym sposobem na wrastające paznokcie jest płyn

  Terapia wrastających paznokci może opierać się na zastosowanie klamer ortonoksyjnych, dzięki którym jesteśmy w stanie skorygować wzrost paznokcia. Terapia może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Mój znajomy skorzystał z Warszawskiego centrum: (...)

 • Re: Pielęgnujmy stopy

  Doskonałym sposobem na wrastające paznokcie jest płyn Toenail Scholl'a - sprawdziłam, polecam.

 • Nowe sposoby na problemy ze stopami

  najmniej kosztowna i skuteczna metoda na wrastające paznokcie to codzienne wydrapywanie ściezki skalpelem lub tez innym ostrym narzedziem na środku płytki co powoduje wyginanie się do góry krawedzi rosnącego paznokcia i tworzenie właściwej "szyny". Problem załatwiony raz na zawsze:-)))