• Informacje na temat:

  na poparzenie słoneczne

Artykuły na temat: na poparzenie słoneczne
 • Słoneczna dieta

  ...​Wybierasz się na urlop? Jak najszybciej zmień dietę i zafunduj sobie ochronę przeciwsłoneczną, która zwiększy twoją odporność przed promieniami UV i poparzeniem skóry. Choć opalanie daje nam witaminę D i piękny, czekoladowy odcień, znacznie przyspiesza starzenie się skóry. Można jednak zminimalizować ten proces.

 • Te kobiety są najbardziej narażone na poparzenia słoneczne

  Im jaśniejsza skóra, tym większej ochrony przeciwsłonecznej wymaga. Osoby szczególnie wrażliwe na działanie promieniowania słonecznego nie powinny wychodzić z domu bez odpowiedniej ochrony, ponieważ narażone są na poparzenia skóry. Promieniowanie UVA i UVB może być także przyczyną powstawania złośliwych nowotworów.

 • Sposoby na ukąszenia i poparzenia

  ...​Medycyna ludowa dysponuje całym arsenałem sposobów na piekące dolegliwości po zjedzeniu gorącego lub bardzo pikantnego posiłku, na opuchnięcia i natrętne uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów, także na poparzenia słoneczne i podrażnienia skóry.

 • ​Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  Pod koniec dnia na plaży nie ma nic gorszego niż zdać sobie sprawę, że przesadziłaś. Twoich ramion nie da się dotknąć, a nogi pieką cię niemiłosiernie. Nie jesteś w stanie wygodnie usiąść, a co dopiero iść spać. Ale nie martw się - istnieje remedium w postaci magicznego aloesu, który złagodzi ból i ograniczy łuszczenie się skóry. Sprawdź sposoby Raisy Ruder, autorki książki "Sekrety urody babuszki".

 • Słoneczny patrol na tropie UV

  Promienie UVA uszkadzają DNA komórek skóry – są dla nas najgroźniejsze!

 • Słoneczne  wskazówki

  ...na powietrzu i na słońcu. Jak obliczono, do 18. roku życia nasze ciała przyjmują przeciętnie ponad 75% promieni słonecznych z tych, które docierają do nas w trakcie całego życia! Ponieważ poparzenie słoneczne może zwiększyć ryzyko późniejszego zachorowania na nowotwór, należy bezwzględnie go unikać. Skóra maluszka podczas wakacyjnych chwil spędzonych na słońcu wymaga zatem szczególnej uwagi...

 • Na te produkty żywnościowe uważaj latem!

  ...  Uważaj na sok z limonki Sączenie drinków z dodatkiem soku z limonki na słonecznej plaży wydaje się być atrakcyjnym zajęciem - w rzeczywistości jednak może być bardzo niebezpieczne. Wystarczy odrobina soku z limonki na skórze i staje się ona bardzo mocno uwrażliwiona na promieniowanie słoneczne, co może powodować groźne poparzenia! Schorzenie ma swoją nazwę “margarita photodermatitis", którą...

 • Sesderma - ochrona i pielęgnacja

  ​Linia Repaskin Sesdermy zawiera filtry fizyczne oraz chemiczne, które zapobiegają rumieniowi i poparzeniom słonecznym oraz zmniejszają ryzyko poważniejszych schorzeń skóry.

 • Wśród dermokosmetyków marki Dermedic pojawiły się nowe preparaty do opalania i po opalaniu.

 • Słoneczne kosmetyki Eveline Cosmetics

  Musimy jednak pamiętać, że słońce dozowane bez kontroli jest niebezpieczne. Dlatego, z myślą o pięknej i bezpiecznej opaleniźnie, firma Eveline Cosmetics proponuje pełną gamę preparatów, które chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Właściwe stosowanie kosmetyków pozwala ustrzec się przed poparzeniem słonecznym oraz jego następstwami, jednocześnie nadając skórze piękny koloryt.

Wideo na temat: na poparzenie słoneczne
 • Skuteczne sposoby na poparzenia słoneczne

  Sprawdzone domowe sposoby i maści a alantoiną złagodzą podrażniona skórę.

 • Nowa moda wśród kobiet: #sunburnart

  W sieci pojawiła się nowa moda na… słoneczne tatuaże. Sunburn art to trend, który rozkręca się właśnie w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej osób wykleja swoje ciało szablonami, które później opalają. Niektórzy wykorzystują do tego krem do opalania z filtrem UV, inni naklejają na skórę tymczasowe tatuaże albo noszą stroje w wymyślnie wycięte wzory. Instagram zaczyna zalewać fala zdjęć oznaczonych

Dyskusje na temat: na poparzenie słoneczne
 • Re: Jakie kosmetyki na lato?

  Przede wszystkim kremy z wysokim filtrem i dobrze nawilżające, coś na poparzenie słoneczne, i dobre kosmetyki do włosów chroniące przed UV. Ja latem zawsze używam sprayu i szamponu seboradin z naftą, dzięki czemu po słonecznych kąpielach mam błyszczące włosy, chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV a włosy także trzeba chronić.

 • Re: Pięć sposobów na oparzenia słoneczne

  Wypróbowany od lat okład na poparzenie słoneczne to m,aka ziemniaczana. Na noc posyp mąką poparzone miejsca i owiń w prześcieradło całe ciało . Rano zapomnisz o poparzeniu.

 • Re: Pięć sposobów na oparzenia słoneczne

  Nie minusujcie, bo to prawda, Kiedyś na poparzenie słoneczne ( za granicą) krojono cytrynę i okładano mnie plastrami,parowała i aż się kurczyła. Po kilku minutach zmieniano plastry na świeże to był miejscowy sposób na uniknięcie bąbli. Oklady z plastrów cytryny.

 • Re: Owocowe SPA w domu

  Super , ale wyjdziesz potym na słońce I poparzenie gotowe. Promienie słoneczne działają zwłaszcza na kwaśne owoce, więc nalerzy po tym dobrze wyczyścić twarz.

 • Re: Natalia Kukulska zachęca do badań w walce z rakiem

  Niestety i ja zauważyłam, że mix słońce+specyfiki z filtrami oraz moja skóra to mieszanka wybuchowa - poparzenie i przebarwienia, których nie miałam gdy nie stosowałam ochrony przed slońcem. Dodam,że pozostałe warunki tj. miejsce odpoczynku, czas ekspozycji na promienie słoneczne oraz inne także istotne jak np. leki - były bardzo podobne (od lat żegluję ).

 • O ochronie przed sloncem

  Zen, ja własnie mówię, że zdarzyło mi się poparzenie słoneczne pod ubraniem i to na dodatek na tym kawałku skóry, który pigment ma. Potwierdziła to moja dermatolog.

 • Re: Winnie Harlow ...

  wystawiła się na słońce na kilka godzin. Jedynym widzialnym i odczuwalnym zwłaszcza dla mnie efektem opalania, było by ogromne poparzenie słoneczne, czerwona, opuchnięta i piekąca skóra.