• Informacje na temat:

  na poparzenia słoneczne

Artykuły na temat: na poparzenia słoneczne
 • Te kobiety są najbardziej narażone na poparzenia słoneczne

  Im jaśniejsza skóra, tym większej ochrony przeciwsłonecznej wymaga. Osoby szczególnie wrażliwe na działanie promieniowania słonecznego nie powinny wychodzić z domu bez odpowiedniej ochrony, ponieważ narażone są na poparzenia skóry. Promieniowanie UVA i UVB może być także przyczyną powstawania złośliwych nowotworów.

 • Sposoby na ukąszenia i poparzenia

  ...​Medycyna ludowa dysponuje całym arsenałem sposobów na piekące dolegliwości po zjedzeniu gorącego lub bardzo pikantnego posiłku, na opuchnięcia i natrętne uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów, także na poparzenia słoneczne i podrażnienia skóry.

 • ​Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

  ...oparzenia. To złagodzi ból i wspaniale nawilży suchą skórę. Czas przygotowania: 5 minut Poważne poparzenia To stare remedium, które stosowałyśmy na Ukrainie, kiedy zdarzyło nam się mocno poparzyć...

 • Słoneczny patrol na tropie UV

  .... Częste poparzenia, efekt cienkiej, papierowej skóry, coraz więcej przebarwień i znamion, a także fala zachorowań na raka skóry sprawiły, że naukowcy zaczęli szukać substancji blokującej szkodliwe(...) wysypkę i inne stany zapalne tkanek, a także spowodować poparzenia, które niekiedy objawiają się nawet bąblami z płynem surowiczym. Zaś promienie UVA, o falach dłuższych, wnikają w skórę znacznie...

 • Słoneczne  wskazówki

  ...słoneczne może zwiększyć ryzyko późniejszego zachorowania na nowotwór, należy bezwzględnie go unikać. Skóra maluszka podczas wakacyjnych chwil spędzonych na słońcu wymaga zatem szczególnej uwagi(...) jakości filtry. Dla dzieci zalecane jest używanie filtrów nie niższych niż SPF 20. Szkodliwość odbitych promieni UV - tzw. pośrednie światło słoneczne Słoneczne ABC Żeby w pełni...

 • Na te produkty żywnościowe uważaj latem!

  Wyglądają niewinnie, ale nawet kilka kropli soku może spowodować groźne poparzenia. Sprawdź, czego lepiej nie jeść i nie pić latem!

 • Czym łagodzić skutki poparzeń

  Medycyna ludowa dysponuje całym arsenałem sposobów na piekące dolegliwości po zjedzeniu gorącego lub bardzo pikantnego posiłku, na opuchnięcia i natrętne uczucie swędzenia po ukąszeniu owadów, także na poparzenia słoneczne i podrażnienia skóry.

 • Wśród dermokosmetyków marki Dermedic pojawiły się nowe preparaty do opalania i po opalaniu.

 • Jak przetrwać upał w betonowej dżungli

  ...może zniszczyć strukturę kolagenu, przysparzając tym samym starzenie się skóry. Promienie słoneczne mogą wywołać zaczerwienienia skóry, a nawet poparzenia. Dlatego nie powinno wychodzić się na zewnątrz bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kremami z filtrem. Przede wszystkim w odsłoniętych miejscach i tam, gdzie skóra jest delikatniejsza – na ustach i wokół oczu. W słoneczne dni również bardzo łatwo...

 • Promieniowanie UV: Dlaczego należy się przed nim chronić?

  Większość z nas sądzi, że opalamy się tylko w miesiącach wiosennych i letnich. To nieprawda. Wiedzą o tym doskonale pasjonaci zimowego szaleństwa, którzy wracają ze stoku z czerwonymi uszami i nosami - to nie odmrożenia, a poparzenia. Zimą słońce grzeje równie mocno, dlatego, podobnie jak w lecie, musimy chronić naszą skórę przed szkodliwymi skutkami promieniowania.

Wideo na temat: na poparzenia słoneczne
 • Skuteczne sposoby na poparzenia słoneczne

  Sprawdzone domowe sposoby i maści a alantoiną złagodzą podrażniona skórę.

 • Nowa moda wśród kobiet: #sunburnart

  W sieci pojawiła się nowa moda na… słoneczne tatuaże. Sunburn art to trend, który rozkręca się właśnie w Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej osób wykleja swoje ciało szablonami, które później opalają(...) hasztagiem #sunburnart". Dermatolodzy jednak ostrzegają przed konsekwencjami nowej mody. Zbyt długie przebywanie na słońcu może powodować poparzenia, a w dalszej konsekwencji poważne choroby skóry.

Dyskusje na temat: na poparzenia słoneczne