• Informacje na temat:

  na łysienie

Artykuły na temat: na łysienie
 • wypadanie-info.pl

 • Łysienie typu męskiego - nie tylko męski problem

  Powszechnie przyjęło się, że łysienie androgenowe dotyka głównie mężczyzn. Tymczasem problem ten coraz częściej dotyczy również kobiet, niezależnie od wieku. Według wielu badań średnio aż 1 na 5 pań boryka się z nadmiernie wypadającymi włosami. Winą za ich utratę najczęściej obarcza się geny. Czynników powodujących łysienie jest jednak znacznie więcej, a wiele z nich można skutecznie zniwelować...

 • Cała prawda o łysieniu – fakty i mity

  ...1. Gen "łysienia" dziedziczymy ze strony matki. MIT. To prawda, że za najczęstsza przyczyna utraty włosów - łysienie androgenowe, które dotyczy ponad 95 proc. przypadków utraty włosów u mężczyzn(...) od nowa. Natomiast łysienie jest postępującym procesem, podczas którego mieszek produkuje coraz cieńsze i krótsze włosy, aż dochodzi do ich utraty. Jeśli więc dostrzegamy ponadnormatywnie wypadające...

 • Loxon 2% - na łysienie androgenowe

  Loxon 2% to lek bez recepty zawierający minoksydyl, przeznaczony do leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet. Dostępny jest w formie płynu, który za pomocą aplikatora nakłada się na skórę głowy.

 • Powiedz stop łysieniu

  Łysienie i nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który ingeruje nie tylko w wygląd, ale i mocno odbija się na poczuciu własnej wartości i samoocenie. Dawniej dolegliwość ta dotyczyła głównie mężczyzn, dziś z łysieniem zmaga się także wiele kobiet. Co jest powodem nadmiernego wypadania włosów i czy można ten proces powstrzymać?

 • Osocze bogatopłykowe może pomóc w leczeniu łysienia

  ...włosów lub z łysieniem. Tutaj jest to procedura bardzo bezpieczna i chyba jedyna przed przeszczepem włosów, którą możemy zastosować i która naprawdę daje dobre rezultaty - tłumaczy dr n. med. Piotr...

 • Jak menopauza wpływa na stan włosów?

  Łysienie zwykło się uważać za męski problem. Niesłusznie, bo na pewnym etapie życia dotyka on również kobiety. Mowa o tzw. łysieniu menopauzalnym, na które cierpi ponad 60 proc. pań w okresie klimakterium.

 • Włosy kontra hormony

  ...czynnikiem rozwoju łysienia androgenowego, nazywanego też łysieniem typu męskiego (jest winny aż 95 proc. przypadków łysienia wśród panów). - Łysienie androgenowe ma miejsce, gdy w organizmie występuje(...) coraz mniej i ostatecznie dochodzi do ich stopniowej utraty. Jeśli receptory są bardzo wrażliwe na działanie hormonu, nawet niewielkie jego ilości mogą spowodować łysienie - mówi dr Turowski. O tym...

 • Kobiety też łysieją po męsku! Jak uratować i z powrotem zagęścić włosy?

  Jeśli myślisz, że łysienie to domena naszpikowanych testosteronem facetów, to jesteś w błędzie. Dolegliwość ta dotyczy ok. 20 proc. dorosłych kobiet. Jak uniknąć utraty naszego kobiecego atutu oraz na powrót odzyskać burzę loków?

 • 5 zmian na ciele, których wstydzą się mężczyźni

  Nadmierna potliwość, zmiany w okolicach intymnych, łysienie, trądzik, wrastające włoski – mężczyźni niechętnie chcą rozmawiać o tych przypadłościach. Niestety, zignorowane mogą postępować. Jak poradzić sobie z problemami, które dla wielu mężczyzn są krępujące?

Wideo na temat: na łysienie
 • Łysienie androgenowe u kobiet

  Nadmierne wypadanie włosów często nie jest efektem niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, lecz wynika z zaburzeń hormonalnych. Według badań łysienie androgenowe diagnozuje się u prawie jednej trzeciej kobiet, które ukończyły 30 lat.

 • Zastrzyki z krwi sposobem na łysienie?

  Problem łysienia dotyczy nie tylko mężczyzn, ale także kobiet, choć oczywiście u pań występuje znacznie rzadziej. - Bardzo często powód z którego nie zdajemy sobie sprawy, to wpływ promieniowania słonecznego lub choroby z wysoką gorączką - wyjaśniła Izabela Tilszer, specjalista medycyny estetycznej. Ekspertka opowiedziała również o najnowszych metodach leczenia łysienia.

 • Łysi mężczyźni. Czy są atrakcyjni?

  - To jest kwestia testosteronu - powiedział w "Dzień Dobry TVN" o łysieniu dr Łukasz Preibisz, dermatolog. - Ja łysiałem z godnością - zdradził aktor Piotr Zelt. Czy zgolenie głowy to dla mężczyzny dramat? Jak kobiety reagują na łysych mężczyzn? - Ta łysina trochę dodaje wieku - zaznaczył Zelt.

Dyskusje na temat: na łysienie
 • Łysienie androgenowe u kobiet

  Mam wielki problem. Od ponad roku wypadają mi włosów. Mam tylko 29 lat. Byłam u dermatologa stwierdził, że jest to łysienie androgenowe i będzie się nasilać. Przepisał mi tylko maść. Z tego co przeczytałam, ta maść nie działa. Czuję się mało atrakcyjna, mam bardzo mało włosów. Boję się, że w przyszłości pozbędę się ich... Jak je ratować? Może znacie jakieś babcine lub domowe sposoby?

 • Re: Cała prawda o łysieniu – fakty i mity

  Trudno tak musi być. Ale jest sposób by odmłodzić łysienie. Odkrył to Benito Mussolini. Golic sie na okrągło bez zakoli.

 • Re: łysiejesz, seks masz z głowy

  na łysienie u mężczyzn najlepszy olejek Sesa- na łupież również

 • Re: Osocze bogatopłykowe może pomóc w leczeniu łysienia

  Na łysienie - miód. ,,Łysienie - jak wyhodować włosy (NAPISY PL- włączać klawiszem "CC" )" https://www.youtube.com/watch?v=EmGTsE80t2E

 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  Dziewczyny, tu jest artykuł o przyczynach łysienia u kobiet i sposobach jego leczenia. Metod jest sporo, dobrze jest trafić na dobrego lekarza, który je właściwie dobierze: http://urszulabrumer.pl/sposoby-na-lysienie-u-kobiet-porownanie-metod/ powodzenia:)

 • Re: Pomocy, tracę włosy!

  najlepszym sposobem na łysienie jest po prostu ogolić się na łyso

 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  Ja też niestety cierpię na łysienie androgenowe , niestety zaden z dostepnych srodkow nie spowodowal porostu wlosow... moze minimalnie zatrzymal wypadanie, ale z porostem kiepsko ;/

 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  łysienie androgenowe można powstrzymać, jest o tym artykuł na blogu http://zdrowiedietasport.pl/uroda/wypadanie-wlosow-czy-istnieje-sposob-na-lysienie/

 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  Jak ktoś oczekuje spektakularnych efektów, to najsilniejszym zabiegiem na wczesne łysienie są komórki macierzyste-regeneracyjne. Szybko stymulują odrost nowych włosów i wpływają na powstawanie nowych naczyń krwionośnych. A to oznacza, że działają na przyczynę utraty włosów, a nie tylko na skutek. Tu jest to przystępnie opisane: http://urszulabrumer.pl/komorki-macierzyste-przelom-w-terapii

 • Re: Łysienie typu męskiego - nie tylko męski problem

  Jedyny w tej chwili potwierdzony srodek zwalczajacy lysienie androgenowe to minoxidil,a dopoki nie zobacze potwierdzonych przez niezalezne instytuty badan klinicznych z grupami kontrolnymi slepymi/placebo dopoty ten artykul bedzie kolejnym marketingowym belkotem.