• Informacje na temat:

  mleko w butelce czy kartonie

Artykuły na temat: mleko w butelce czy kartonie
 • Czym ugasić pragnienie

  Wiesz, że latem trzeba pić więcej. Ale dwa litry wody dziennie? To przesada. Dlatego częściej kupujesz kolorowe owocowe napoje. Tymczasem lekarze przed nimi przestrzegają, bo zwykle zawierają dużo cukru i sztuczne dodatki. Na szczęście pojawiła się orzeźwiająca alternatywa. Czy modne naturalne lemoniady, soki i koktajle są zdrowsze? Sprawdzamy z dietetyczką Agnieszką Piskałą.

 • Czy to właśnie ten?

  Nie masz pewności, czy twój aktualny partner to ktoś odpowiedni na całe życie. Wiążąc się z nim pozwolisz, by lepsza okazja przeszła ci obok nosa, czy dokonasz niewłaściwego wyboru?

 • Plastikowy problem

  Narzekamy na smog, efekt cieplarniany i brudną wodę w rzekach. Tymczasem korzystając z opakowań z tworzyw sztucznych, butelek pet, niektórych kosmetyków, sami narażamy się na działanie groźnych mikrozanieczyszczeń, które zaburzają równowagę hormonalną, prowokują nowotwory, zaburzenia seksualne. O tym, jak wyeliminować je ze swojego otoczenia, mówi biotechnolog dr Aleksandra Rutkowska.

 • Pięć zasad, dzięki którym zmniejszymy marnotrawstwo jedzenia

  Sposób organizowania zakupów spożywczych zmienił się odkąd nasi rodzice czy dziadkowie musieli robić żywnościowe zapasy. Obecnie kupować jedzenie możemy właściwie przez 24h/dobę, w dodatku mając do wyboru bardzo szeroką ofertę produktów. Wydawałoby się, że to idealne warunki do robienia przemyślanych zakupów, tak byśmy niczego nie musieli wyrzucać. Tymczasem ok. 30% wyprodukowanej na świecie...

 • Poradnik świadomego konsumenta: Sekrety etykiety

  Dwa największe grzechy, jakie popełniamy podczas zakupów? Przesadne uleganie emocjom (nastrojowi, promocjom) oraz nieczytanie etykiet. A te o produktach mówią więcej, niż (czasami) chcielibyśmy wiedzieć.

 • Przegląd nowości mlecznych

  ...początkowe "1" - dla zdrowych niemowląt do 6. miesiąca życia. • mleko następne "2" - bardziej kaloryczne i gęste, dla dzieci od 7. miesiąca. • mleko Junior "3" - dla smyków, które skończyły rok(...), np. Bifidus. Zawiera żywe kultury tzw. dobrych bakterii, które zapobiegają zaparciom biegunkom oraz wzmacniają układ odpornościowy malca. • mleko z prebiotykami - czyli substancjami, które...

 • Jak pomagać sarenkom?

  ...od młodych i pojawia się na chwilę, by je karmić. Gdy zwierzę naznaczymy ludzkim zapachem, matka może je porzucić! Jeśli ma obrażenia i leży w miejscu widocznym dla drapieżnika lub człowieka(...) smoczkiem mlekiem kozim (może być z kartonu, w marketach za ok. 9 zł za litr), 4 razy dziennie po ok. 150 ml. Obserwujemy czy nie pojawią się biegunka, apatia. Większe zwierzę dokarmiamy pęczkami...

 • Dziewczyny winne

  Najpierw są marzenia: o życiu jak w Toskanii, aurze jesiennych zbiorów, degustacji nowego rocznika. Czujecie? Potem przychodzą realia: samotność na odludziu, ryzyko uprawy w polskim klimacie i trudna praca, której nie można odłożyć do jutra, bo wino jest niecierpliwe. Sylwia, Barbara i Monika już wiedzą, co to znaczy założyć własną winnicę. Wypijmy za ich odwagę.

 • Danie na kolanie

  ...i już, bo są tanie, pyszne i szybkie, wystarczy zalać wrzątkiem i gotowe. Ugryźmy je od innej strony. Po pierwsze, dania instant to dla mnie gwałt na jedzeniu. Ile tortur musi przejść ziemniak, by wylądował w kubku z purée? Ile cierpień zadano cebuli, by zmumifikować ją w formie zupy w proszku? Ile zabiegów przeszedł sos gulaszowy, by z istoty płynnej stał się stałą? Czy to jeszcze jedzenie, czy już...

 • 24 sposoby na zdrowe święta

  Można zjeść ciastko i mieć ciastko, czyli celebrować święta, ale nie przejeść się i nie przytyć. Jakie patenty stosują specjalistki od diety i fitnessu? Pytamy Polki znane z propagowania zdrowego stylu życia.