• Informacje na temat:

  kryzys małżeński i romans

Artykuły na temat: kryzys małżeński i romans
 • Ponieważ przenoszenie problemów działa także w drugą stronę – z domu do pracy – warto zawczasu ustalić, jak postępujecie w firmie w razie małżeńskich kryzysów. Zastosujcie tę samą zasadę – biuro to nie(...) się nauczyć „jak zarządzać romansem w pracy, by zmienił się w stały związek”. To cel zupełnie naturalny, ponieważ, jak mówią Losee i Olen miejsce pracy to dziś forum poznawania innych ludzi...

 • Męski kryzys wieku średniego

  Czy są jakieś objawy tego, że mężczyzna wkracza w niebezpieczny wiek średni, w którym najczęściej przeżywa się kryzys? Czy można temu zapobiec?

 • Miłość na rozdrożu. Trudne chwile w związku

  Mężczyzna twojego życia, druga połówka. Tak było kiedyś. A teraz czasem widzisz w nim obcego człowieka. Milczycie całymi dniami albo kłócicie się o drobiazgi. Co się stało? Czy wygasanie emocji między partnerami jest nieuchronne? A może sami przez nieuwagę to sobie robimy? O przyczynach małżeńskiego ochłodzenia mówi Andrzej Wiśniewski, psychoterapeuta.

 • Miłość na rozdrożu

  Mężczyzna twojego życia, druga połówka. Tak było kiedyś. A teraz czasem widzisz w nim obcego człowieka. Milczycie całymi dniami albo kłócicie się o drobiazgi. Co się stało? Czy wygasanie emocji między partnerami jest nieuchronne? A może sami przez nieuwagę to sobie robimy? O przyczynach małżeńskiego ochłodzenia mówi Andrzej Wiśniewski, psychoterapeuta.

 • ​Siracusa

  Siracusa to pełna napięcia, smagana słońcem powieść Delii Ephron o małżeńskich i erotycznych rozgrywkach na urokliwym wybrzeżu Sycylii.

 • Jak zdradzają Polacy? Pięć ciekawych faktów o niewierności

  Czy Polacy są wierni? Coraz rzadziej. Już niemal 40 proc. naszego społeczeństwa deklaruje, że ma na koncie skok w bok. Panowie decydują się zwykle na krótki i intensywny romans, ale panie nie pozostają im dłużne i nawet przez kilka lat potrafią jednocześnie funkcjonować w małżeństwie i równoległym związku.

 • Czy rozpamiętywać dawne krzywdy?

  Kilka lat temu mieliśmy poważny małżeński kryzys, przestaliśmy się dogadywać, odsunęliśmy się od siebie. Waldek, mój mąż, znalazł sobie wtedy pocieszenie w ramionach koleżanki z pracy.

 • ...„Mnie to się nie zdarzy”, wmawiały sobie, choć w Polsce co trzecia mężatka ma romans. Miała je chronić przysięga przed ołtarzem, zasady wpajane w domu i... lęk, że tyle jest do stracenia: mąż, dziecko, bezpieczny dom. A jednak pozwoliły sobie na zakazaną miłość. To było im potrzebne, by zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Jakiego dokonały wyboru? Opowiadają niewierne matki Polki.

 • Niewierna mimo woli

  ...„Mnie to się nie zdarzy”, wmawiały sobie, choć w Polsce co trzecia mężatka ma romans. Miała je chronić przysięga przed ołtarzem, zasady wpajane w domu i... lęk, że tyle jest do stracenia: mąż, dziecko, bezpieczny dom. A jednak pozwoliły sobie na zakazaną miłość. To było im potrzebne, by zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Jakiego dokonały wyboru? Opowiadają niewierne matki Polki.

 • Miłość pod kroplówką

  Magda i Wojtek byli na skraju rozstania. On zdradził, bo czuł się samotny w małżeństwie. Ona, nie czując jego zainteresowania, uciekała w macierzyństwo. Po roku udawania, że nic się nie dzieje, postanowili zmierzyć się z kryzysem. Oto dziennik terapii, po której nauczyli się być razem od nowa. Uniknęli rozwodu, który w Polsce rocznie bierze 65 tysięcy par.

Dyskusje na temat: kryzys małżeński i romans
 • Re: Barbara Brylska: Ona podbiła Związek Radziecki!

  i potem wykorzystywałem okazje z kobietami, nawet nie pamiętam ich imion". Kryzys małżeński doprowadził do kolejnego romansu aktorki, tym razem z bułgarskim aktorem Stefanem Danaiłowem, który podobnie(...) zwiewnym jedwabiem, zyskała status seksbomby. Z odtwórcą głównej roli Jerzym Zelnikiem miała dwuletni romans. Poznali się jeszcze w warszawskiej szkole teatralnej (do której Brylska przeniosła się z Łodzi

 • Re: Re: kryzys związku?

  ja nie wiem co napisać... jakiś czas temu mój mąż związał się emocjonalnie z połowę młodszą od siebie koleżanką z pracy - były wielogodzinne rozmowy na GG, sms-y i telefony, a mnie ktoś "życzliwy" informował o tym drogą mailową. W dodatku nawiązała z nim kontakt koleżanka-"powiernica" z dawnych lat, która też przezywa romans. Z nią też rozmawia bardzo długo przez internet, a teraz, żeby uniknąć

 • Re: Re: Re: kryzys związku?

  Jestem z mężem od 28 lat.Nasze życie było różne,jak chyba w każdym małżeństwie.Myślałam,że po 20-tu latach mogę być już spokojna i że dobrze go znam.Wydawało mnie się,że niczym mnie nie zaskoczy.Ale niestety pomyliłam się.Niestety 8 lat temu miał romans z kobietą (przeciętnej urody).Z tegoż romansu urodziła się córka.SZALAŁAM z ROZPACZY!!! Po wielkich trudach,własnych chorobach spowodowanych tą

 • Re: zdrada

  ja przeżyłam to samo...jestem 5 lat po ślubie mam 2 dzieci i niedawno potwierdziły sie moje aluzje i przeczucie,że mąż mnie zdradzał.co najgorsze miał romans rok po ślubie,jak byłam w ciąży z wymarzonym synkiem.dowiedziałam sie 2 mc tenu!i co ja mam teraz robić,ciągle myśle i nie moge się pogodzić z tym,nie wiem jak dlugo to bedzie trwało!!!

 • ...myślałam, ze mam to za sobą...

  Już prawie rok minął od kiedy odkryłam, że mój mąż ma romans bo 28 latach małżeństwa. Po wielu trudnych rozmowach postanowiliśmy spróbować odbudować to, co się między nami zepsuło. Czasami było(...) kryzysu nikt nie wiedział, więc jak mam o tym powiedzieć dzieciom (dorosłym już) i rodzinie....to wszystko jest takie skomplikowane!!!

 • Też mnie to spotkało...

  ...i po kilku miesiącach od wykrycia zdrady, daliśmy sobie szansę. Mąż bardzo się stara, jest miły, grzeczny, stara się wszystko "naprawić". Mnie jednak to nie cieszy, ciągle pamiętam moment, kiedy to wykryłam i nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek zapomnę. Jesteśmy małżeństwem 31 lat - to sporo czasu i zawsze było cudownie a teraz, pomimo usilnych starań, odczuwam gorycz zdrady. Romans miał tylko

 • Re: Znalazłam moją miłość sprzed lat

  U mnie to samo:). Chodziliśmy 4 lata... mieliśmy się pobrać, ale nie wyszło. Dziś tak jak Ty mam rodzinę i 3 dzieci, on żonę , dwójkę dzieci i z tego co się zorientowałam poważny kryzys małżeński za sobą. Spotkaliśmy się w pażdzierniku (13 lat po rozstaniu) na jakimś szkoleniu... Wyszło w sumie tak, że planujemy romans, było już pierwsze spotkanie i buziaki. Ja bardzo chcę , i widzę, ze on też

 • krótko i celnie-do B

  , który by nie krzywdził żonyi dzieci.No chyba, że kobiecego czaru starcza im tylko na tyle, by wyhaczyć gościa przeżywającego kryzys małżeński - taki to świetny łup.Bo inni są za mądrzy i zbyt siebie(...) się, jak to jest.Nie sztuka być wypindrzoną panienka w krótkiej spódnicy i pocieszać żonatego faceta, który przeżywa jakiś kryzys.Znacznie trudniej być partnerem w codziennym życiu - spłacać razem