• Informacje na temat:

  jak złagodzić katar u dziecka

Artykuły na temat: jak złagodzić katar u dziecka
 • 7 pytań o katar sienny

  Na najbardziej dręczące pytania o katar sienny odpowiada laryngolog, dr n. med. Agnieszka Korkosz-Mierzejewska.

 • Katar sienny - pierwszy sygnał alergii

  Problemy ze zdrowiem, które zaczynają się wiosną, co roku o tej samej porze, to alergia sezonowa na pyłki roślin. Może ujawnić się ona w każdym wieku, zarówno u małego dziecka, jak i osoby po(...) sam katar, jak ten, który towarzyszy zwykłemu przeziębieniu. Ma odmienny przebieg i towarzyszy mu wiele różnych objawów charakterystycznych dla alergii wziewnej. Niepohamowany wodnisty katar...

 • Gdy maluch ma katar

  Kichanie, smarkanie, zatkany nosek... Zakatarzone dziecko cierpi, a ty załamujesz ręce. Niepotrzebnie! Możesz złagodzić przykre objawy kataru i pomóc maluchowi przetrwać tych kilka dni. Podpowiadamy, jak to zrobić.

 • Sposoby na katar i kaszel

  ...początku przeziębienia jest suchy, powoduje drapanie w gardle, a nawet ból. Po kilku dniach staje się wilgotny i utrudnia im oddychanie. Dlatego nie narażaj dziecka na takie nieprzyjemności, tylko jak(...) śluzowaty. Z takim katarem możesz poradzić sobie sama. Twoim sprzymierzeńcem w walce z nim będą domowe sposoby. Przede wszystkim zadbaj o to, by powietrze w pokoju dziecka było dobrze nawilżone (patrz...

 • Jadłospis dla alergika

  Wiosna kojarzy ci się z katarem, podrażnionym gardłem czy załzawionymi oczami. Nie bez powodu alergię uznaje się za epidemię XXI wieku. Daje się we znaki wszystkim - dzieciom i dorosłym, mieszkańcom(...) histaminy - substancji wywołującej stany zapalne. Dlatego alergikom (zwłaszcza przy alergii wziewnej) dokucza katar sienny, któremu towarzyszą też: ból głowy, trudności ze snem, problemy...

 • Profesjonalna podpora na ból gardła juniora

  Chrypka, czy drapanie w gardle dla mamy kilkulatka to niemal codzienność. Dziecko robi się coraz bardziej marudne, a na leki za wcześnie. Jak złagodzić przykre dolegliwości?

 • Infekcje: 5 kuracji wspomagających leczenie

  Poprosiliśmy naszych ekspertów-lekarzy o radę, jak złagodzić objawy infekcji dróg oddechowych, co robić, by szybko wrócić do formy. Sami też stosują te metody, gdy chorują!

 • Alergie - wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

  Powracający katar, suchy kaszel, łzawienie oczu... Jeśli wcześniej nie byliśmy na nic uczuleni, nie wiążemy tych objawów z alergią. To błąd, bo ta choroba może się ujawnić nie tylko u dzieci.

 • Kuracje na pierwsze objawy przeziębienia

  ...​Wystarczy, że cię przewieje, zmokniesz, a już boli gardło, głowa i masz katar. Gdy tylko poczujesz, że łamie cię w kościach, weź rozgrzewającą kąpiel, np. z rozmarynem (odwar z 50 g ziela i 2 l wody przecedź i dolej do wanny z ciepłą wodą).

 • Alergia - jak z nią żyć?

  Nie jesteś przeziębiona, ale ciągle cieknie ci z nosa i oczy masz czerwone jak królik. To mogą być właśnie objawy alergii. Uczulić można się na wiele rzeczy i to w każdym wieku.