• Informacje na temat:

  jak przełamać kryzys w związku

Artykuły na temat: jak przełamać kryzys w związku
 • Koniec namiętności to nie koniec związku

  Bardziej niż brak seksu naszym relacjom szkodzi przekonanie, że dobry związek to taki, w którym wciąż jest jak dawniej. Tęsknimy do wcześniejszych uniesień, zamiast akceptować, że zmieniają się emocje, pragnienia i my sami - uważa psychoseksuolog Izabela Jąderek.

 • 7 zasad udanego związku

  Wiesz, jak pielęgnować kwiaty, twój mężczyzna dba o samochód. A wasz związek? W jakim jest stanie? Czy należycie do tych par, które wierzą, że jeśli się kiedyś pokochały, to emocjonalnego paliwa wystarczy na zawsze? Zła wiadomość: nie ma wiecznej gwarancji na miłość. Ale jest i dobra: plan konserwacji związku to zaledwie 7 punktów. I zaledwie 5 godzin pracy tygodniowo. Przyjemnej.

 • Było tak pięknie, a teraz… jedna kłótnia za drugą. Ciche dni. Albo płacz, zgrzytanie zębów i gorzkie słowa. Spór może być szansą dla związku. Tyle tylko że większość z nas nie potrafi przejść od kłótni do dialogu. Sprawdź, czy Ty to umiesz. I co możesz osiągnąć, gdy spokojnie powiesz partnerowi: „Kochanie, musimy porozmawiać”.

 • Kryzys? Musi odejść!

  Każdy kryzys się kończy. Na szczęście, byliśmy słabo powiązani z tymi wszystkimi wyrafinowanymi instytucjami świata finansów, więc kryzys nas mniej dotknie - przekonuje Leszek Balcerowicz.

 • ...wyciszenia, wycofania się na chwilę. Ubrania mogą pełnić taką funkcję (chowasz się w obszerny sweter, wtulasz w ciepłą bluzę). Mogą to też być momenty związane z kryzysami – np. w związku, utrata(...) wydaje – piszą w książce „Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby” Catherine Joubert i Sarah Stern. Autorki twierdzą, że ubrania są jak ekran, na którym dzień po dniu wyświetlają się nasze radości...

 • Ubrania mówią, jaka jesteś. Zrób porządki w szafie

  ...funkcję (chowasz się w obszerny sweter, wtulasz w ciepłą bluzę). Mogą to też być momenty związane z kryzysami – np. w związku, utrata pracy czy utrata kogoś bliskiego. Na te ostatnie wydarzenia reakcje(...) w książce „Rozbierz mnie. Psychoanaliza garderoby” Catherine Joubert i Sarah Stern. Autorki twierdzą, że ubrania są jak ekran, na którym dzień po dniu wyświetlają się nasze radości lub cierpienia...

 • Kochanie, musimy porozmawiać

  Było tak pięknie, a teraz... jedna kłótnia za drugą. Ciche dni. Albo płacz, zgrzytanie zębów i gorzkie słowa. Spór może być szansą dla związku. Tyle tylko że większość z nas nie potrafi przejść od kłótni do dialogu. Sprawdź, czy ty to umiesz. I co możesz osiągnąć, gdy spokojnie powiesz partnerowi: "Kochanie, musimy porozmawiać".

 • Nigdy się nie poddają. Nie przegrywają. Zawsze dają radę. Ale ma to swoją cenę. Silne kobiety są samotne – wśród ludzi, w miłości, w macierzyństwie. Bo jeśli kroczysz przez życie z podniesioną gardą, jak możesz liczyć na to, że ktoś pocałuje cię w policzek? – pyta psycholożka Małgorzata Ohme.

 • Ferrari i wianuszek kochanek

  Potrzeba dużej wyrozumiałości i miłości, by razem przejść przez ten trudny dla obojga partnerów okres. W tym czasie mężczyzna jest bardziej wrażliwy, dlatego partnerka nie powinna z niego kpić, nawet w żartach. Jeśli ma on ochotę udać się do kosmetyczki czy zafarbować siwe włosy, to należałoby go wesprzeć, a nawet zachęcić – o kryzysie wieku średniego u panów rozmawiamy z psychologiem...

 • Na ile pozwolić partnerowi w seksie

  Do tej pory uważałaś, że dogadujecie się z mężem w łóżku. A tu nagle on proponuje coś całkiem nowego. Jak się zachować, gdy jego pomysły nie do końca ci odpowiadają?

Dyskusje na temat: jak przełamać kryzys w związku
 • Re: Trudny związek

  najwięcej rozstań socjologia pokazuje, że w przypadku przebrnięcia przez te kryzysowe etapy do pojawienia sie następnego jest dobrze ;-) gorzej jak przez długi czas jednak nie uda sie przełamać....(...)2 lata.... to pierwszy etap w związku kiedy "robi się źle..." socjologia idealnie to opisuje... generalnie po tym powinno byc ponownie dobrze, chyba, że.. pierwszy kryzys... 1,5 - 2,5 roku zwiazku