• Informacje na temat:

  intercyza

Artykuły na temat: intercyza
 • Intercyza - czy warto ją spisywać?

  Intercyza przez wiele lat cieszyła się złą sławą i kojarzyła się jedynie z rozwodem. Jednak coraz więcej par w Polsce decyduje się uregulować sprawy majątkowe przed zawarciem małżeństwa. Kiedy intercyza się przydaje i przed czym nas zabezpiecza? Kiedy warto spisać intercyzę?

 • Mój mąż coraz częściej się zapożycza. Czy jestem zmuszona spłacać jego długi i narażać na uszczerbek nasz wspólnie wypracowany majątek? Jak się przed tym uchronić? Co prawda słyszałam o intercyzie, ale nie wiem, czy można ją podpisać po ślubie i czy w moim przypadku będzie zasadna. Izabela Malczewska z Izbicy

 • Intercyza nie tylko przed ślubem

  Intercyza to umowa regulująca stosunki majątkowe pomiędzy małżonkami. Wprowadza zasadę rozdzielności majątku męża i żony.

 • Przedślubna intercyza wydaje ci się dowodem wzajemnego braku zaufania partnerów? Nie zawsze tak jest. Czasem takie rozwiązanie może uchronić rodzinę przed utratą majątku.

 • Wspólnota czy rozdzielność

  Przedślubna intercyza wydaje ci się dowodem wzajemnego braku zaufania partnerów? Nie zawsze tak jest. Czasem takie rozwiązanie może uchronić rodzinę przed utratą majątku.

 • Mąż chce rozwinąć działalność gospodarczą, planuje wziąć pożyczkę na budowę magazynu. Boję się długów. Czy w trakcie małżeństwa możemy spisać intercyzę? - pyta Janina K. z Lublina.

 • Moja - twoje - nasze

  Co to jest wspólność majątkowa i intercyza?

 • Plusy i minusy intercyzy

  Intercyza to nic innego jak umowa majątkowa zawierana pomiędzy partnerami. Najczęściej jest ona sporządzana i podpisywana jeszcze przed zawarciem małżeństwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby(...). Mając taką umowę w ręku, unikniemy kłótni o podział majątku. Intercyza może być jednak przeszkodą np. przy kupnie mieszkania. A to dlatego, że nie pozwala na wspólne zadłużanie się małżonków. Powoduje...

 • Jak zadbać o swoje interesy w związku

  ...partner miał wgląd w twoje dokumenty medyczne i mógł decydować w razie twej choroby, upoważnij go. Umowa majątkowa (intercyza) Skutkiem tego, że małżonkowie podpiszą umowę majątkową, zwaną intercyzą...

 • Lisa Marie Presley kończy swoje małżeństwo

  Córka Elvisa Presley’a chce zakończyć swoje, trwające 10 lat małżeństwo.

Wideo na temat: intercyza
 • Kiedy warto podpisać intercyzę?

  Intercyza przez wiele lat cieszyła się złą sławą i kojarzyła się jedynie z rozwodem. Jednak coraz więcej par w Polsce decyduje się uregulować sprawy majątkowe przed zawarciem małżeństwa. Kiedy intercyza się przydaje i przed czym nas zabezpiecza? O tym w studiu "Dzień Dobry TVN" rozmawiali pisarka Hanna Bakuła oraz prawnik Konrad Michoń. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Jennifer Lopez i Alex Rodriguez podpisali intercyzę?

  Amerykańskie media donoszą, że Jennifer Lopez i Alex Rodriguez podpisali intercyzę. Wartość ich majątków szacuje się na 760 mln dolarów. Para spotyka się od około miesiąca. Pojawiły się jednak doniesienia, że niebawem planują wziąć ślub. Obydwoje mają dzieci z poprzednich związków. Dokument natomiast byłby dla nich zabezpieczeniem finansowym. (CoverVideo/x-news)

 • Miley Cyrus i Liam Hemsworth przed ślubem kłócą się o… intercyzę

  Miley Cyrus i Liam Hemsworth przygotowują się do ślubu. Niestety zaczęli kłócić się o… majątek. Wokalistka chce podpisać intercyzę. Aktor twierdzi, że narzeczona mu nie ufa. Czy ostatecznie uda im się dojść do porozumienia? (CoverVideo/x-news)

Dyskusje na temat: intercyza
 • Re: Intercyza a zaufanie

  Przecież intercyzę można podpisać i po ślubie. Rozdzielność majątkowa obowiązuje wtedy od daty złożenia intercyzy.

 • Re: Intercyza

  Po jakiego grzyba karmicie tą Pasentową. Jej opinie przesiąkniete opcją polityczną, mąż chyba też nie kupił tego co sobą przedstawia, do tej pory kupowałam Twój Styl, ale jeśli ona ma dalej się w TS uzewnętrzniać to dzięki....

 • Re: Intercyza a zaufanie

  A ja uważam że intercyza to wspaniała i potrzebna sprawa. Równowaga zaangażowania {nie mylić z wyrachowaniem} gwarantuje wspólne wzajemne wyważone relacje między kochającymi się.

 • Re: Intercyza

  Wacusiu, mylisz pojęcia. Intercyza to uzupełnienie ślubnych papierów, dla ludzi, którzy się kochają i nie chcą, żeby im kiedyś bałagan w finansach tę miłość zatruwał. A kontrakt ekonomiczny to z założenia interes, nie mający nic wspólnego z miłością. Pozdrawiam. A obie sytuacje wymienione przez Ciebie mnie też przerażają.

 • Re: Intercyza a zaufanie

  Intercyza nie ma żadnego sensu dla ludzi, którzy chcą się pobrać ponieważ decydują się na wspólne życie przez następne 40, 50 lat. Naprawdę w normalnym stanie rzeczy coś takiego jak intercyza nawet nie powinno mieć miejsca, bo jest zbędna. I jeszcze jedna sprawa o charakterze semantycznym. Partnera/kę to może mieć pies. U ludzi się ma narzeczoną/ego.

 • Re: Intercyza

  Gdybym w przypadku planowanego ślubu brał (lub musiał brać) pod uwagę intercyzę majątkową, to NA PEWNO BYM SIĘ NIE ŻENIŁ! Kontrakt finansowy mogę zawrzeć ze wspólnikiem w interesach. Małżonek to osoba, z którą chcę dzielić swoje życie aż do ostatniego dnia. To jest pozycja startowa. Jeżeli już na początku drogi nie mam zaufania i zabezpieczam swoje interesy, to to nie jest małżeństwo tylko kontrakt handlowy. A z partnerem w interesach nie mam ochoty "spędzać wakacji" na emeryturze!!

 • Re: Intercyza a zaufanie

  intercyza to świetna sprawa.Pozwoliła mi zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, do których jak się okazało moja żona miała większy ciąg niż do mnie! Byłaś żonaty, a teraz wychodzisz za mąż rozumiem? Jak nic obojnak:D:D:D

 • Re: Intercyza

  ja to juz przez lata malo jaka pare widzialam nie po rozwodzie dobrze,ze do polski zlecialam to choc zobaczylam,ze jeszcze jakies malzensta sa nie po rozwodzie,zeby nie polska to juz calkiem do konca zycia bym takich par nie spotkala,nie po jednych,ale po kilku rozwodach lub calkowite zycie bez slubow

 • Re: Intercyza a zaufanie

  Intercyza to BARDZO DOBRY pomysł, bo teraz ufasz ale za 10 lat może się wydarzyć tysiące różnych rzeczy, lepiej dmuchac na zimne i nie ma znaczenia jak bardzo sie kochacie ;p

 • Re: Intercyza

  500+ to i bez ślubu dostaniesz