• Informacje na temat:

  ibuprofen i paracetamol

Artykuły na temat: ibuprofen i paracetamol
 • Ibuprofen chroni przed Parkinsonem

  Popularny środek przeciwbólowy ibuprofen o ponad jedną trzecią zmniejsza ryzyko zapadnięcia na chorobę Parkinsona - twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Harvarda.

 • Najskuteczniejsze metody na migrenę

  Akupunktura, paracetamol czy silniej działające leki z tryptanami? Sprawdź, jaka terapia sprawdzi się w twoim przypadku.

 • Co wziąć na ból?

  Gdy boli cię głowa, sięgasz po jeden z leków z ibuprofenem. Ale czy wiesz, że dwa preparaty z tą samą substancją w środku wcale nie są sobie równe?

 • Jak uśmierzyć ból?

  ...zaburzenia rytmu serca i problemy z koncentracją.  3. Przy wrzodach żołądka - paracetamol  Lek ten jest łagodny dla błony śluzowej żołądka i jelit. Możesz go zatem zażywać nawet przy nadkwasocie. Paracetamol sprawdzi się również u osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze, bo (w przeciwieństwie do innych środków) nie ma wpływu na ciśnienie. Na rynku jest szeroki wybór preparatów, które go zawierają...

 • Ból zęba – co robić, zanim pójdziesz do dentysty

  ...ból złagodzi paracetamol, przy silnym skuteczniejszy będzie ibuprofen (są dostępne bez recepty).

 • Błędy w leczeniu przeziębienia

  ...1. Nie dubluj leków na przeziębienie! Preparaty złożone zawierają te same substancje lecznicze: paracetamol, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, pseudoefedrynę, ale pod różnymi nazwami. Jeśli sięgasz po kilka z nich w jednym czasie i nie czytasz ulotek, łatwo je przedawkować.  2. Katar? Nie nadużywaj kropli do nosa. Początkowo przynoszą ulgę, bo obkurczają naczynia krwionośne w błonie śluzowej...

 • Pomożemy wybrać bezpieczne leki na przeziębienie

  ..., których substancją czynną są naproksen, ibuprofen, diklofenak. Lekarz radzi : Bezpiecznymi dla ciebie lekami są te na bazie paracetamolu, np. Apap, Panadol, Fervex, Gripex, Paracetamol. Przeczytaj(...) podnosić ciśnienie i przyspieszać akcję serca, wywoływać kołatania. Osłabia też działanie leków na nadciśnienie. Lekarz radzi : Gorączkę bezpiecznie zbiją leki z paracetamolem lub ibuprofenem bez...

 • Dieta dla migrenowca

  ..., leki zawierające paracetamol czy ibuprofen - np. Metafen, Ibum oraz wiele innych dostępnych w aptekach bez recepty. Pamiętaj, że leki (np. tabletki na migrenę Migea, tabletki Paracetamol czy Melisana(...) dobrze się wchłania. Bezpieczeństwo jego stosowania jest porównywalne do paracetamolu. W razie wystąpienia bólu, można jednorazowo przyjąć dawkę 200mg leku Migea. Tabletki na ból głowy mogą zawierać też...

 • 7 zasad stosowania leków przeciwbólowych

  .... paracetamol, a drugi - ibuprofen. Uwaga! Kwasu acetylosalicylowego nie można łączyć ani z paracetamolem, ani z ibuprofenem. Nie wolno też łączyć ze sobą dwóch różnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych(...). To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy chorujesz na jakąś chorobę przewlekłą, np. masz wrzody żołądka lub problemy z nerkami (wtedy nie możesz stosować m.in. leków z ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym czy...

 • Chorujesz? To świetnie!

  ...tym względem od innych Europejczyków czy Amerykanów. Problem dotyczy wszystkich społeczeństw wysoko rozwiniętych, gdzie podobne środki są szeroko dostępne. Aspirynę, paracetamol czy ibuprofen można(...)°C, można zrezygnować z przyjmowania leków. Ale jeśli ktoś czuje się źle, to zażycie jednej, dwóch tabletek z paracetamolem lub ibuprofenem nie będzie błędem. Gorzej, gdy bez rzeczywistej potrzeby...

Dyskusje na temat: ibuprofen i paracetamol
 • Re: Korzonki - ból -domowy sposób?

  W jakim odcinku kręgosłupa są dolegliwości? Zapalenie korzonków z reguły nie ma nic wspólnego ze stanem zapalnym ale jest spowodowane uciskiem krążka międzykręgowego na nerwy. Trzeba zrobić NMR kręgosłupa i leczyć operacyjnie albo rehabilitować się. Pomagają leki typu Ibuprofen, Paracetamol, maści rozgrzewające, ciepłe okłady np. z borowiny leczniczej.

 • Re: Jak bezpiecznie stosować leki przeciwbólowe

  W Polsce poleca sie na goraczke ibuprofen, ale z doswiadczeni wiem, ze najszybciej, na dlugo i skutecznie goraczke zwalcza paracetamol i jest on stosowany na zbijanie goraczki w krajach zachodnich. W dodatku jest mniej szkodliwy dla żoładka niż ibuprofen.

 • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

  A to nawet nie wiedziałam, że są takie tabletki które zawierają i paracetamol i ibuprofen.... Dobre są?

 • Re: Chorujesz? To świetnie!

  Przeciez mowia w artykule ze aspiryna niedobra, to znaczy ze dobra. Paracetamol rozwala watrobe i moze doprowadzic do bialaczki a ibuprofen bardzo zle wplywa na jelita. Ja, jesli trzeba, biore aspiryne.

 • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

  Ciągle mi głowa nie boli, ale zdarza się czasem, wtedy łykam paracetamol i ibuprofen i szybko ból przechodzi.

 • Re: Tajemniczy przeciek jelit. Obalamy mity

  Braki wit. B12 są powodowane poprzez stosowanie leków takich podst. które można kupić bez recepty. Takie jak paracetamol, ibuprofen, opiaty powodują że jest niszczona ta witamina. A ludzie obecnie wierzą i to bardzo w leczenie tabletkami, które nic nie dawają tylko trują.

 • Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

  Ciągle mi głowa nie boli, ale zdarza się czasem, wtedy łykam paracetamol i ibuprofen i szybko ból przechodzi. To lepiej kupić Metafen, masz 2 w 1 :)

 • Re: Zbijamy gorączkę

  jednego środka przeciwgorączkowego. Należy stosować je na przemian. Raz ibuprofen, następnym razem paracetamol. Po prostu organizm może różnie reagować i gorączka może nie schodzić np. po paracetamolu.

 • Re: Domowe sposoby na ból zęba?

  Metafen działa nawet na takie silne bóle jakim jest ból zęba. To środek mający w składzie Ibuprofen i Paracetamol. Nie wierzyłam że bez recepty można zakupić coś tak skutecznego.

 • Re: Metoda obniżania temperatury u maluszka

  Synek miał ostatnio wysoką temperaturę w czasie infekcji i zazwyczaj jak gorączkował, to mu podawałam paracetamol, ale tym razem niestety temperatura nie chciała spaść. Nie pomagały też chłodne kompresy. Gorączka spadła dopiero jak mu podałam ibufen, który zawiera ibuprofen. I wygląda na to, że w zbijaniu gorączki jest po prostu skuteczniejszy.