• Informacje na temat:

  empatia w rodzinie

Artykuły na temat: empatia w rodzinie
 • Noel Fitzpatrick, Supervet: Więcej empatii!

  ...osoby, która przed nim siedzi. Empatia jest bardzo ważna, ale nie można zapominać o oczekiwaniach, jakie ta osoba ma wobec nas. Czasami ludzie oczekują czegoś nierealnego. - Mogę robić tę samą...

 • ...założenie rodziny jest uważane za sukces (Homo Homini dla interia.pl). – Zrozumieliśmy, że brak czasu dla bliskich osłabia więzi emocjonalne w rodzinie, oddala nas od siebie – dodaje Magdalena Piasecka, psychoterapeutka z Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie. – A to przecież relacje w rodzinie, z bliskimi i przyjaciółmi dają nam wsparcie i siły w trudnych chwilach. Złoty środek, czyli łączymy...

 • ...więcej. Nie przewinął rano Anieli, wrzucałam brudną pieluchę do jego aktówki. Potrzebna nam była empatia, ale wtedy jej zabrakło. Oswajaliśmy się z nowymi rolami powoli. Bartek wziął na siebie nauczenie(...), a mąż zajmuje się domem. O roli kobiet w rodzinie, CBOS 2013 Badanie przeprowadzone przez CPC – Join the Dots: „Podział obowiązków w polskiej rodzinie 2013”.

 • Moja rodzina patchworkowa

  ...- Zgrana patchworkowa rodzina to codzienna praca każdego z nas. Wybraliśmy zamiast walki drogę zrozumienia i empatii. To nie tylko moja zasługa, wszyscy się staramy. Uważam, że w ogóle w życiu we wszystko, co robimy powinniśmy wkładać miłość i szacunek do drugiego człowieka - mówi o swojej rodzinie Roma Gąsiorowska.

 • Rodzice i rodzeństwo mojego męża zawsze uważali, że są lepsi i mądrzejsi od moich bliskich. W czasie rodzinnych spotkań nie przepuszczą okazji, aby powiedzieć coś przykrego pod adresem moich rodziców lub siostry. Mąż wtedy się nie odzywa. Jest mi przykro, ale nie chcę im odpłacać tym samym. Co mam robić? Julita (43) z Konina.

 • Empatia to miłość

  Troska o innych idzie w parze z umiejętnością zbudowania silnego, romantycznego związku. Ci, którym dobro człowieka leży na sercu, altruiści i otwarci na niesienie bliźnim pomocy są częściej skłonni budować silne relacje z drugim człowiekiem.

 • Kłótnie o pieniądze w rodzinie: Jak im zapobiegać

  ...z przyjemności! Niech mąż się przekona, że nie oznaczają dla was finansowej zapaści. Wystarczył jeden telefon, a ja już robiłam przelew Wychowałam się w wielopokoleniowej, kochającej rodzinie. Byłam...

 • Jak wygląda życie towarzyskie Doroty Wellman?

  Dorota Wellman jest jedną z najbardziej lubianych osób w polskiej telewizji. Dziennikarka poczucie humoru łączy z empatią.

 • Nie wyśmiewaj kogoś, kto ogląda opery mydlane czy serialowe tasiemce. On trenuje empatię.

 • Proste szczęście

  Nie wyśmiewaj kogoś, kto ogląda opery mydlane czy serialowe tasiemce. On trenuje empatię.

Dyskusje na temat: empatia w rodzinie
 • Re: Miłość wbrew rodzinie

  fakt , przekracza granice wychowania ale wole takich ludzi niz zaklamanych pozorantow . Nie poznalem oosobiscie ale doswiadczenie mowi mi ze ten czlowiek wie co to empatia .

 • Re: Mialo byc "empatia" a jest "C'est la vie"

  Empatia to współodczuwanie czyjegoś położenia. Przydatna w związku, przyjaźni, w rodzinie, w szpitalu. Myślę, że ludzie wrażliwi którzy sami jej potrzebują, umieją ją dać. Agresja to wyraz niedojrzałości między innymi skomplikowanymi zależnościami.

 • Re: Mialo byc "empatia" a jest "C'est la vie"

  Empatia to współodczuwanie czyjegoś położenia. Przydatna w związku, przyjaźni, w rodzinie, w szpitalu. Myślę, że ludzie wrażliwi którzy sami jej potrzebują, umieją ją dać. Agresja to wyraz niedojrzałości między innymi skomplikowanymi zależnościami. Podpisuje się pod tym komentarzem obiema rękami!

 • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dr

  , choć medium nie jestem - empatia mentalna, tak to chyba można określić. Bardziej wierzę w intuicję opartą o wiedzę nie do końca uświadomioną niż w poświadomość. W kwestii podświadmości, Freud zbyt(...) wyglądać. Dlatego dziś w tej kwestii jestem w jakimś sensie wolna, choć kiedy marzy się o rodzinie, dzieciach, trudno nie marzyć o ich ojcu :-). Powiem Ci szczerze, że moje skrzydła, to nie facet. Moje