• Informacje na temat:

  empatia w głosie

Artykuły na temat: empatia w głosie
 • Agata Kołakowska: „Uwielbiam być mężczyzną!”

  W księgarniach właśnie ukazała się kolejna, dziesiąta już powieść autorstwa Agaty Kołakowskiej. „Igraszki z losem” to przepiękna, liryczna opowieść o pokrętnych ścieżkach ludzkiego życia. Autorka opowiada swą historię w sposób niepozbawiony empatii i trafia prosto w serca czytelników. Głównym bohaterem tej kobiecej powieści jest… mężczyzna. Czy pisarce, jako kobiecie, trudniej było stworzyć męską postać? Czy sama kiedykolwiek prowadziła swoiste igraszki z losem? Jak wygląda dzień z życia...

 • Moja rodzina patchworkowa

  - Zgrana patchworkowa rodzina to codzienna praca każdego z nas. Wybraliśmy zamiast walki drogę zrozumienia i empatii. To nie tylko moja zasługa, wszyscy się staramy. Uważam, że w ogóle w życiu we wszystko, co robimy powinniśmy wkładać miłość i szacunek do drugiego człowieka - mówi o swojej rodzinie Roma Gąsiorowska.

 • ​Nie podchodź bliżej

  Znajoma twarz, niewidziana od dawna. Ten sam śmiech, choć głos już trochę inny. I te wspólne wspomnienia. Dla dwóch przyjaciółek z dzieciństwa, Doroty i Nataszy, spotkanie po latach okaże się trudnym sprawdzianem. Czy przyjaźń pozostanie przyjaźnią, a wspólne tajemnice - pozostaną tajemnicami? Odpowiedzi w najnowszej powieści Katarzyny Misiołek, "Nie podchodź bliżej".

 • Chciałabym kogoś poznać, ale się boję. Nie umiem rozmawiać z nieznajomymi. Jestem przerażona na myśl o tym, że miałabym zabrać głos publicznie, zażądać czegoś od szefa. Jestem... nieśmiała. Co z tym zrobić? Pytamy Magdalenę Staniek, terapeutkę, autorkę książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.

 • Cena odwagi

  Chciałabym kogoś poznać, ale się boję. Nie umiem rozmawiać z nieznajomymi. Jestem przerażona na myśl o tym, że miałabym zabrać głos publicznie, zażądać czegoś od szefa. Jestem... nieśmiała. Co z tym zrobić? Pytamy Magdalenę Staniek, terapeutkę, autorkę książki Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.

 • Chciałabym oddychać

  ...ludzie? Prosta empatia, wrażliwość? Obrazy rozerwanego samolotu wracają jak refren przy okazji każdej dyskusji. Jak długo można zasłaniać oczy dziecku, kiedy pyta: mamo, czy to jest to miejsce...

 • Serce na lekarstwo

  Stukot drewniaków personelu w środku nocy. Pobudka, jak w wojsku, o szóstej rano. Rozkazy: „siadać”, „czekać”. Brak intymności. Czytelniczka TS opowiedziała nam, jak wygląda pobyt na oddziale ginekologicznym. Nowoczesnym, ale takim, gdzie nie wiedzą, że chory człowiek potrzebuje empatii. Tym trudniej to zrozumieć, bo często kobieta w białym fartuchu traktuje tak inną kobietę. Inną, bo.... w szpitalnej piżamie.

 • Czasem przychodza takie momenty, ze nagle dzielisz sie z kims czyms zarezerwowanym dla Ciebie. Spontanicznie rozmowa przechodzi na temat bolesny, temat,...

 • Kiedy jedzenie wymaga odwagi

  Nie dostaniesz chleba ani ciepłych drożdżówek. Będziesz słyszała tylko ten bezwzględny, uporczywy, podstępny głos. Ten głos stał się częścią ciebie. Jest twoim przyjacielem i oprawcą. Nie potrafisz z nim walczyć - i właściwie nie chcesz. I tak nie masz na to siły. Nie możesz go słuchać i nie możesz od niego uciec. Chciałabyś umrzeć. Tak właśnie czuje się człowiek chory na anoreksję.

 • Maghan Markle. Kto poprowadzi ją do ołtarza?

  Za kilka dni wnuk brytyjskiej królowej Harry poślubi amerykańską aktorkę Meghan Markle. Przygotowania do ślubu idą pełną parą, jednak na ostatniej prostej na prowadzenie wybija się ojciec panny młodej ze swoimi pomysłami. Pech chciał, że nie spotkały się one z akceptacją na Wyspach.