• Informacje na temat:

  dziecko nie chce jeść

Artykuły na temat: dziecko nie chce jeść
 • Mam dwóch synów: 4- i 5-letniego. Jak ich zachęcić do jedzenia owoców, których nie lubią?

 • Twoje dziecko najchętniej odżywiałoby się czipsami i batonikami? Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zmienić jego upodobania.

 • Jajka trzeba jeść

  Czy warto je jeść na co dzień, czy tylko od święta? Odpowiedź jest prosta. Jajka trzeba jeść regularnie. Są uważane za produkt prawie doskonały. Zawierają ponad 600 różnych substancji odżywczych(...) zjedzenie 10 jajek tygodniowo! Jeśli jesteśmy ogólnie zdrowi, bez obaw możemy zjadać jedno jajko dziennie. Uwaga! Ostrożniej dawkujmy jajka dzieciom. Dziecko w wieku przedszkolnym nie powinno zjadać...

 • ...), gazowane napoje czy chipsy. Skąd czerpią wiedzę? Aż 87 procent uczniów podało, że... od rodziców. Specjaliści nie mają wątpliwości: to dom rodzinny powinien być miejscem, gdzie dziecko poznaje(...) przykład. To nie przyjdzie samo. Drugie śniadanie to ważny posiłek dla ucznia. Zdrowy, tzn. pełen witamin i cennych mikroelementów, a bez nadmiaru cukru i tłuszczu, sprawi, że dziecko będzie pełne energii...

 • Masło orzechowe - ile jeść, by sobie nie zaszkodzić?

  ...​Zapewne to znasz – po ciężkim dniu w pracy przychodzisz do domu, kładziesz się na kanapie i starasz zrelaksować. Nagle nachodzi cię chęć zjedzenia czegoś pysznego, ale nie masz ochoty na batoniki czy czekoladę. Chcesz po prostu poprawić sobie nastrój i skosztować czegoś, co może wprawić cię w stan zadowolenia. W końcu przypominasz sobie, że gdzieś w kuchennej szafce powinno być jeszcze twoje...

 • Mariola Bojarska-Ferenc: Nie mogłam jeść lodów

  Uciekła z domu, żeby zostać gimnastyczką. Przez 15 lat była na ścisłej diecie. Nieraz musiała zmagać się z problemami, które załamałyby niejednego, ale na wizji zawsze towarzyszył jej promienny uśmiech.

 • Dopełnienie miłości między nimi? Oczywiście wspólne dziecko. Tak myśli większość z nas. A co robić, gdy któreś z partnerów nie chce być rodzicem? Bo kobieta ma dzieci z poprzedniego związku i boi się ponownej ciąży. Albo mężczyzna uważa, że nie nadaje się na ojca. Czy jest tu miejsce na kompromis, czy po prostu trzeba się rozstać?

 • Od dawna coś się między wami psuje. Coraz więcej czasu spędza z dala od Ciebie. Ale Ty nadal gotujesz, pierzesz i... dajesz pieniądze. Martwisz się, że Twoje dziecko jest niesamodzielne? Chcesz, by dorosło? Być może musisz złożyć „pozew o rozwód”. Dać mu motywację do tego, by zaczęło myśleć i działać jak dojrzały człowiek. Jak to zrobić? Opowiadają Ewa i Iwona, dwie matki, które postanowiły...

 • Idealnie byłoby, aby maluch w ogóle nie był świadkiem waszych sporów. Jeśli jednak już w nich uczestniczy, miejcie na względzie jego uczucia.

 • Gdy dziecko nie chce jeść

  Problem jedzenia u dzieci jest dobrze znany sporej grupie rodziców. A ponieważ dotyczy codziennej i ważnej czynności, nie da się go zepchnąć na boczny tor.

Dyskusje na temat: dziecko nie chce jeść
 • Re: Czy wypada karmić piersią w restauracji ?

  w bardzo dyskretny sposób, zasłoniła się tak, że było widac, co robi, ale bez szczegółów - i super. Wiadomo, że dziecko musi jeść, ale też nie każdy ma ochotę oglądać gołe piersi obcej kobiety, więc jak się chce karmić dziecko publicznie, trzeba uważać, jak się to robi. Ja osobiście nie zamierzam karmić piersią publicznie, bo ja sama źle bym się z tym czuła.

 • Re: Kotleciki ziemniaczano-serowe

  Dziecko ma racje,ze nie chce jeść mięsa,ale ty na bank masz zryty beret!

 • czy dziecko musi jeść ryby?

  Mam czteroletnie dziecko, chłopca. Bardzo się staram, żeby zdrowo się odżywiał i zazwyczaj je wszystko co mu się poda, nawet warzywa ale za nic nie chce jeść ryb. Próbowałem je panierować, smażyć, gotować i nic. Nie wiem, czy szukać dalej różnych przepisów w nadziei że coś mu posmakuje czy sobie i jemu odpuścić?

 • Re: Seks w upały? Ryzykowna misja, która może się udać

  w upały nawet jeść mi się nie chce ,tylko spać .a tu namawiają do wysiłku fizycznego licząc że jakieś dziecko wpadnie.

 • Re: Odporność. Jak ją wzmocnić???

  No z dziećmi tak już jest niestety, że nie przetłumaczysz, że muszą jeść nawet jak im nie smakuje, choć jest zdrowe. Jeśli dziecko chce pić syropek z kwasami omega, to bardzo dobrze, mają bardzo duży wpływ na pracę mózgu.

 • Re: Domowe kuracje na poprawę apetytu

  Jak dziecko nie chce jeść daj mu zajarać.

 • Re: Dieta bezmleczna, pomocy!

  Tylko, że to chodzi o naprawdę małe dziecko bo 2-3 miesięczne. Bo z tego co kojarzę Tosca urodziła synka w grudniu. Więc karmi go piersią dlatego, chciała porady dotyczące tego co może ona jeść. A z tym jest naprawdę dużo trudniej. Moja córcia też nie tolerowała mleka i była na mieszankach typu nutramigen. Tosca nadal chce karmić piersią z wiadomych powodów, nic nie zastąpi mleka matki.

 • Re: Rodzina Stuhrów pokazała, jak robi zakupy

  I tak od początku, od maleńkości miał? Dawaliście mu wszystkie warzywa od początku, a on żadnego nigdy nie jadł, czy zmieniło mu się z czasem? Bo takich dzieci które naprawdę nie chcą jeść nic oprócz jednej rzeczy jest niewiele. Większość lubi jeść po prostu to, co rodzice od maleńkości dawali mu do jedzenia. Jeśli dziecko miało wykonane badania i to że nie chce jeść nic innego nie jest wynikiem

 • Re: Publiczne karmienie piersia- zaburzenie estetyki

  Kiedy dziecko zaczyna przeraźliwie płacać to matka przede wszystkim myśli o tym, jak mu najszybciej pomóc. W centrach handlowych wcale niełatwo jest znaleźć "spokojne miejsce" a ławki najczęściej są właśnie w ruchliwych okolicach. Inna rzecz, że lepiej do takiego centrum z dzieckiem nie chodzić, bo dla niego to tylko udręka. Jeśli jednak kobieta z maluchem się tam znajdzie i ten maluch chce jeść

 • Re: Macierzyństwo? To nie dla mnie

  Normalna kobieta chce mieć dzieci tak samo jak normalny mężczyzna. Problem w tym, że kobietom coraz trudniej znaleźć normalnych, odpowiedzialnych mężczyzn (to w ogóle jakby gatunek wymierający), więc same robią z siebie mężczyzn. Kariera, praca... . Jeść trzeba, a jak wałkoń chce tylko z doskoku, to trudno jeszcze wałkoniowi dawać dziecko. Zresztą sam dziecko.