• Informacje na temat:

  dokumenty urząd stanu cywilnego ślub

Artykuły na temat: dokumenty urząd stanu cywilnego ślub
 • Precz z tradycją! Nietypowy ślub

  W lesie, w jaskini, na wodzie, pod wodą, pod ziemią, w centrum handlowym, na Kasprowym Wierchu czy w powietrzu. Ewentualnie "garden version" w stylu zachodnim. Niektórym nie wystarcza Urząd Stanu Cywilnego, ani najwspanialsza świątynia. Chcą podkreślić wyjątkowość dnia i charakter związku.

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • Ślub w kraju i za granicą

  ...​W naszym kraju w związek małżeński mogą wstąpić tylko osoby różnej płci i wolnego stanu. Muszą mieć także skończone 18 lat. W innym przypadku zgodę na ślub wydaje sąd. Państwo młodzi mają do wyboru trzy warianty: mogą wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego, w USC i kościele lub tylko w kościele.

 • Moje serce zabiło do obcokrajowca. Moją wybranką jest piękna Pani z zagranicy… Otwarcie granic, mobilność podczas zmian pracy, czy wyjazdy na stypendia sprawiły, że śluby z obcokrajowcami stały się(...) przedślubne w polskim urzędzie i kościele.

 • ...sprawdzali, wiec poszlo gladko. W razie czego i tak pojde po nowy akt, gdy bede w Polsce. Teraz dokumentacja zostanie przeslana do urzedu stanu cywilnego, w ktorym bedziemy brali slub, a ten z kolei juz przeslal nam dokumenty i ankiete dot. samego przebiegu ceremoni, tzn. co chcemy, a czego nie. Juz wypelnilismy i jutro wyslemy. Ponadto napisalismy krotka historie naszego poznania sie i zwiazku, tak...

 • ...w późniejszym terminie. Z księdzem należy omówić dokładnie ceremonię ślubną. Urząd Stanu Cywilnego Tutaj udajcie się z skróconymi odpisami aktu urodzenia, które z kolei możecie otrzymać w USC(...) świadka wykluczyć - brak chrztu i rozwód. Kościół Do kościoła najlepiej udać się około 3 miesiące przed planowanym ślubem. Trzeba zarezerwować sobie termin i przedłożyć stosowne dokumenty...