• Informacje na temat:

  dokumenty potrzebne do ślubu cywilnego

Artykuły na temat: dokumenty potrzebne do ślubu cywilnego
 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  ...jest formą łączącą w sobie uroczystość cywilną i kościelną. Jej skutkiem jest uznawany zarówno przez państwo, jak i przez kościół związek dwojga ludzi. Przygotowania i wszystkie potrzebne dokumenty są podobne jak w wypadku ślubu kościelnego. Jest tylko jedna różnica - po ceremonii zaślubin Małżonkowie podpisują przy świadkach i księdzu dokumenty prawne, które następnie przesyłane są do USC. Hanna...

 • Kulisy rozstania Kate Rozz i Piotra Adamczyka

  Rozpacza? Został porzucony? Będzie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego? SHOW odsłania tajemnice aktora i Kate Rozz.

 • Plan doskonały

  Przygotowania do ślubu i wesela odbywają się według ustalonego harmonogramu: zazwyczaj zaczynamy od wyboru miejsca uroczystości, następnie dobieramy poszczególnych podwykonawców, potem kupujemy ślubne akcesoria. Ostatnim elementem przygotowań powinno być stworzenie scenariusza ceremonii oraz wesela.

 • Ślub w kraju i za granicą

  ...​W naszym kraju w związek małżeński mogą wstąpić tylko osoby różnej płci i wolnego stanu. Muszą mieć także skończone 18 lat. W innym przypadku zgodę na ślub wydaje sąd. Państwo młodzi mają do wyboru trzy warianty: mogą wziąć ślub w urzędzie stanu cywilnego, w USC i kościele lub tylko w kościele.

 • Precz z tradycją! Nietypowy ślub

  W lesie, w jaskini, na wodzie, pod wodą, pod ziemią, w centrum handlowym, na Kasprowym Wierchu czy w powietrzu. Ewentualnie "garden version" w stylu zachodnim. Niektórym nie wystarcza Urząd Stanu Cywilnego, ani najwspanialsza świątynia. Chcą podkreślić wyjątkowość dnia i charakter związku.

 • Ślub na plaży

  ...załatwiła Jola Prusak, organizatorka naszego ślubu. Na Bali nie można zawrzeć tylko ślubu cywilnego. Ceremonia ślubu cywilnego, zgodnie z obowiązującym prawem indonezyjskim, musi zostać poprzedzona(...) protestanckim. Do takiej ceremonii nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty i zaświadczenia (również osoby rozwiedzione mogą zawrzeć związek małżeński). Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa są niemalże...

 • Kalendarz młodej pary

  ...was przerasta, może warto poprosić o pomoc konsultanta ślubnego?  12-18 miesięcy przed - Ustalcie datę ślubu, wybierzcie i zarezerwujcie miejsce zaślubin. Dowiedzcie się, jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia małżeństwa i zapiszcie się na nauki przedmałżeńskie (to 10 comiesięcznych spotkań + 2 wizyty w poradni). - Przygotujcie wstępną listę gości weselnych. Warto spotkać się z waszymi...

 • Ślub i miesiąc miodowy w sercu Karaibów: Republika Dominikańska

  .... Jakie formalności potrzebne są do zawarcia związku małżeńskiego w Republice Dominikańskiej? Konieczny jest ważny paszport, dowód osobisty i jego kopia, akt urodzenia oraz dokumenty potwierdzające(...). Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzesz, w dzień ślubu unikniesz stresu i zgiełku. Hotele mają przygotowane specjalne programy na wesele i miesiąc miodowy. Profesjonaliści zajmą się organizowaniem...

Dyskusje na temat: dokumenty potrzebne do ślubu cywilnego
 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  "jako Narzeczeni musicie zdecydować, czy złożycie przysięgę przed Bogiem i ludźmi, czy chcecie tylko wziąć ślub cywilny" co to ma być za tekst??? przed Bogiem i ludźmi to takie och i ach a wzięcie TYLKO cywilnego to tak zwykłe i bez znaczenia jak wycieczka do sklepu? Jakby na cywilnym nie było ludzi a poza tym myślałam że Bóg jest wszędzie.