• Informacje na temat:

  dokumenty potrzebne do ślubu

Artykuły na temat: dokumenty potrzebne do ślubu
 • Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  ...jest formą łączącą w sobie uroczystość cywilną i kościelną. Jej skutkiem jest uznawany zarówno przez państwo, jak i przez kościół związek dwojga ludzi. Przygotowania i wszystkie potrzebne dokumenty są podobne jak w wypadku ślubu kościelnego. Jest tylko jedna różnica - po ceremonii zaślubin Małżonkowie podpisują przy świadkach i księdzu dokumenty prawne, które następnie przesyłane są do USC. Hanna...

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • Organizacja wesela - jakie miejsce wybrać?

  Rozpoczynając organizację ślubu, a co za tym idzie wesela trzeba przygotować się na długi i wymagający proces. Najważniejszą decyzją do podjęcia, poza datą, jest miejsce. Interesuje Was tętniące życiem miasto, a może nadmorski kurort z zejściem na plaże? Warto dłużej zastanowić się nad tym wyborem, aby ten dzień stał się wyjątkowy.

 • Kulisy rozstania Kate Rozz i Piotra Adamczyka

  Rozpacza? Został porzucony? Będzie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego? SHOW odsłania tajemnice aktora i Kate Rozz.

 • Plan doskonały

  Przygotowania do ślubu i wesela odbywają się według ustalonego harmonogramu: zazwyczaj zaczynamy od wyboru miejsca uroczystości, następnie dobieramy poszczególnych podwykonawców, potem kupujemy ślubne akcesoria. Ostatnim elementem przygotowań powinno być stworzenie scenariusza ceremonii oraz wesela.

 • Kalendarz młodej pary

  ...was przerasta, może warto poprosić o pomoc konsultanta ślubnego?  12-18 miesięcy przed - Ustalcie datę ślubu, wybierzcie i zarezerwujcie miejsce zaślubin. Dowiedzcie się, jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia małżeństwa i zapiszcie się na nauki przedmałżeńskie (to 10 comiesięcznych spotkań + 2 wizyty w poradni). - Przygotujcie wstępną listę gości weselnych. Warto spotkać się z waszymi...

 • Ślub na plaży

  ...protestanckim. Do takiej ceremonii nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty i zaświadczenia (również osoby rozwiedzione mogą zawrzeć związek małżeński). Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa są niemalże(...) się tak bardzo, że została "współwinną", czyli świadkiem ślubu na plaży. Wiedział jeszcze kolega, który miał zmontować film z Bali - szybko i w tajemnicy, bo to istotny fragment tej układanki. Poza...

 • Ślub i miesiąc miodowy w sercu Karaibów: Republika Dominikańska

  .... Jakie formalności potrzebne są do zawarcia związku małżeńskiego w Republice Dominikańskiej? Konieczny jest ważny paszport, dowód osobisty i jego kopia, akt urodzenia oraz dokumenty potwierdzające(...). Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzesz, w dzień ślubu unikniesz stresu i zgiełku. Hotele mają przygotowane specjalne programy na wesele i miesiąc miodowy. Profesjonaliści zajmą się organizowaniem...

 • Ślub w kraju i za granicą

  ...i założyć rodzinę. Jednak nie każdy wie, jakie trzeba formalności załatwić i jakie dokumenty będą potrzebne. Dlatego na wszelki wypadek wcześniej należy dopytać o szczegóły w Urzędzie Konsularnym(...)Urząd stanu cywilnego Jeśli narzeczeni zdecydują się wziąć ślub w obrządku świeckim, mogą to zrobić w urzędzie stanu cywilnego. Wtedy kierownikowi USC trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty...

Dyskusje na temat: dokumenty potrzebne do ślubu
 • Re: Ślubny kompromis

  witam czy mogłabyś podać więcej informacji odnośnie organizacji ślubu KOŚCIELNEGO na Cyprze? (jakie dokumenty są potrzebne, czy trzeba mieć "własnych" swiadków, itp.). Czy organizowaliście ślub samodzielnie. Jeżeli nie to moze podałabys nazwę biura, ktore zorganizowało imprezę wraz z przybliżoną ceną.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  wszystko zależy od księdza lub pieniędzy dlatego kościół powinien być niezmienny dla wszystkich,a tak nie jest.Szczególnie w d.miastach znam przypadki że żyja bez ślubu a są świadkami ,chrzestnymi itd.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  "jako Narzeczeni musicie zdecydować, czy złożycie przysięgę przed Bogiem i ludźmi, czy chcecie tylko wziąć ślub cywilny" co to ma być za tekst??? przed Bogiem i ludźmi to takie och i ach a wzięcie TYLKO cywilnego to tak zwykłe i bez znaczenia jak wycieczka do sklepu? Jakby na cywilnym nie było ludzi a poza tym myślałam że Bóg jest wszędzie.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  Przed Bogiem, sakramentu udzielają sobie nawzajem narzeczeni, ksiądz tylko pilnuje procedury

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  A gdzie na świecie można wziąć ślub bez dokumentów? Czy ktoś wie? na florydzie!!!

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  a ja pojadę do Las Vegas:) ślub i podróż poślubna w jednym. Po co wydawać tyle na wesele jak można samemu ze świadkami wyjechać czy ewentualnie jeszcze z rodzicami. i sie dobrze bawić.. patrząc na rozrzutność niektórych ludzi płacących za wesela jeszcze by pieniążków trochę zostało:) czyz nie? Oj...to się tak tylko zdaje. W Las Vegas to dopiero kosztuje.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  potwierdzeniem i warunkiem zawarcia małżęństwa jest złożenie oświadczenia i podpisanie aktu małżeństwa w ksiedze ,a nie obraczki.Znowu dyletant wziął się za interpretacje prawne. A przepraszam bardzo, gdzie w tekście masz napisane, że obrączki są potwierdzeniem i warunkiem małżeństwa? bo ja widzę tylko zdanie przypominające o ich zabraniu do Kościoła.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  Przed Bogiem ??? Czy przed księdzem ???

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  a ja pojadę do Las Vegas:) ślub i podróż poślubna w jednym. Po co wydawać tyle na wesele jak można samemu ze świadkami wyjechać czy ewentualnie jeszcze z rodzicami. i sie dobrze bawić.. patrząc na rozrzutność niektórych ludzi płacących za wesela jeszcze by pieniążków trochę zostało:) czyz nie? Tez maialam taki pomysl, tylko ze jak dokladnie przeliczysz koszty to wyjdzie ci tyle samo co wesle w Polsce.