• Informacje na temat:

  dokumenty do ślubu

Artykuły na temat: dokumenty do ślubu
 • Papież Franciszek udzielił ślubu na pokładzie samolotu

  ...i zapytał, czy chcą, aby udzielił im ślubu. Para nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Papież nie żartował i udzielił 39-letniej Pauli Podest Ruiz i 41-letniemu Carlosowi Ciuffardi Elorriga ślubu na pokładzie samolotu! Lot Airbusem 321 z Santiago do miasta Iquique okazał się dla nich wyjątkowo szczęśliwy! Przeszedł też do historii - po raz pierwszy papież udzielił ślubu w powietrzu. Świadkiem został...

 • Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  ...podobne jak w wypadku ślubu kościelnego. Jest tylko jedna różnica - po ceremonii zaślubin Małżonkowie podpisują przy świadkach i księdzu dokumenty prawne, które następnie przesyłane są do USC. Hanna(...) ślubem, przynosząc odpowiednie dokumenty: • jeżeli według prawa jesteś panną lub kawalerem, jesteś obowiązany dostarczyć dowód osobisty i skrócony akt urodzenia; • jeżeli któreś z was jest...

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • ABC ślubu cywilnego

  W Polsce, z uwagi na wyznanie religijne, ślub cywilny od zawsze stanowił jedynie tło dla ślubu kościelnego, niejako zapowiadał tę najważniejszą uroczystość.

 • Jak długo trzeba przechowywać dokumenty

  .... Tych dokumentów nie wyrzucaj nigdy • Akty stanu cywilnego: metryki urodzenia i chrztu, akty ślubu, orzeczenia o rozwodzie, akty zgonu najbliższych członkow rodziny. • Dokumenty szkolne(...)Rozliczenia ze skarbówką Dokumenty skarbowe musisz trzymać przez 5 pełnych lat, licząc od końca roku, w którym nastąpiło rozliczenie (do końca br. trzeba zachować dokumenty za 2003 r.) W tym czasie...

 • ...i jestem tępa z moim małpim rozumkiem, ale po wyjściu z pokoju Pani Prowadzącej oboje z Mrukiem parsknęliśmy śmiechem i udaliśmy się do księdza. Ów ksiądz w kancelarii parafialnej wziął nasze dokumenty(...) tradycji czy obowiązku. Żal mi, gdy pomyślę o wszystkich osobach, które w samym sakramencie ślubu dopatrują się źródła szczęścia. Ja dziś bardzo dobitnie zrozumiałam, że ślub i wszystko co z nim...

 • Plan doskonały

  Przygotowania do ślubu i wesela odbywają się według ustalonego harmonogramu: zazwyczaj zaczynamy od wyboru miejsca uroczystości, następnie dobieramy poszczególnych podwykonawców, potem kupujemy ślubne akcesoria. Ostatnim elementem przygotowań powinno być stworzenie scenariusza ceremonii oraz wesela.

 • Organizacja wesela - jakie miejsce wybrać?

  Rozpoczynając organizację ślubu, a co za tym idzie wesela trzeba przygotować się na długi i wymagający proces. Najważniejszą decyzją do podjęcia, poza datą, jest miejsce. Interesuje Was tętniące życiem miasto, a może nadmorski kurort z zejściem na plaże? Warto dłużej zastanowić się nad tym wyborem, aby ten dzień stał się wyjątkowy.

 • Kim Kardashian wyjdzie za mąż jeszcze w tym tygodniu!

  Kim Kardashian i Kanye West przesunęli datę ślubu. Ceremonia, do której przygotowania były szczegółowo opisywane przez media na całym świecie odbędzie się już w tym tygodniu, a nie jak zapowiadała para, 24 maja.

 • Kulisy rozstania Kate Rozz i Piotra Adamczyka

  Rozpacza? Został porzucony? Będzie starał się o unieważnienie ślubu kościelnego? SHOW odsłania tajemnice aktora i Kate Rozz.

Dyskusje na temat: dokumenty do ślubu
 • Organizowanie ślubu z zagranicy?

  Mam znajomych, którzy na swój ślub przyjechali do kraju tydzień przed nim. Wszelkie formalności załatwiali za nich ich rodzice. Teraz jednak technika posunęła się tak do przodu, że wszystko załatwić można telefonicznie czy też mailowo, a odległość nie stanowi tu żadnego problemu. Niezbędne dokumenty dla księdza cz zaproszenia dla gości można wysłać listownie... Czy organizowanie ceremonii

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  Propozycja idealna na piękny ślub w plenerze! Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. MET-BUD Konstrukcje Stalowe jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Siedlcach. Dysponujemy własną halą produkcyjną wyposażoną w najwyższej klasy maszyny i sprzęt do obróbki metali. Nasz zespół to wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści, którzy elastycznie podchodzą do każdego Klienta. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom w zakresie wykonania hal namiotowych,...

 • Re: Ślubny kompromis

  witam czy mogłabyś podać więcej informacji odnośnie organizacji ślubu KOŚCIELNEGO na Cyprze? (jakie dokumenty są potrzebne, czy trzeba mieć "własnych" swiadków, itp.). Czy organizowaliście ślub samodzielnie. Jeżeli nie to moze podałabys nazwę biura, ktore zorganizowało imprezę wraz z przybliżoną ceną.

 • Pierwsz wizyta.

  Witam. Chce Was zapytać o to jak wygląda pierwsza wizyta u księdza przy zamawianiu terminu ślubu, chodzi o to czy potrzebne są dokumenty, czy już coś płaci się przy pierwszej wizycie. Ile razy trzeba przychodzić i jak wygląda każda kolejna wizyta. Miło by było zobaczyć odpowiedzi od kogoś z Częstochowy ;) Pozdrawiam i Dziękuje za odpowiedzi :)

 • Odłóż datę ślubu!

  Przynajmniej o 1 - 2 lata - a w tym czasie zamieszkajcie razem. Na 90% wyjdzie tak, że odejdziesz, a po co sobie masakrować dokumenty wpisem "rozwódka".

 • nauki przedślubne

  witaj ja też mieszkam w Anglii, jednak ślub mam zaplanowany w polsce. Praktycznie wszystkie dokumenty, datę ślubu jak i sale mam już załatwione, Niestety największy problem mam z naukami przedślubnymi, nie mam możliwości uczęszczać na nie w polsce ponieważ urlopy wypadają nam jedynie 2tygodnie na 6 miesięcy. Jak ty poradziłaś sobie z nimi?

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  wszystko zależy od księdza lub pieniędzy dlatego kościół powinien być niezmienny dla wszystkich,a tak nie jest.Szczególnie w d.miastach znam przypadki że żyja bez ślubu a są świadkami ,chrzestnymi itd.

 • Re: Czy można wziąć ślub "z marszu"?

  Nie ma takiej możliwości. a to dlatego, że dokumenty z USC poswiadczają stan wolny tak samo jak wymagany odpis aktu chrztu (który równiez zawiera informacje o innych sakramentach, również o ślubie jeżeli taki miał miejsce) i dlatego wazne sa tylko 3 miesiące. A ksiądz nie wezmie odpowiedzialności za bigamię, czy udzielenie niewaznego ślubu.

 • Re: Niezapominajka, czyli dokumenty potrzebne w dniu ślubu

  "jako Narzeczeni musicie zdecydować, czy złożycie przysięgę przed Bogiem i ludźmi, czy chcecie tylko wziąć ślub cywilny" co to ma być za tekst??? przed Bogiem i ludźmi to takie och i ach a wzięcie TYLKO cywilnego to tak zwykłe i bez znaczenia jak wycieczka do sklepu? Jakby na cywilnym nie było ludzi a poza tym myślałam że Bóg jest wszędzie.