• Informacje na temat:

  dlaczego organizm się odwadnia

Artykuły na temat: dlaczego organizm się odwadnia
 • 2 litry wody dziennie. Dlaczego to takie ważne?

  Dietetycy od lat powtarzają, że 2 litry wody dziennie to podstawa zdrowej diety. Niestety, wielu ludziom wciąż trudno dostosować się do tych zaleceń. Poniżej przedstawiamy kilka rad z książki "Francuzki nie potrzebują liftingu", które pomogą wyrobić sobie ten zdrowy nawyk.

 • A ty kąp się, kąp

  Jaka jest sól, każdy wie. Czy jednak wie również, że dodana do kosmetyków działa na skórę odmładzająco, nawilżająco, łagodząco, a nawet leczy niektóre dolegliwości dermatologiczne? Naukowcy już docenili jej zalety i przekonują nas do morskich kąpieli. Nie wybierasz się nad morze? Nie szkodzi, możesz zamienić w nie wannę. Przekonasz się, że słona woda urody doda.

 • Pijesz wodę, pij ją zdrowo. Czy wiesz, jak właściwie się nawadniać?

  Woda to podstawa zdrowej diety i dobrze funkcjonującego organizmu. Ale czasem nawet wierność zaleceniom dietetycznym nie przynosi oczekiwanego efektu. Jak zatem pić wodę tak, żeby było to skuteczne?

 • Na co muszą uważać osoby mające suchą skórę?

  Sucha skóra jest najcieńsza, najwrażliwsza i najbardziej narażona na przesuszenie, odwodnienie i inne problemy skórne. Co robić, aby nie była szorstka, matowa, ściągnięta i szybko nie pojawiły się na niej zmarszczki?

 • Słoneczne pogotowie

  Miałaś mieć złotą opaleniznę, a walczysz z łuszczącą się skórą? Twoja twarz błyszczy, ale nie tak, jak byś chciała? Oto sposoby na wakacyjne problemy.

 • Dobry ruch

  ...i lepszych proporcji. Jak tu się nie cieszyć?

 • Wezwij posiłki

  By stawić czoła sezonowym infekcjom, oprócz czapki i ciepłych butów, przyda się też odpowiednia dieta, która wzmocni odporność. Jeśli jednak zachorujesz, poprawi samopoczucie i przyspieszy powrót do zdrowia nawet o kilka dni. Jak się odżywiać, żeby skutecznie walczyć z przeziębieniem i grypą? Pytamy o to lekarzy i dietetyka.

 • Urlop od wyrzeczeń

  ...sobie: dość! I każdy posiłek kończysz czymś słodkim. Dlaczego tak łatwo wpadamy w skrajności? - Nasz mózg nie znosi zakazów, ograniczeń. Zwłaszcza gdy chcemy się zrelaksować, a od tego są przecież(...) nie służy też typowy dla fastfoodowych dań nadmiar soli (poza tym sód zwiększa ryzyko tworzenia się obrzęków ze względu na zatrzymywanie wody w organizmie). Co radzą eksperci? Dania fast food...

 • Czy woda zawarta w kosmetykach może nawilżać skórę?

  ...nawilżających, ale wręcz przeciwnie - działając na skórę przez dłuższy czas, niszczy barierę naskórkową, wysusza ją i odwadnia. Dobrze znany przykład to fakt, że po kąpieli w wannie czy pływaniu skóra staje się bardziej sucha, wiotka, jakby pomarszczona i nieelastyczna. To znak, że wbrew pozorom zabrakło w niej... wody! Skąd się bierze woda w skórze? Wodę pobieramy z otoczenia wyłącznie...

 • Kichaj na pyłki

  ...resweratrol działa przeciwzapalnie, może więc łagodzić objawy alergii. Ale już każdy dodatkowy drink tygodniowo zwiększa podatność na katar sienny o 3 procent. Dlaczego? Alkohol odwadnia organizm(...) katar sienny piły codziennie jeden napój probiotyczny. Okazało się, że ich organizm produkował wtedy mniej przeciwciał i histaminy, wywołującej obrzęk błony śluzowej nosa i łzawienie, co ma zapewniać...