• Informacje na temat:

  dlaczego nie potrafimy zakończyć związku

Artykuły na temat: dlaczego nie potrafimy zakończyć związku
 • Bergman potrafił kochać tylko kino

  Kobiety były dla niego żywym towarem, którego potrzebował do tworzenia. Mimo to, płeć przeciwna lgnęła do niego bez zahamowań. W młodości sympatyzował z nazizmem i skradł część tożsamości swojego brata, by podkoloryzować własną biografię. Niekwestionowany geniusz filmowy, stawiany na równi z Fellinim i Buñuelem. Człowiek pełen lęków i obsesji, który nieustannie toczył ze sobą wewnętrzne wojny...

 • Zastanawiasz się, dlaczego nie układa ci się z mężem albo ciągle kłócisz się z przyjaciółką? Może tkwisz w wyniszczającej cię relacji. Zobacz, jak ją rozpoznać i skutecznie zakończyć.

 • 7 zasad udanego związku

  Wiesz, jak pielęgnować kwiaty, twój mężczyzna dba o samochód. A wasz związek? W jakim jest stanie? Czy należycie do tych par, które wierzą, że jeśli się kiedyś pokochały, to emocjonalnego paliwa wystarczy na zawsze? Zła wiadomość: nie ma wiecznej gwarancji na miłość. Ale jest i dobra: plan konserwacji związku to zaledwie 7 punktów. I zaledwie 5 godzin pracy tygodniowo. Przyjemnej.

 • Joanna Kos-Krauze: Pewnych pytań nie można nigdy zadać

  ..."Gdy 6 kwietnia 1994 roku spadł samolot z prezydentem Juvenalem Habyarimaną, w niewielkim kraju w sercu Afryki wydarzenia wymknęły się spod kontroli. Rozpoczęła się jedna z najbardziej krwawych rzezi(...)-Krauze i Krzysztofa Krauzego oraz książka "Jest życie po końcu świata" - wywiad-rzeka z Joanną Kos-Krauze, które właśnie mają premierę.

 • Jestem w toksycznym związku

  Jak zakończyć związek bez przyszłości? Po czym poznać, że nie jesteśmy dla siebie? Skąd mam wiedzieć, czy to ten jedyny? Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej, co zrobić? – Jeśli zadawałaś sobie kiedyś podobne pytania, to powinnaś przeczytać ten artykuł.

 • Seks cię nie interesuje... Dlaczego?

  ...i depresję... Ciebie to po prostu nie kręci. OK, ale może warto się nad tym zastanowić, przyjrzeć się dokładniej, dlaczego tak się dzieje? Wiele kobiet myśli: "Jest jak jest i niech tak zostanie, trudno. Są ważniejsze rzeczy niż przyjemność erotyczna". To błąd! Nie odmawiaj sobie dostępu do tej sfery życia. Najpierw ustal przyczynę. Może przeżywasz kryzys w związku? Masz za dużo spraw na głowie? Może...

 • Dorota Rabczewska - Stępień. Dziecko? Nie wykluczam

  ...w oczy i powiedzieć: "OK, nie było łatwo, ale było warto". Nie dzielę siebie na etapy: udanego czy nieudanego związku, małżeństwa czy macierzyństwa. Nie uzależniam swojej wartości od tego wszystkiego(...) rękach. Bardzo polubiła Emila. Po Nergalu stwierdziłam, że jak babcia kogoś nie akceptuje, coś jest na rzeczy (śmiech).  Dlaczego śpiewasz, że nie wolno płakać? Płacz jest dla ciebie oznaką słabości...

 • Nie umiem bliskim powiedzieć Nie: Co robić?

  Czasami nie mamy wystarczająco dużo siły, żeby sprzeciwić się najbliższym. Boimy się, że ich skrzywdzimy. Ale skutki tego, że nie potrafimy walczyć o swoje potrzeby, ponosimy tylko my. Dlatego warto to zmienić.

 • 10 rzeczy, których nie wiesz o zdradzie i wierności

  O zdradzie wiemy mniej, niż nam się wydaje, choć to zjawisko stare jak świat, uważa Esther Perel, słynna amerykańska psychoterapeutka, która od trzydziestu lat zajmuje się badaniem niewierności. Oto 10 rzeczy, które warto zrozumieć, by zmniejszyć prawdopodobieństwo zdrady. A jeśli już do niej doszło - dotrzeć do jej prawdziwych przyczyn. Po co? Bo związek po przejściach może wtedy nie tylko...

 • ​Andrzej Krzywy: Nigdy nie gwiazdorzyłem

  Grał na ulicy, na weselach, pierwszy zespół założył jeszcze w podstawówce. Zajął się muzyką, bo nie urósł, a dziewczyny "leciały" na gitarzystów. Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, wspomina początki swojej muzycznej kariery i tłumaczy czym tamta publiczność różniła się od współczesnej. - Nigdy nie gwiazdorzyłem. Nie wiem, może po prostu nigdy nie byłem aż tak bogaty - wyznaje.