• Informacje na temat:

  dlaczego kobiety są nieszczęśliwe

Artykuły na temat: dlaczego kobiety są nieszczęśliwe
 • Dlaczego młode kobiety są coraz mniej szczęśliwe?

  Stres związany z egzaminami i presja mediów społecznościowych sprawiły, że dziewczęta i młode kobiety czują się mniej szczęśliwe niż 10 lat temu - dowodzą autorzy najnowszych badań.

 • O co jesteśmy mądrzejsi w drugim związku

  Psychologowie twierdzą, że drugie związki mają więcej szans na bycie tymi „do końca życia”, jeśli w pierwszych nam nie wyszło. Dlaczego? Bo popełniamy w nich mniej błędów. Bo dostaliśmy już nauczkę za pierwszym razem i uważamy, by teraz było ich mniej. Albo wcale. Kasia i Maciek Zwolińscy są dowodem na to, że może się udać.

 • Czasem już nic nie łączy ludzi, tylko wspólny dach nad głową. Nie kochają się ze sobą, nie rozmawiają nawet. Dlaczego się nie rozstają? O problemach par z długim stażem z psychoterapeutą, dr. Bartoszem Zalewskim rozmawia Magdalena Jankowska.

 • Tak trudno się rozstać

  Czasem już nic nie łączy ludzi, tylko wspólny dach nad głową. Nie kochają się ze sobą, nie rozmawiają nawet. Dlaczego się nie rozstają? O problemach par z długim stażem z psychoterapeutą, dr. Bartoszem Zalewskim rozmawia Magdalena Jankowska.

 • Co z ciebie wyrosło: Święta, syrena czy ladacznica?

  Dlaczego tak rzadko córka może usłyszeć od matki, że jest dla niej ważniejsza od "niego", a przynajmniej tak samo ważna, kimkolwiek byłby ten "on" - bratem, ojcem, mężem, kochankiem czy nawet patriarchalnym Bogiem - rozważa Wojciech Eichelberger.

 • Jak się żyje arabskim księżniczkom?

  Z jednej strony są bezwzględnie posłuszne mężom, zgodnie z tradycją zakrywają włosy, a o kąpieli w bikini nie mogą nawet marzyć. Z drugiej, do pracy dojeżdżają luksusowymi samochodami, rozwodzą się, bo nie dostały drogiego zegarka, a do sieci wrzucają selfie w modnej fryzurze i makijażu. O tym, jakie są i jak żyją kobiety w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) opowiada Aleksandra Chrobak...

 • Klub Szczęśliwych Żon

  Fawn Weaver nie jest typem żony, która większość życia spędza w kuchni. Prowadziła restaurację i hotel, a obecnie zajmuje się inwestycjami i - jak sama przyznaje - nie za bardzo wie, co to jest "czas wolny". Ale nie poświęciła swojego małżeństwa dla kariery. Przeciwnie - uwielbia być żoną, w małżeństwie czuje się szczęśliwa i nie rozumie dlaczego ta instytucja ma ostatnio tak złą prasę. Dla...

 • Dziecko? Nie, dziękuję

  Słyszą: kobieta czuje się spełniona tylko wtedy, gdy zostanie matką. A one nie rozumieją pytania "dlaczego jeszcze nie masz dziecka?".

 • Mój ludzik się odmeldował

  Sto kobiet dziennie traci w Polsce ciążę. Dlaczego więc jest to problem, który się bagatelizuje? Dlaczego na oddziałach położniczych niedoszłe matki traktowane są bez szacunku? Rzadko daje im się prawo do żałoby, a potrzeba pogrzebu jest dziwactwem, fanaberią. Opowiadają Barbara, Żaneta i Marta- dziś szczęśliwe mamy.

 • Z pamiętnika niemłodej już mężatki

  Z Lilusią szalenie się kochałyśmy i zarazem szalenie kłóciłyśmy. Biłyśmy się, rzucałyśmy w siebie książkami, a potem, się przepraszałyśmy, i to nie jako smarkule, ale dorosłe kobiety.

Dyskusje na temat: dlaczego kobiety są nieszczęśliwe
 • Re: Dlaczego kobiety wybierają drani?

  Bo nie wiedzą co to męskość. Upatrują ją w przerośniętych mięśniach i kilku tatuażach. A bycie mężczyzną, to zupełnie co innego. Dlatego później są nieszczęśliwe.

 • Re: Dlaczego młode kobiety są coraz mniej szczęśliwe?

  samice ssaków mają bardzo silny instynkt stadny- znacznie silniejszy od rozumu, więc podążają za modą i treściami w mediach - są niewolnicami gignatycznych bzdur jakie są im pompowane do głów - i to jest przyczyna, że są coraz bardziej roszczeniowe, agresywne, g ł u, pie i nieszczęśliwe.

 • Re: Magda Gessler wygląda na zmęczoną

  Moim zdaniem pięknie wygląda. Kobiety bierzcie przykład, bo w każdym wieku można dbać o siebie, a peruki to dobry pomysł dla kobiet, które z wiekiem tracą włosy. Dlaczego mają być nieszczęśliwe jeśli można sobie pomóc?

 • zastanówcie się dlaczego tak jest wy biedne, nieszczęśliwe kobiety

  Moja żona, "mądra kobieta" trzy fakultety a nie da się jej słuchać na trzeźwo. Prosze ją tyle razy, błagam - nie mów nic, zastanów sie sto razy zanim coś powiesz, ale nie ! ona musi, jak jej mamusia pieprzyć bez sensu te swoje bzdety. I jak tu nie pić, miłe panie ??? Co jest gorsze: głupota, czy picie ??? Picie facetów jest efektem głupoty kobiet, a głupota kobiet jest efektem - czego ??? Pozdrawiam mądre panie.

 • Cieszę się,

  dziewczyna jest niedośwaidczona .młoda, nie zna zawikłanych losów ludzkich ale zapewniam, że kobiety wracają do mężów bo boją się ich zachowania i całe życie cierpią z powodu tego, że ktoś im zamknął drogę do szczęścia...i sa jeszcze bardziej nieszczęśliwe bo...oszukują same siebie próbując przekonać sie ponownie do miłości której już dawno nie ma...Jak wiele jest pomimo upływu czasu wśród kobiet

 • Lepiej się rozstać

  W twojej sytuacji .Z taką silną bazą nienawiści żalu i pretensji...myślę, że zrobisz słusznie..Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że dziecko będzie się później przyglądało waszej wrogości do siebie(...) nienawiścią bo go unieszczęśliwisz ;( na całe życie ;( I to może być jeszcze większa porażka ;( Kobiety z którymi się żenimy...no cóż...nikt z nas nie jest wróżką czy wróżem żeby stwierdzić kogo wybieramy

 • Re: No to musisz albo lepiej szukać,albo zmniejszyć

  To oczywiste że faceci wolą mieć kobiety które są mało wymagające, bo te dają się łatwo wykorzystywać. Można sobie używać do woli nie dając niczego w zamian;) Ale dlaczego ja miałabym chcieć być wykorzystywana? Są kobiety które tak bardzo boją się że ktoś je nazwie "starymi pannami" że się godzą na wszystko. A potem są nieszczęśliwe! Pełno mam takich przyjaciółek - wyszły za mąż za faceta od

 • popieram w 100%

  no właśnie, jak można tak włazić z butami w czyjeś życie, małżeństwo i jeszcze udawać nieszczęśliwe biedactwo, skąd biorą sie takie wyrachowne i podłe kobiety?!niech cierpią, skoro są takie głupiutkie, tylko dlaczego ktoś inny, niewinny zotaje przez nie tak skrzywdzony - czyli zdradzana żona? obudźcie się wstrętne uwodzicielki cudzych mężów, przestańcie mieszać ludziom w ich związkach, bo spotka

 • -

  -

  . Kierowane wytycznymi dyktowanymi przez oczekiwania społeczne rodzą dzieci, a potem i te dzieci i one są nieszczęśliwe. To kompletnie bez sensu. Kobieta to też człowiek, nie gorszy niż mężczyzna- dlaczego(...) byłoby lepiej, gdyby kobiety rzeczywiście nie miały dzieci i nawet nie chodzi tu o jakis margines społeczny. Są kobiety, które pomimo tego, że na pozór "spełniaja wszystkie warunki", by być dobrymi

 • Re: Chcą mieć dzieci, ale nie mężów

  nadwyżka kobiet nad mężczyznami, więc siłą rzeczy one będą samotne. Jeśli nie będą chciały być w trójkącie to dlaczego mają być nieszczęśliwe z braku bliskiej osoby skoro mogą kochać prawdziwie?(...)I do tego właśnie faceci sprowadzają kobiety, traktując ja instrumentalnie. A potem wielkie halo robią z tego co sami stworzyli. A baby niegłupie są, uczą się i potrafią brać odpowiedzialność za