• Informacje na temat:

  dlaczego kobiety są

Artykuły na temat: dlaczego kobiety są
 • Dlaczego kobiety zostają kochankami?

  W rolę kochanki najczęściej wchodzą w pracy, a tylko jeden na dziesięć romansów kończy się związkiem. Dlaczego kobiety zostają kochankami? O tym zjawisku opowiedziała psycholog Magdalena Chorzewska. - Często młode kobiety decydują się na taki układ, ale później chcą czegoś innego i zmieniają partnerów - wyjaśniła.

 • Dlaczego kobiety boją się realizować?

  ...średnią i zdają maturę. Sytuacja zmienia się już na rynku pracy. Dlaczego? Kobietom, nawet tym najzdolniejszym i najinteligentniejszym, brakuje pewności siebie. Winą za taki stan rzeczy należy(...) spojrzeć choćby na postawę i zdjęcia Chrisa Chrismana z cyklu "Women’s Work". To fotografie pięknie portretujące kobiety pracujące w rzeźni, kotłowni czy na stolarni. "Jestem ojcem 4-letniego chłopca...

 • Dlaczego kobiety tkwią w przemocowym związku: Siedem przyczyn

  Latami trwają w związku, w którym są bite i poniżane. Wycofują zeznania, czym wręcz irytują otoczenie. Poznaj przyczyny, dlaczego tak trudno wyjść z relacji przemocowej.

 • Dlaczego młode kobiety są coraz mniej szczęśliwe?

  Stres związany z egzaminami i presja mediów społecznościowych sprawiły, że dziewczęta i młode kobiety czują się mniej szczęśliwe niż 10 lat temu - dowodzą autorzy najnowszych badań.

 • Dlaczego zdradzamy?

  Do niewierności przyznaje się obecnie 16 proc. Polek i 28 proc. Polaków. Czy faktycznie kobiety rzadziej zdradzają czy może mają swoje powody, by zdrady mocno ukryć? Tym razem odpowiedzi szukamy w teorii ewolucyjnej i znajdujemy bardzo zaskakującą odpowiedź.

 • Gwałt w małżeństwie. Dlaczego kobiety ukrywają takie zdarzenia?

  W studiu programu Beata Mirska-Piworowicz wyjaśniła jak kodeks karny określa gwałt. Dlaczego kobiety ukrywają takie zdarzenia? Kto może im pomóc?

 • Dlaczego kobiety łysieją? Poznaj najczęstsze przyczyny

  Jak żyje sobie włos? Gęste, długie, dające tysiące możliwości w stylizacji – takie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety nie zawsze natura jest hojna. Szacuje się, że nawet 1 na 3 kobiety zmaga się z problemem łysienia lub przerzedzenia  włosów – wynika z badań Harvard Medical School. W grupie po menopauzie problem dotyczy już 75% pań. Aby  zrozumieć ten problem i jego przyczynę, warto...

 • Dlaczego mężczyźni uważają się za przystojnych, a kobiety mają kompleksy?

  Dlaczego kobiety czują się niedoskonałe? Rozmawiali o tym ekspert ds. zachowań społecznych Katarzyna Pawlikowska, doradca wizerunkowy Maja Sablewska oraz...

 • Z pozycji władzy. Dlaczego kobiety rzadko awansują, a szefowe kąsają podwładne

  Przekonania, że władza demoralizuje, a kobiety to okropne szefowe, wciąż są powszechne, choć niekoniecznie prawdziwe. O tym, jak władza zmienia człowieka i kiedy kobiety stają się kąśliwymi "królowymi ula" oraz dlaczego warto wyobrażać sobie, że się władzę posiada, opowiada dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, psycholog społeczny, ekspert od psychologii władzy.

 • Kobiety Solidarności

  Anna Walentynowicz, Henryka Krzywonos, Jadwiga Staniszkisz... dla wielu Polaków historia kobiet Solidarności zawiera się w tych trzech nazwiskach. Tymczasem było ich, dużo dużo więcej. W szczytowym momencie do Solidarności należało 10 mln osób, a połowę z nich stanowiły kobiety. O tych zapomnianych bohaterkach pisze Marta Dzido w świetniej książce "Kobiety Solidarności".

Zdjęcia na temat: dlaczego kobiety są
Wideo na temat: dlaczego kobiety są
Dyskusje na temat: dlaczego kobiety są