• Informacje na temat:

  depresja znanych osób

Artykuły na temat: depresja znanych osób
 • Ich walka z depresją

  Gwiazdy mówią o niej publicznie i udowadniają, że tej choroby nie trzeba się wstydzić. SHOW sprawdza, dlaczego tyle znanych osób cierpi na depresję.

 • Depresja: Już nie musimy się jej wstydzić

  ...​Do niedawna była tematem tabu, dzisiaj przyznaje się do niej wiele znanych osób. Robią dobrą robotę: zachęcają do terapii!

 • Moda na depresję

  Depresja jest jedną z najstarszych znanych i opisanych chorób. Już w Biblii czytamy o tym, jak Ewę i Adama ogarnęło uczucie smutku i rozpaczy po wypędzeniu ich z raju.

 • Moda na depresję

  Depresja jest jedną z najstarszych znanych i opisanych chorób. Już w Biblii czytamy o tym, jak Ewę i Adama ogarnęło uczucie smutku i rozpaczy po wypędzeniu ich z Raju. Uczucia te miały stać się doświadczeniem ich i wszystkich ludzi, aż do skończenia świata. I stały się.

 • Życie w depresji

  Tak się niestety zdarzyło, że przyszło nam egzystować w czasie, kiedy choroby cywilizacyjne paraliżują nasze codzienne życie. Depresja jest jedną z nich.

 • Ta choroba to w Polsce tabu. Dlaczego?

  Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzien Walki z Depresją. "Coming outy sprawiają, że nasze homogeniczne społeczeństwo staje się coraz bardziej tolerancyjne" - mówi prof. Bogdan Wojciszke o znanych ludziach, którzy publicznie przyznają się do depresji.

 • Jak być piękną i młodą

  ...w Polsce. Wiele osób po koncercie mówi mi: "Pani Ulu, odmieniła pani moje życie". To dla mnie bardzo ważne. Jesienią skończyłaś 71 lat. Trudno w to uwierzyć... - Kilka tygodni temu zaśpiewałam na(...). Społeczeństwo się starzeje i jest dużo osób, które mnie potrzebują. Ty wiesz, że w Polsce jest 8 mln kobiet w wieku menopauzalnym? To są kobiety, które mnie potrzebują i którym ja mówię: "Patrzcie na...

 • Chronić czy nie chronić, czyli jak jedna witamina podzieliła świat na pół

  Bóle kostno – mięśniowe, depresja, biegunka, zaburzenia widzenia, problemy hormonalne, a nawet krzywica i nowotwory. Najnowsze badania wykazały, że na niedobory witaminy D cierpi aż 90% Polaków. Chorują nie wiedząc dlaczego, bo większość z nich nie łączy tych objawów z niedoborem słońca. Nie w czasach, w których ochrzczone ono zostało największym wrogiem zdrowej i pięknej skóry.

 • Maria Peszek: Maria bez awarii

  .... Potem było tylko lepiej. Odkryłam, że muzyka daje mi jeszcze więcej frajdy. Robię od dawna to, co kocham, ludzie przychodzą na moje koncerty, czasem jest to kilka tysięcy osób, czasem trzysta albo sto(...), o drażnienie dla drażnienia. Ja po prostu chciałam zadać pytania, które są dla mnie ważne. Okazało się, że były także istotne dla wielu innych osób. Choć może zbyt trudne, by głośno je wypowiedzieć...

 • Dziecko wagaruje. Z mężem się kłócicie. Ty źle się czujesz: może to depresja? Już wiesz – pójdziesz do psychologa. Ale może psychiatra byłby lepszy? A czym on się różni od terapeuty? Droga na kozetkę jest kręta i skomplikowana. Z naszą „mapą” szybko dotrzesz do celu: zaczynając od problemu, a kończąc u odpowiedniego specjalisty.