• Informacje na temat:

  depresja znanych osób

Artykuły na temat: depresja znanych osób
 • Ich walka z depresją

  Gwiazdy mówią o niej publicznie i udowadniają, że tej choroby nie trzeba się wstydzić. SHOW sprawdza, dlaczego tyle znanych osób cierpi na depresję.

 • Depresja: Już nie musimy się jej wstydzić

  ...​Do niedawna była tematem tabu, dzisiaj przyznaje się do niej wiele znanych osób. Robią dobrą robotę: zachęcają do terapii!

 • Poznaj sposoby na depresję i naucz się pomagać

  .... Sposób nr 3 - Bądź cierpliwy i wyrozumiały Osoby cierpiące na depresję tracą wolę do wykonywania codziennych czynności. To nie będzie trwało wiecznie, depresja się skończy, choć czasem trwa długie miesiące. Nie trać nadziei. Sposób nr 4 - Dbaj też o siebie Przewlekła depresja bliskiej osoby może mieć negatywny wpływ również na Ciebie. Pamiętaj o sobie, żeby zachować siłę do pomocy...

 • Depresja: Różne objawy, ale przeszłość zawsze ciąży

  ...z autorów badań opublikowanych w "Clinical Psychological Science" dr Hartmut Blank z University of Portsmouth. W ramach eksperymentu naukowcy postanowili się bliżej przyjrzeć, w jaki sposób depresja(...). W ten sposób zasymulowano efekt pewności wstecznej. Analiza zebranych danych ujawniła, że im silniejsza depresja, tym badani częściej i bardziej dobitnie mówili o przewidywalności oraz nieuchronności...

 • Dieta na dobry nastrój. Karolina i Maciej Szaciłło o książce "Depresja. Jedzenie, które leczy"

  ...- Tytułem "Depresja. Jedzenie, które leczy" chcieliśmy skierować uwagę osób cierpiących na depresję, ale również tych borykających się z okresowymi spadkami nastroju, na istotny obszar, który może wspomóc ich powrót do równowagi. Bo jedzenie też leczy. Nigdzie w książce nie piszemy, że "wyleczy" depresję. Jednak substancje zawarte w jedzeniu mają niewątpliwie wpływ na nasz nastrój - mówią...

 • Moda na depresję

  Depresja jest jedną z najstarszych znanych i opisanych chorób. Już w Biblii czytamy o tym, jak Ewę i Adama ogarnęło uczucie smutku i rozpaczy po wypędzeniu ich z raju.

 • Moda na depresję

  Depresja jest jedną z najstarszych znanych i opisanych chorób. Już w Biblii czytamy o tym, jak Ewę i Adama ogarnęło uczucie smutku i rozpaczy po wypędzeniu ich z Raju. Uczucia te miały stać się doświadczeniem ich i wszystkich ludzi, aż do skończenia świata. I stały się.

 • Życie w depresji

  Tak się niestety zdarzyło, że przyszło nam egzystować w czasie, kiedy choroby cywilizacyjne paraliżują nasze codzienne życie. Depresja jest jedną z nich.

 • Ta choroba to w Polsce tabu. Dlaczego?

  Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzien Walki z Depresją. "Coming outy sprawiają, że nasze homogeniczne społeczeństwo staje się coraz bardziej tolerancyjne" - mówi prof. Bogdan Wojciszke o znanych ludziach, którzy publicznie przyznają się do depresji.

 • Kręgosłup na całe życie

  ..., międzynarodowe badanie z udziałem prawie 200 tys. osób z 43 krajów. Pokazało ono wyraźne zależności bólu kręgosłupa z depresją, niepokojem, podwyższonym stresem, bezsennością a także psychozami.  Jak(...) naturalnie związek z pracą mózgu. Naukowcy z chińskiego Xi'an Jiaotong University zaobserwowali nawet specyficzne zmiany w mózgach osób cierpiących na przewlekły ból kręgosłupa. Badacze zwracają uwagę na...