• Informacje na temat:

  depresja sezonowa

Artykuły na temat: depresja sezonowa
 • Sezonowa depresja to mit?

  Nie ma dowodów na to, że w okresie jesienno-zimowym sezonowa depresja (Seasonal Affective Disorder - SAD) to wynik braku słońca, przekonują naukowcy. Specjaliści wskazali, że poziom objawów depresyjnych nie zmieniaj się z sezonu na sezon.

 • Tekst Anna Rudnicka Masz już dosyć ponurych zimowych dni? Z niecierpliwością wyczekujesz pierwszych zwiastunów wiosny? Ciągle masz zły humor, jesteś smutna, przygnębiona? Chce ci się spać i czujesz, że brakuje ci sił? Spokojnie, to nie musi być depresja, tylko tzw. wiosenne przesilenie, z którym zmaga się wiele z nas. Na szczęście łatwo możesz nad nim zapanować. Twoje złe samopoczucie to reakcja...

 • ​Depresja sezonowa czyli dlaczego jesienią mamy chandrę?

  Dni stają się coraz krótsze, za oknem szaro i buro, ciągle pada, a na termometrze coraz mniej. Jesteś senny, zmęczony, nie chce Ci się wstawać z łóżka. W ogóle nic Ci się nie chce. Brzmi znajomo? Bardzo możliwe, że dopadła Cię depresja sezonowa.

 • Naj: Po czym rozpoznać sezonową depresję? Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog z warszawskiego Centrum Doradztwa i Terapii psycholog.com.pl:...

 • Mam z pozoru szczęśliwe życie: mąż, dorosłe dzieci, wnuki. Powinnam być zadowolona... tymczasem ciągle chce mi się płakać. Jestem smutna i na nic nie mam ochoty, ani na spotkania z koleżankami, ani na wyjścia. Czy to może być depresja? Henryka, 59 lat, Braniewo...

 • Depresja zimowa - szukaj słońca na talerzu

  ..."Choroba afektywna sezonowa polega na wystąpieniu senności i znacznego obniżenia nastroju w okresach niedoboru światła słonecznego, czyli najczęściej w miesiącach zimowych. Do jej objawów należą przewlekłe zmęczenie, apatia, przyrost masy ciała, łaknienie pokarmów poprawiających nastrój, przejadanie się i lęk, a także zaburzenia koncentracji, spadek aktywności społecznej, drażliwość" - wyjaśnia...

 • O sezonowej zniżce nastroju

  Wiele osób odczuwa pod koniec roku przewlekłe znużenie, rozdrażnienie i niepokój. Gdy na dworze jest zimno i ciemno, nie chce im się wstawać rano z łóżka, brakuje im zapału i energii do pracy. Niektórzy mają kłopoty z koncentracją i cierpią z powodu długotrwałego pogorszenia nastroju.

 • Depresja: im lepiej poznana, tym łatwiej leczona

  Tak samo, jak ciało może cierpieć nasz... umysł. Lekarz wyjaśnia, czym jest depresja. O tej chorobie mówi się coraz więcej. Nie bez przyczyny - na świecie cierpi na nią ponad 120 milionów osób, a w naszym kraju - co dziesiąta.

 • Sposób na powakacyjną depresję

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa ofert turystycznych dla osób cierpiących na powakacyjną depresję. Lekarstwem na nią są weekendowe wypady na położone blisko domu plaże lub zabytkowe miejsca.

 • Zmęczenie, przygnębienie czy depresja?

  To typowe jesienią, że rano trudno nam wstać, w ciągu dnia często jesteśmy śpiące, a pod wieczór opadamy z sił... Ale jeśli tak jest codziennie i dochodzą jeszcze inne objawy, warto zasięgnąć porady lekarza!

Dyskusje na temat: depresja sezonowa
 • Re: Jak walczyć z jesienną depresją?

  z koleżankami. Świetna sprawa. W tym artykule możecie sobie poczytać na temat takiej właśnie depresji sezonowej: http://www.sensity.pl/depresja-sezonowa/ Jakie są jej powody a także jak z nią walczyć.

 • Re: Sezonowa depresja to mit?

  Na moje bolączki duszy pomógł rytuał na depresję wykonany przez Samaela. Czasem warto sięgnąć po niekonwencjonalne metody.

 • Re: Wiosenne zmęczenie

  Depresja sezonowa dopada wielu z nas, jeśli jednak jej objawy przedłużają się i nie trwają tylko przez sezon, warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z pomocy, osobiście polecam sprawdzone miejsce, PSYCHOMEDIC w Warszawie.

 • Re: Wiosenne zmęczenie

  Depresja sezonowa dopada wielu z nas, jeśli jednak jej objawy przedłużają się i nie trwają tylko przez sezon, warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z pomocy, osobiście polecam sprawdzone miejsce, PSYCHOMEDIC w Warszawie.

 • Re: Wypalone

  sezonową.Depresję sezonowa i depresja,to dwie zupełnie inne rzeczy.Sam nie rozumiem skąd to podobieństwo nazw.Jest to bardzo mylne dla osób,które nie do końca rozumieją,czym jest depresja.Dlatego pewnie większość(...)Widzę,że wiele osób lekceważy,to czym jest depresja.Depresja,to nie tylko smutny człowiek na zdjęciu pod jakiś artykułem.Depresja,to również szereg objawów uniemożliwiających normalne funkcjonowanie

 • -

  -

  Elazzg - to depresja sezonowa połączona z masą innych rzeczy pewno - także im więcej słońca tym jej mniej - Tobie też jasnych dni - zyczę :)

 • Re: Wypalone

  Depresję sezonowa i depresja,to dwie zupełnie inne rzeczy.Sama nie rozumiem skąd to podobieństwo nazw.Jest to bardzo mylne dla osób,które nie do końca rozumieją,czym jest depresja.Dlatego pewnie większość myśli,że depresja,to nic groznego.To jak pomylić kanie z muchomorem sromotknikowym