• Informacje na temat:

  depresja jesienna

Artykuły na temat: depresja jesienna
 • Jesienna depresja daje o sobie znać. Jak rozpoznać, że ktoś zmaga się z tą chorobą? Osoba w depresji niekoniecznie jest smutna,...

 • Jesienne zmęczenie

  Źle znosisz pogarszającą się pogodę, zachmurzone niebo i niską temperaturę? Czujesz się ospała i znużona? Należysz zatem do grona osób, które mają mniejszą zdolność adaptacji do zmieniających się pór roku. Jeśli jednak przełamiesz niechęć do spacerów w chłodne dni i wyjdziesz z domu, poczujesz się lepiej.

 • Sposób na powakacyjną depresję

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa ofert turystycznych dla osób cierpiących na powakacyjną depresję. Lekarstwem na nią są weekendowe wypady na położone blisko domu plaże lub zabytkowe miejsca.

 • Gdy nadchodzi jesień, zaczynam odczuwać przygnębienie i zniechęcenie. Mam mniej energii. Może cierpię na depresję? - podejrzewa Katarzyna (51) z Tomaszowa.

 • Jesienną chandrę zwalczaj na siłowni

  Systematyczny trening to nie tylko sposób na zachowanie smukłej sylwetki. Będzie on szczególnie przydatny jesienią i zimą, kiedy brakuje nam tak cennej energii. Gdy dopada nas gorszy nastrój, pogarsza się pamięć, zamiast chwytać za czekoladę i kawę, warto iść na trening.

 • Jak poradzić sobie z jesienną chandrą?

  Czym różni się zwykła chandra od depresji, jak radzić sobie ze spadkiem nastroju i czy czekolada rzeczywiście poprawia humor?

 • Nie poddawaj się jesiennej depresji

  Istnieją proste sposoby na poprawę nastroju. Dla większości z nas listopad wydaje się najsmutniejszym miesiącem w roku. Wówczas ogarnia nas największa tęsknota za minionym latem, przyjemnym ciepłem i promieniami słońca.

 • Zmiana czasu na zimowy wpędza nas w depresję

  O tym, że mało kto z nas lubi zmianę czasu z letniego na zimowy - dobrze wiemy. Lekarze przekonują też, że w ogóle zmiany czasu, zakłócające nam zegar biologiczny, naszemu zdrowiu nie służą. Najnowsze wyniki badań naukowców z Aarhus University Hospital potwierdzają, że ta jesienna zmiana wielu z nas może wpędzić w depresję. Na łamach czasopisma "Epidemiology" pokazują, że w ich kraju taki efekt...

 • Chandra czy depresja?

  Okresowe pogorszenie nastroju to nie choroba i na szczęście samo mija. Ale prawdziwa depresja wymaga leczenia...

 • Przesilenie jesienne: Jak sobie z nim radzić

  Sezonowe obniżone samopoczucie dotyka wielu z nas. Najczęściej apatię, senność i złe samopoczucie odczuwamy wiosną i jesienią. Przesilenie wiosenne i jesienne to terminy medyczne i choć stan obniżonego nastroju nie jest jednostką chorobową, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić.

Zdjęcia na temat: depresja jesienna
Wideo na temat: depresja jesienna
 • Jak gwiazdy walczą z jesienna depresją?

  23 września przypada kalendarzowy początek jesieni. Jak z złamaniem pogody oraz nastroju radzą sobie gwiazdy? DJ Adamus przyznał, że źle znosi spadki ciśnienia. W czasie jesiennej depresji często chowa się w studio nagraniowym. Ola Ciupa przyznała, że ze złą pogodą radzi sobie siedząc w domu w ciepłych kapciach. Michał Witkowski wyznał, że picie, palenie oraz imprezowanie nie pomaga mu w zwalczaniu jesiennej chandry. - Całe życie jestem na antydepresantach - dodał pisarz. (Źródło: Agencja...

 • Jak gwiazdy radzą sobie z jesienną depresją?

  Czy znani poprawiają sobie humor ubraniami? O to Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy podczas pokazu mody duetu MMC. - Humor jak humor, ale zakupy poprawiają kondycję – powiedziała Katarzyna Sokołowska. - Kupowanie fajnych ubrań jest powodem, dzięki któremu możemy uśmiechnąć się w pochmurny dzień – zdradził Łukasz Jemioł. A co najbardziej poprawia nastrój Jakubowi Bartnikowi? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Jak poradzić sobie z chandrą?

  Jak odróżnić jesienną chandrę od depresji?

Dyskusje na temat: depresja jesienna
 • Re: Domowe sposoby na depresję

  Nie ma czegoś takiego jak przysłowiowa jesienna depresja. Jesienną to można mieć chandrę. Depresja to ciężka choroba, którą wiele osób lekceważy.

 • Jesienna melancholia....

  zauważylam po sobie i po cudzych wpisach że większośc chyba tak ma. depresja, nerwowość, rozgorycznie, brak chęci do wszystkiego....to wszystko brak Słońca. co roku mam problem z przestawieniem się .

 • Re: Jak poradzić sobie z jesienną depresją?

  No właśnie. Jesienna depresja nas dopada z powodu pory roku. Dlatego dobrym rozwiązaniem są lampy antydepresyjne: http://fitspire.pl/lampa-antydepresyjna-do-biura-beurer-tl90-czy-innosol-rondo.html Takie światło może faktycznie pomóc wyjść człowiekowi z trudnych chwil.

 • 27.01.09

  Filmowa, pomimo komedii, czarny ten wpis jak kosmiczna dziura. Co jest? Depresja jesienna za oknem?

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  Jaka jesienna depresja? Zakochałam sie i moge góry przenosić, buziaki :******************

 • pfff

  Nie jesteś sama- mnie mozę jeszcze jesienna depresja nie dopadła, ale po powrocie z gór nie chce mi się wracać do szarości codziennej....

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  No cóż, jeśli depresja jesienna jest tylko jesienna, to może być nawet zdrowa ;) Tzn. czasem dobrze się trochę posmucić, byle przez chwilę, bo jeżeli ta "jesienna" depresja rozciąga się jeszcze na zimę, wiosnę i lato - to już nie jest dobrze. Wtedy lepiej spróbować psychoterapii np. Gestalt - bo może to być jakiś głębszy problem, a czasem na zimne podmuchać warto. A jeśli chodzi o poprawę

 • Depresja?

  miłość sie zmienia, ale jak nie chce "normalnośći". Chce unieśień i motyli w brzuchu....Jak myślićie: odwala mi czy może to jesienna deprecha? Pozdrawiam

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  O rany kota jak nie wiosenna to jesienna,zimowa i jaka jeszcze trzeba korzystć z uroków każdej pory roku zająć sie czymś co się lubi.Teraz to taka głupia moda pytam znajomej co taka jakas dziwna a ona na to że ma depresje jedno wielkie kretyństwo, bawcie się korzystajcie z życia i seks dużo seksu .Depresja też mi coś !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • teraz to depresję mozna znalezc w kazdej postaci:

  jesienna wiosenna letnia zimowa, malzenska pozamalzenska, rodzicielska i cholera wie jakie inne. zamiast uswiadamiac ludzi co do depresji - jak z nia walczyc itp., zacznijcie pisac artykuly o tym, jak pozytywnie spojrzec na swoje zycie!