• Informacje na temat:

  depresja jesienna

Artykuły na temat: depresja jesienna
 • Jesienna depresja daje o sobie znać. Jak rozpoznać, że ktoś zmaga się z tą chorobą? Osoba w depresji niekoniecznie jest smutna,...

 • Sposób na powakacyjną depresję

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa ofert turystycznych dla osób cierpiących na powakacyjną depresję. Lekarstwem na nią są weekendowe wypady na położone blisko domu plaże lub zabytkowe miejsca.

 • Gdy nadchodzi jesień, zaczynam odczuwać przygnębienie i zniechęcenie. Mam mniej energii. Może cierpię na depresję? - podejrzewa Katarzyna (51) z Tomaszowa.

 • Jak poradzić sobie z jesienną chandrą?

  Czym różni się zwykła chandra od depresji, jak radzić sobie ze spadkiem nastroju i czy czekolada rzeczywiście poprawia humor?

 • Nie poddawaj się jesiennej depresji

  Istnieją proste sposoby na poprawę nastroju. Dla większości z nas listopad wydaje się najsmutniejszym miesiącem w roku. Wówczas ogarnia nas największa tęsknota za minionym latem, przyjemnym ciepłem i promieniami słońca.

 • Zmiana czasu na zimowy wpędza nas w depresję

  O tym, że mało kto z nas lubi zmianę czasu z letniego na zimowy - dobrze wiemy. Lekarze przekonują też, że w ogóle zmiany czasu, zakłócające nam zegar biologiczny, naszemu zdrowiu nie służą. Najnowsze wyniki badań naukowców z Aarhus University Hospital potwierdzają, że ta jesienna zmiana wielu z nas może wpędzić w depresję. Na łamach czasopisma "Epidemiology" pokazują, że w ich kraju taki efekt...

 • Chandra czy depresja?

  Okresowe pogorszenie nastroju to nie choroba i na szczęście samo mija. Ale prawdziwa depresja wymaga leczenia...

 • Przesilenie jesienne: Jak sobie z nim radzić

  Sezonowe obniżone samopoczucie dotyka wielu z nas. Najczęściej apatię, senność i złe samopoczucie odczuwamy wiosną i jesienią. Przesilenie wiosenne i jesienne to terminy medyczne i choć stan obniżonego nastroju nie jest jednostką chorobową, warto wiedzieć, jak sobie z nim poradzić.

 • Dni coraz krótsze, a za oknem szaro. Taka pogoda sprawia, że nastrój wielu osób gwałtownie się pogarsza.

 • Uchroń się przed jesienną depresją

  Ciągłe zmęczenie, smutek, senność czy niepokój to tylko niektóre objawy jesiennej depresji.

Zdjęcia na temat: depresja jesienna
Wideo na temat: depresja jesienna
 • Jak gwiazdy walczą z jesienna depresją?

  23 września przypada kalendarzowy początek jesieni. Jak z złamaniem pogody oraz nastroju radzą sobie gwiazdy? DJ Adamus przyznał, że źle znosi spadki ciśnienia. W czasie jesiennej depresji często chowa się w studio nagraniowym. Ola Ciupa przyznała, że ze złą pogodą radzi sobie siedząc w domu w ciepłych kapciach. Michał Witkowski wyznał, że picie, palenie oraz imprezowanie nie pomaga mu w zwalczaniu jesiennej chandry. - Całe życie jestem na antydepresantach - dodał pisarz. (Źródło: Agencja...

 • Jak gwiazdy radzą sobie z jesienną depresją?

  Czy znani poprawiają sobie humor ubraniami? O to Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy podczas pokazu mody duetu MMC. - Humor jak humor, ale zakupy poprawiają kondycję – powiedziała Katarzyna Sokołowska. - Kupowanie fajnych ubrań jest powodem, dzięki któremu możemy uśmiechnąć się w pochmurny dzień – zdradził Łukasz Jemioł. A co najbardziej poprawia nastrój Jakubowi Bartnikowi? (Dzień Dobry TVN/x-news)

 • Jak poradzić sobie z chandrą?

  Jak odróżnić jesienną chandrę od depresji?

Dyskusje na temat: depresja jesienna
 • Re: Jak poradzić sobie z jesienną depresją?

  No właśnie. Jesienna depresja nas dopada z powodu pory roku. Dlatego dobrym rozwiązaniem są lampy antydepresyjne: http://fitspire.pl/lampa-antydepresyjna-do-biura-beurer-tl90-czy-innosol-rondo.html Takie światło może faktycznie pomóc wyjść człowiekowi z trudnych chwil.

 • Re: Choruję na depresję

  Depresja jesienna dopada wielu z nas, jeśli jednak jej objawy przedłużają się i nie trwają tylko przez sezon, warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z pomocy, osobiście polecam sprawdzone miejsce, PSYCHOMEDIC w Warszawie.

 • Re: Domowe sposoby na depresję

  Nie ma czegoś takiego jak przysłowiowa jesienna depresja. Jesienną to można mieć chandrę. Depresja to ciężka choroba, którą wiele osób lekceważy. Zgadzam sie, wiele osob ja leckewazy ale tez wiele osob naduzywa tego slowa kiedy sa przygnebieni itd. Mi w gorszych chwilach pomaga revitasens, to jest suplement, ale swietnie sobie radzi z apatią, obnizonym nastrojem i ogolna niechecia do zycia.

 • Re: Wiosenne zmęczenie

  Depresja jesienna dopada wielu z nas, jeśli jednak jej objawy przedłużają się i nie trwają tylko przez sezon, warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z pomocy, osobiście polecam sprawdzone miejsce, PSYCHOMEDIC w Warszawie.

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  Jaka jesienna depresja? Zakochałam sie i moge góry przenosić, buziaki :******************

 • Jesienna melancholia....

  zauważylam po sobie i po cudzych wpisach że większośc chyba tak ma. depresja, nerwowość, rozgorycznie, brak chęci do wszystkiego....to wszystko brak Słońca. co roku mam problem z przestawieniem się .

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  No cóż, jeśli depresja jesienna jest tylko jesienna, to może być nawet zdrowa ;) Tzn. czasem dobrze się trochę posmucić, byle przez chwilę, bo jeżeli ta "jesienna" depresja rozciąga się jeszcze na zimę, wiosnę i lato - to już nie jest dobrze. Wtedy lepiej spróbować psychoterapii np. Gestalt - bo może to być jakiś głębszy problem, a czasem na zimne podmuchać warto. A jeśli chodzi o poprawę

 • Depresja?

  miłość sie zmienia, ale jak nie chce "normalnośći". Chce unieśień i motyli w brzuchu....Jak myślićie: odwala mi czy może to jesienna deprecha? Pozdrawiam

 • Re: Jak uniknąć jesiennej depresji?

  O rany kota jak nie wiosenna to jesienna,zimowa i jaka jeszcze trzeba korzystć z uroków każdej pory roku zająć sie czymś co się lubi.Teraz to taka głupia moda pytam znajomej co taka jakas dziwna a ona na to że ma depresje jedno wielkie kretyństwo, bawcie się korzystajcie z życia i seks dużo seksu .Depresja też mi coś !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • teraz to depresję mozna znalezc w kazdej postaci:

  jesienna wiosenna letnia zimowa, malzenska pozamalzenska, rodzicielska i cholera wie jakie inne. zamiast uswiadamiac ludzi co do depresji - jak z nia walczyc itp., zacznijcie pisac artykuly o tym, jak pozytywnie spojrzec na swoje zycie!