• Informacje na temat:

  depresja a wina przy rozwodzie

Artykuły na temat: depresja a wina przy rozwodzie
 • Jeszcze będzie normalnie

  Krajobraz po rozwodzie? Najpierw euforia, że wszystko można zacząć od nowa. Potem konfrontacja z rzeczywistością: dziećmi, które tęsknią za ojcem, bliskimi, którzy mówią: „Przecież cię nie bił”, przyjaciółkami, które samotną koleżankę traktują jak zagrożenie dla ich związków. W końcu strach: może postąpiłam pochopnie, czy sama utrzymam rodzinę? Renata, Bożena, Agnieszka czas porozwodowego smutku...

 • Gdy zabraknie rodzica

  ...odnowienia kontaktu i teraz utrzymują dobre relacje.  Dlaczego rodzice przestają interesować się dziećmi po rozstaniu lub rozwodzie? "Przeważnie  przyczyną ich nieobecności jest albo bardzo skomplikowana(...) z dzieciństwa. Nastolatek, początkowo załamany, rzucił nawet ulubione treningi piłkarskie, ale na szczęście znalazł wsparcie. W najtrudniejszych chwilach byli przy nim wujek Jerzy Brzęczek, były...

 • Mamo dorośnij!

  Matka. Jest wzorem kobiecości. Daje poczucie bezpieczeństwa. Dziewczynki marzą, by przyszła do szkoły ładnie ubrana, żeby piekła najlepsze ciasto. Ale są matki, którym źle w tej roli. Ekscentryczki, artystyczne dusze, czują się wolne jak motyl i córkom też nie stawiają granic. Co to znaczy dla dziecka? W relacji z taką mamą więcej jest miłości i zaufania czy pretensji?

 • Księżna ze smutnej bajki

  ...miał film dokumentalny "Diana: In Her Own Words", zawierający fragmenty prywatnych nagrań wideo, które powstały na początku lat 90., gdy Diana przygotowywała się do wywiadu dla BBC. Brytyjska telewizja(...)? Magdalena Niedźwiedzka: - Taka dyskusja toczyła się niedawno  w brytyjskiej telewizji i przytomnie zauważono, że byłaby przede wszystkim kobietą 56-letnią, a media kochają kobiety młode. Gdy mówimy...

 • Zjednoczone stany samotności

  Nawet bardzo kochając, można czuć się samotnie. Nieraz poczucie osamotnienia dręczy naszą duszę w domu pełnym ludzi. Jeszcze inni tęsknią za swoją osobnością bardziej niż za partnerem, bo tylko sam na sam ze sobą czują się swobodnie. Kiedy samotność jest wrogiem, a kiedy przyjacielem?

 • Nie potrafię nawiązać trwałych przyjaźni tekst: Maria barcz

  Bardziej niż pieniądze i karierę cenimy przyjaciół. Ich odejście boli, bo trudno wtedy żyć. Pojawia się pytanie: „Dlaczego wszyscy ode mnie uciekają?” A przyczyn samotności może być wiele.

 • Mieli żyć długo i szczęśliwie. A jednak Alicja kilka miesięcy po ślubie proponuje mężowi, by zamieszkali osobno, a Anna wkrótce będzie rozwódką. Coraz więcej młodych mężatek przyznaje, że decydując się na małżeństwo, popełniły błąd. Dlaczego tak się dzieje? Czy mając tak wiele różnych wyborów, jesteśmy bezradne, podejmując ten na całe życie?

 • Nie potrafię nawiązać trwałych przyjaźni

  Bardziej niż pieniądze i karierę cenimy przyjaciół. Ich odejście boli, bo trudno wtedy żyć. Pojawia się pytanie: "Dlaczego wszyscy ode mnie uciekają?". Przyczyn samotności może być wiele.

 • Dlaczego Polki boją się macierzyństwa?

  ...lat, obawia się zostać matką Nie planuję ciąży. Przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat – mówi Daria. Pracuje jako pomoc stomatologiczna, od dawna jest w stałym związku. Koleżanki rodzą jedna po(...) zamożnych państw europejskich, w których od lat maleje przyrost naturalny. Podczas gdy na przykład w biednej Ameryce Południowej dzietność utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie. Socjologowie...

 • Dobrze, że byłeś

  Nie każda miłość jest na zawsze, nie każdy związek musi przetrwać. Zdarzają się jednak krótkie spotkania, po których nic już nie będzie takie samo. Kilka miesięcy z niezwykłym człowiekiem może zbudować wiarę w siebie, dodać sił, obudzić ambicje. Tatiana i Agnieszka przeżyły namiętność, która nauczyła je więcej niż związki trwające latami. To, co było bez przyszłości, tę przyszłość... zmieniło.