• Informacje na temat:

  depresja a problemy hormonalne

Artykuły na temat: depresja a problemy hormonalne
 • Terapia hormonalna pod lupą

  Odczuwasz dolegliwości związane z menopauzą, jednak do stosowania hormonalnej terapii zastępczej nie jesteś przekonana? Sprawdź, jakie są jej zalety i wady.

 • Wiosenne problemy z hormonami

  ...zostaną lepiej przyswojone dzięki pochodzącym np. z płatków węglowodanom. Policystyczne jajniki też dają teraz o sobie znać Choć zmiany hormonalne leżące u podłoża schorzenia nie mają związku z porą roku(...) każdego posiłku dołączały białko (np. w postaci sera białego), unikały nadmiaru nasyconych kwasów tłuszczowych (np. w mięsie). Problemy z tarczycą po infekcji, np. grypie Chorobotwórcze wirusy mogą...

 • ​Depresja sezonowa czyli dlaczego jesienią mamy chandrę?

  Dni stają się coraz krótsze, za oknem szaro i buro, ciągle pada, a na termometrze coraz mniej. Jesteś senny, zmęczony, nie chce Ci się wstawać z łóżka. W ogóle nic Ci się nie chce. Brzmi znajomo? Bardzo możliwe, że dopadła Cię depresja sezonowa.

 • Chandra czy depresja?

  Okresowe pogorszenie nastroju to nie choroba i na szczęście samo mija. Ale prawdziwa depresja wymaga leczenia...

 • Problemy w łóżku

  Nie dla wszystkich stosunki seksualne oznaczają wyłącznie satysfakcję i przyjemność. Problemy w łóżku mogą pojawić się nawet wtedy, gdy partner spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

 • Chronić czy nie chronić, czyli jak jedna witamina podzieliła świat na pół

  Bóle kostno – mięśniowe, depresja, biegunka, zaburzenia widzenia, problemy hormonalne, a nawet krzywica i nowotwory. Najnowsze badania wykazały, że na niedobory witaminy D cierpi aż 90% Polaków. Chorują nie wiedząc dlaczego, bo większość z nich nie łączy tych objawów z niedoborem słońca. Nie w czasach, w których ochrzczone ono zostało największym wrogiem zdrowej i pięknej skóry.

 • 8 oznak, że twoje hormony nie pracują prawidłowo

  Chroniczne zmęczenie, problemy ze skórą, słabe włosy i paznokcie, a nawet nieregularne miesiączki i nocne poty. Brzmi znajomo? Co miesiąc układ hormonalny daje się nam mocno we znaki i zazwyczaj nie ma w tym nic niepokojącego. Jeśli jednak wspomniane objawy zaczynają nas przerastać, warto zbadać poziom hormonów w organizmie!

 • Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Wbij szpile depresji

  Depresja przestała już być tematem tabu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że istnieje jej sezonowa, jesienna odmiana. Na szczęście można z nią walczyć.

 • Zioła, dieta, dobre nawyki poprawią pracę hormonów po czterdziestce

  ..., a wcześniej nie miałaś tych objawów, warto poprosić lekarza o skierowanie na kompleksowe badania hormonalne. W tym wieku organizm kobiety zmniejsza zwykle produkcję hormonów płciowych (początkowo efektem są zaburzenia cyklu miesiączkowego), ale ponieważ układ hormonalny to system naczyń połączonych, zaburza to jego równowagę. W tym okresie możesz zacząć mieć problemy z tarczycą (np. cierpieć na jej...

Dyskusje na temat: depresja a problemy hormonalne
 • Re: Jak naturalnie podwyższyć poziom estrogenów?

  Drażliwość Nocne poty Zawroty głowy / utrata równowagi Wahania nastroju Utrata włosów / osłabione paznokcie / sucha skóra Depresja / lęk Bóle głowy Mrowienie w dłoniach i stopach Problemy z trawieniem Szybkie bicie serca Bolące stawy Problemy ze snem Symptomy takie mogą trwać miesiącami, a nawet latami w czasie i po menopauzie. Kobiety, dla których objawy takie to zbyt wiele, często skazane są na

 • Depresja a mózg, depresja a hormony.

  Czy będąc w depresji lub podobnym stanie czujecie, że się Wam gorzej myśli, trudniej jest sie skupić i skoncentrować, częściej się meczycie?...i druga sprawa.czy ktoś z Was odczuwa różnego rodzaju niepokoje i ma przy okazji problemy hormonalne?, np z tarczycą?