• Informacje na temat:

  czego uczy joga

Artykuły na temat: czego uczy joga
 • Lekcja jogi: Osiem odmian

  Uważasz, że joga jest nudna, zbyt statyczna? Najwyraźniej nie znalazłaś do tej pory odpowiedniej dla siebie odmiany. A tych jest mnóstwo: dynamiczna ashtanga, spokojna sivananda, akrobatyczna air-joga, odmładzająca hormonalna. Poczytaj o ośmiu najpopularniejszych rodzajach, być może zdecydujesz, że warto być joginką.

 • Joga: Przepis na harmonię duszy i ciała

  Jeszcze kilkanaście lat temu egzotyczna. Dziś swoją popularnością pokonała inne wschodnie pomysły na aktywność, w tym także opisywane przez nas 16 lat temu tai chi. Teraz joga gości w parkach, salach gimnastycznych i naszych domach. Bo pomaga zatrzymać się w pędzie, przegonić stres i przywrócić ciału sprężystość. Przekonały się o tym także Khrystyna i Elżbieta.

 • Podróże z jogą

  Rozmowa z Sharatem Arora nauczycielem jogi z Indii, który już wkrótce na zaproszenie portalu Joga-Joga.pl będzie gościł w Polsce. Poprowadzi on 3 dniowy warsztat przeznaczony zarówno dla osób rozpoczynających swoją jogiczną podróż, jak i już ćwiczących.

 • Kiedy regularnie staję na macie, w moim życiu wszystko samo doskonale się układa

  Dziennikarka, tłumaczka, coacherka, a także matka... Jak odnaleźć w tym siebie? W rozmowie z Agnieszką Passendorfer, autorką książki "13 lekcji jogi", dowiadujemy się, czym jest joga, w jaki sposób zmienia ludzi oraz co ma wspólnego z pogonią za szczęściem.

 • Wspomnienia ze szkolnej ławki

  Świadectwa z czerwonym paskiem i wygrane olimpiady? A może joga zamiast wychowania fizycznego? Dywanik u dyrektora niemal każdego dnia i lament, kiedy w dzienniczku ucznia pojawiła się trója. Jak szkolne lata wspominają gwiazdy?

 • Katarzyna Figura: 10 kroków do szczęścia

  ...jej życie to gotowy scenariusz na film. Była seksbombą, marzyła o karierze w Hollywood. dziś Katarzyna figura to 55-letnia, spełniona kobieta, która wie, co jest ważne i czego chce. Tylko w SHOW patenty gwiazdy na szczęście.

 • AcroYoga dla każdego

  .... Obecnie istnieje kilka szkół, które posiadają uprawnienia do szkolenia nauczycieli tego systemu. Szkoły te nieznacznie się od siebie różnią, ale opierają się na bardzo zbliżonych, podstawowych(...) jednej sesji ćwiczymy z kilkoma osobami, dzięki czemu różnicujemy nasze doświadczenie, uczymy się zaufania i budowania relacji nawet z pozornie obcą osobą. Ćwiczenie wśród innych osób budzi w nas...

 • Sprawność ciała, spokój umysłu

  Hinduski fitness, duchowa ścieżka, a może po prostu kolejna moda kulturowa? O tym, czym jest joga, kto może ją uprawiać i dlaczego warto to robić opowiadają Ewa Wardzała i Natasza Moszkowicz z Krakowskiego Warsztatu Jogi.

 • Jedz, ruszaj się i żyj…sto lat

  ...„Żyj sto lat”, „sto lat w zdrowiu” i ponadczasowe – „sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam” – oto czego Polacy życzą sobie najczęściej, ale czy naprawdę chcieliby spełnienia tych życzeń? Przeciętny(...) zazwyczaj wchodzi wtedy w okres drugiej młodości ciesząc się witalnością i zdrowiem. Dlaczego?

 • Co powie guru?

  ...program wpisany w duszę – słyszy Grażyna. – Popieprzyło ci się we łbie!” – krzyczy. Krzysiek idzie na kurs „kreowania”. Obiecuje, że ostatni raz. Uczy się przyciągać myślą pieniądze i zdrowie. Tydzień po(...) i weekendowymi wyprawami na Hel, gdzie całe lato uczył mnie pływać na desce – mówi Marta. A niedzielna msza? – Tak, chodziliśmy rano do kościoła w Juracie. A resztę dnia spędzaliśmy na plaży...