• Informacje na temat:

  czego nie stosować przy pigułkach

Artykuły na temat: czego nie stosować przy pigułkach
 • Pigułka nieszczęścia

  Grażyna pierwszy raz wzięła kokainę, żeby jeszcze wydajniej pracować. Renacie leki psychotropowe miały pomóc przebrnąć przez rozwód. Paulina brała amfetaminę, gdy zawiodły diety, a ona szybko musiała schudnąć. Każda z nich myślała: wszystko pod kontrolą, nie jestem narkomanką. Dziś znów walczą. Z nałogiem. I o to, by odzyskać dawne życie.

 • Czego nie widać

  Niemal zapomniane choroby przenoszone drogą płciową, jak na przykład kiła, znów atakują. Młodych i dojrzałych, zamożnych, heteroseksualnych. Do tego nie słabnie ryzyko zakażenia HIV. Jak kochać zdrowo i szczęśliwie?

 • Kobieto, nie pal!

  Chcesz żyć dłużej? W pierwszej kolejności rzuć palenie. Uda się, jeśli zamiast myśleć: spróbuję, powiesz sobie: podjęłam decyzję, zrobię to! Łatwiej ci będzie pokonać wroga, gdy rozgryziesz jego taktykę.

 • Sprawa dużej wagi

  Szybko, bez wysiłku i efektu jo-jo. Reklamy preparatów odchudzających obiecują to, co chcesz osiągnąć. Pigułki naprawdę wygrywają w walce ze zbędnymi kilogramami? A jeśli tak, które są najskuteczniejsze? Zapytaliśmy Ewę Kurowską, dietetyka i eksperta kampanii "Zarządzanie Kaloriami".

 • Chuda historia dwudziestolecia

  Czy moda na chudą, niekoniecznie zdrowo wyglądającą sylwetkę to wymysł naszych czasów? Czy to współcześni projektanci mody zmusili nas do podążania za nierealnym wzorem kobiety - wieszaka na ubranie? Autorka książki "Piękno bez konserwantów" Aleksandra Zaprutko - Janicka przekonuje, że już nasze prababki stosowały zaskakujące i rzadko kiedy zdrowe metody, by osiągnąć idealnie szczupłą sylwetkę...

 • Ma nie tylko serce, ale i emocje. I bywa dla człowieka jak lustro. Po zachowaniu psa można poznać, jaki psychologiczny problem ma jego pan – mówi Dorota Sumińska. I tłumaczy, dlaczego warto mieć psa, czemu w życiu dziecka może on spełniać ważniejszą rolę niż niania, jak układać wzajemne stosunki z korzyścią dla obu stron?

 • Psie serce

  ...- Ma nie tylko serce, ale i emocje. I bywa dla człowieka jak lustro. Po zachowaniu psa można poznać, jaki psychologiczny problem ma jego pan – mówi Dorota Sumińska. I tłumaczy, dlaczego warto mieć psa, czemu w życiu dziecka może on spełniać ważniejszą rolę niż niania, jak układać wzajemne stosunki z korzyścią dla obu stron?

 • SOS po stosunku? Nie dla każdego...

  W Polsce tabletka "po stosunku", mimo że nie jest zarejestrowana jako środek wczesnoporonny, przez wielu lekarzy jest za taki uznawana. Jakie prawa ma osoba próbująca uzyskać na niego receptę, a jakie obowiązki względem niej ma lekarz?

 • Łatwiej i przyjemniej

  Z najnowszych badań wynika, że długotrwałe metody antykoncepcji są skuteczniejsze niż pigułka. A także łatwiejsze w stosowaniu. Coraz częściej Polki wybierają alternatywę tabletki, ale wciąż decydujemy się na to znacznie rzadziej niż kobiety w Europie Zachodniej. Dlaczego? Może za mało wiemy o innych sposobach zapobiegania ciąży?

 • Jak ulżyć wątrobie?

  Przechodzi przez nią wszystko, co trafia do organizmu. Trzeba wiedzieć, co jej szkodzi. Jej główni wrogowie to alkohol, wirusy oraz... jedzenie i leki.