• Informacje na temat:

  czego nie należy jeść

Artykuły na temat: czego nie należy jeść
 • Cellulit: Co jeść, a czego unikać, żeby pozbyć się „skórki pomarańczowej"

  Cellulit tworzy się z wielu powodów: winne są zaburzenia hormonalne, zaburzenia gospodarki tłuszczowej, brak ruchu, a także nieprawidłowa dieta. Co jeść, żeby poprawić wygląd skóry? Czego unikać, żeby nie nabawić się „skórki pomarańczowej”? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

 • Cellulit: Co jeść, a czego unikać, żeby pozbyć się „skórki pomarańczowej

  Cellulit tworzy się z wielu powodów: winne są zaburzenia hormonalne, zaburzenia gospodarki tłuszczowej, brak ruchu, a także nieprawidłowa dieta. Co jeść, żeby poprawić wygląd skóry? Czego unikać, żeby nie nabawić się „skórki pomarańczowej”? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

 • Choroba refluksowa. Co jeść, a czego się wystrzegać?

  Choroba refluksowa sprawia, że nie można jeść wszystkiego, na co przyjdzie ochota. W przeciwnym razie można doprowadzić do jej zaostrzenia. Propozycje bezpiecznych i jednocześnie smacznych potraw przygotowała Alicja Kalińska, dietetyk z poradni SetPoint.

 • Co stanie się, gdy zaczniesz jeść regularnie masło orzechowe?

  Masło orzechowe uznawane jest za jedną z najzdrowszych przekąsek. Pomimo, iż tego typu produkty dostarczają sporo kalorii, nie należy rezygnować z ich spożycia.

 • Suplementy - czego ci brak?

  ...​Wierzymy, że są tabletki na wszystko: sprawne serce, mocne kości, dobrą odporność, spokojny sen. I że można je kupić bez recepty. Problem w tym, że większość tego typu środków to suplementy diety, a one z zasady nie leczą - mówi farmakolog, prof. Halina Car. Kiedy i jakie są nam potrzebne dla zdrowia? Odpowiada ekspertka.

 • Co jeść, by mieć zdrowe zęby?

  Fluor jest czynnym składnikiem pasty do zębów, który chroni nasze zęby przed próchnicą i erozją szkliwa. Niegdyś w szkołach stosowano fluoryzację, dziś myje się zęby pastą z fluorem. Prof. Ewa Iwanicka-Grzegorek w trosce o zęby radzi zwrócić uwagę na to, co jemy.

 • Odżywianie mające na celu obniżenie cholesterolu - co jeść, a czego unikać?

  ..."Jak obniżyć poziom cholesterolu?" - to pytanie zadają sobie wszyscy, u których stwierdzono jego podwyższoną zawartość we krwi. Okazuje się, iż drobne modyfikacje składu posiłków w jadłospisie, czy nawet godzin ich spożywania, mogą mieć wymierny wpływ na obecność frakcji LDL i HDL w naczyniach krwionośnych.

 • "Ręka awokado", czyli czego boi się Meryl Streep

  Bój się ręki awokado - ten slogan twoim zdaniem brzmi jak opowieści o czarnej wołdze? Nic bardziej mylnego. Na problem ręki awokado zwracają uwagę pielęgniarze, chirurdzy, a nawet Meryl Streep. Z czym się on wiąże?

 • Twoje dziecko najchętniej odżywiałoby się czipsami i batonikami? Dowiedz się, w jaki sposób najlepiej zmienić jego upodobania.

 • Moda na slow food trwa. Dlaczego warto jeść uważniej?

  To było niemal pewne, że w codziennej pogoni za wszystkim tym, co zwykliśmy nazywać „szczęściem”, w końcu dobrniemy do ściany. Coraz częściej głos rozsądku podpowiada nam, że najwyższa pora nieco spuścić z tonu i wreszcie dać odpocząć naszemu ciału i duszy.

Wideo na temat: czego nie należy jeść
 • Czego nie należy robić w restauracjach?

  Zimne jedzenie, długie czekanie na kelnera i na posiłki – czy to wina obsługi restauracji? Nie – to wina klientów, którzy – zamiast zamówić dania i od razu je jeść – najpierw łączą się z internetem, potem fotografują posiłki i siebie, a na samym końcu skarżą się kelnerom, że… jedzenie wystygło?

Dyskusje na temat: czego nie należy jeść
 • Re: Detoks organizmu co daje

  Zgadzam się z koleżankami. Jednak muszę też wtrącić swoje pięć groszy. Detoks detoksem, ale zdrowy styl życia jest i tak najważniejszy. W końcu co nam po detoksie skoro potem wrócimy do poprzedniej diety. Polecę wam to, z czego sama skorzystałam i byłam super zadowolona. Mówię o kursie zdrowego odżywiania, na którym pokazują co i kiedy należy jeść, itd. Jeżeli mieszkacie w Krakowie, to mogę

 • Re: Czego absolutnie nie powinien jeść pies?

  Należy dawac tylko gotową karmę z zawartością 60% popiołu. To jest zdrowe.

 • Re: Jak się pozbyć oponki?

  Czy możecie polecić coś, co nie jest jakimś hardcorowym rozwiązaniem a mimo wszystko pomaga wywalić tą oponkę? A może czego nie powinnam jesć? Albo coś własnie jeść... Robienie brzuszków Ci nie(...) nie należy jeść przed snem, chociaż te 2-3 godziny. Jedz koniecznie śniadanie, żeby później nie pojawiał się głód na wieczór. Pij dużo wody niegazowanej. Powodzenia i pięknej sylwetki życzę :) Marcin

 • Re: Czego jeszcze nie wiesz o nabiale

  białka mleka blokują wchłanianie glutenowej gumy (guma do żucia to gluten) powodującej nadciśnienie, otyłość, cukrzycę i zawały. mleko, śmietanę lub miękki ser należy jeść zawsze z produktami zbożowymi, żeby gluten nie szkodził.

 • Re: co zrobić z łuszczycą? :(

  choroby wszystko wracało ze zdwojoną siłą, aż boję się co będzie dalej. I masz się czego bać. Piszesz dalej - czytałam jednak że dobre efekty daje leczenie sterydowe ale podobno komplikacje i skutki uboczne(...)Łuszczyca Między innymi doradzają Ci - Stres, stany zapalne w organizmie, ja bym się skłaniał do złego funkcjonowania przewodu pokarmowego zwłaszcza wątroby, uzupełnij mikroelementy ( nie wykluczony

 • Re: Sześć rzeczy, których nie wolno robić w październiku

  Pragnę dodać, że nie tylko nie należy jeść byle czego w październiku, ale także pić.

 • Re: Jak wyleczyć łuszczycę?

  nisko-tłuszczową. Nie chodzi tu ani o dietę nisko ani wysoko tłuszczową, tylko o prawidłową według anatomii organizmu. Tyrystor0 zakazuje jeść surowe owoce i pisze -o zgrozo -Tak o grozo. Czy on próbował jeść ich prawidłowo? Ja proponuję ci (...). Tam należy się umówić na telefon. Powodzenia

 • Re: Czego unikać, aby poprawić wygląd cery

  Tego nie jeść, tamtego nie jeść. Te wszystkie zakazy można o kant d...y roztłuc. Należy jeść wszystko (chyba, że są ewidentne przeciwwskazania zdrowotne), ale w rozsądnych ilościach. I cieszyć się życiem, a nie zamartwiać się zmarszczkami. To jest norma, każdy się starzeje.

 • Re: LAURA

  , powiedziała matka. Piotr nie należy do gatunku choleryków, jednak poniosło go. -No chyba się przesłyszałem, powiedział podniesionym tonem, zwracając się do matki, pomimo, że ja z Tomkiem byliśmy już przy stole, ty na to pozwoliłaś? , dlaczego?, a co jej tu źle?, powiedz coś... -Piotr, to jest moja decyzja i Tomasza, podniósł rękę do góry, ciebie nie słucham, rozmawiam z matką , wysyczał, ale o mnie

 • Re: Uzdrawiająca kuracja dr Dąbrowskiej

  "Podwieczorek: zupa z brokułem. Kolacja: sałatka z pieczonymi batatami, ciecierzycą i granatem.", a kawałek dalej "Czego nie można jeść podczas postu? Z menu należy bezwzględnie wykluczyć mięso, rośliny strączkowe, (...), a z warzyw - ziemniaki i bataty" Co nie gra :/