• Informacje na temat:

  cykl menstruacyjny

Artykuły na temat: cykl menstruacyjny
 • Kalendarzyk Menstruacyjny

  ...cyklu. Kalendarzyk menstruacyjny jest ekranem głównym aplikacji i pojawia się za każdym razem, gdy uruchomisz aplikację na urządzeniu mobilnym. Licznik dni do miesiączki pozwoli Ci na bieżąco(...) ją pobrać, zainstalować, ustawić parametry ostatniego cyklu miesiączkowego i cieszyć się pełnią możliwości jakie daje każdej z nas. Data ostatniej miesiączki jej ustawienie pozwoli wyznaczyć...

 • Naukowy argument przeciwko seksizmowi

  Wiele kobiet zna z doświadczenia lekceważące uwagi typu: "To hormony!" na przykład w reakcji na przejęzyczenie. Uwaga! Cykl menstruacyjny, związany naturalnie z wahaniami hormonów, raczej nie wpływa na funkcje poznawcze!

 • Cykl miesiączkowy - co powinno nas niepokoić

  Nie każda dolegliwość występująca podczas cyklu miesiączkowego musi być powodem do niepokoju. Niektóre objawy są jednak sygnałem do konsultacji z ginekologiem.

 • Nieregularne miesiączki – czy to powód do niepokoju?

  Wiele kobiet na którymś etapie swojego życia boryka się z problemem nieregularnych miesiączek. Szacuje się, że aż 30 proc. z nas może cierpieć na zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być rozmaite i nie zawsze dla nas oczywiste – dlatego warto się im bliżej przyjrzeć.

 • Nie możesz zajść w ciążę? Zmień menu!

  Zarówno niedowaga jak i nadwaga kobiet mają znaczący wpływ na płodność. Niezbyt dobrze zbilansowana dieta może prowadzić do zaburzeń cyklu menstruacyjnego i owulacji, a co za tym idzie - problemów z zajściem w ciążę. Zatem jeśli marzysz o dziecku, a twój wskaźnik BMI jest zbyt wysoki lub zbyt niski, jak najszybciej zmień przyzwyczajenia żywieniowe.

 • Czy manipulacja miesiączką jest szkodliwa?

  Im mniej miesiączek w życiu, tym lepiej? A może ingerencja w naturalny cykl to niebezpieczna gra, której skutki są trudne do przewidzenia?

 • Wszystko o cyklu miesiączkowym

  Regularny cykl miesiączkowy powinien trwać od 20 do 35 dni, a przeciętna długość to 28 dni. Jeżeli twój okres występuje częściej niż 20 dni lub rzadziej niż 35 to oznaki, że masz nieregularne miesiączki.

 • Cztery sposoby na bolesny okres

  ..., zalej wrzątkiem, odczekaj kwadrans. Pij napar dwa, trzy razy dziennie w czasie miesiączki. Pij odwar z kolendry - łagodzi bolesność, reguluje cykl menstruacyjny. Gotuj łyżkę nasion w dwóch szklankach...

 • Trzynastka - szczęśliwa i... kobieca?

  Psychoterapeutka Elżbieta Lange do piątku trzynastego ma inną teorię niż ta, że to pechowy dzień. "13-stka jest bardzo kobiecą liczbą. Mamy 13 cykli księżyca, 13 cykli menstruacyjnych, 13 faz(...) cykli, 13 pełni, 13 nowiów i 13 faz. Jak widać, natura z jakiegoś powodu upodobała sobie tę 13-stkę, więc pozytywnie do tego podchodzę" - kwituje Lange. (PAP Life) autorka: Paulina Persa...

 • Zdrowa tarczyca, Karolina i Maciej Szaciłło

  ...produkowane przez tarczycę rozprowadzane są po całym ciele i wpływają na pracę serca, metabolizm, ciśnienie krwi, cykl menstruacyjny. Zaburzenia pracy tego gruczołu, przekładają się na problemy prawie z każdą...

Dyskusje na temat: cykl menstruacyjny
 • Re: Dni niepłodne jak obliczyć ?

  . kalendarzyk jest oparty o statystykę, z tego względu jest zawodny. Zasadniczo cykl menstruacyjny (dalej jako cykl) trwa przeciętnie u kobiety 28 dni. Owulacja (czyli uwolnienie jajeczka do jajowodów) ma miejsce zawsze na 14 dni PRZED następną menstruacją. A że data owulacji (a zatem długość cyklu) nie jest stała, bo zależy od wielu czynników (emocje, wyjazdy itp. itd), to kalendarzyk jest metodą zawodną

 • Re: Lecznicze pozycje seksualne dla mężczyzn

  rodnych, w związku z tym, że stymulują wytwarzanie hormonów płciowych i pomagają uregulować cykl menstruacyjny." ..... Koniec cytatu .......... JAK TU ŻYĆ ??

 • Re: Jeśli nie pigułka,to co?

  Nie zauważasz pozytywnego działania hormonów, reguluje cykl menstruacyjny, poprawia wygląd skóry itp. Nie powiesz również, że leczenie hormonalne któremu są poddawani ludzie również szkodzi. Jeżeli kocham swoją dziewczynę/żonę/itp to dlaczego mamy ograniczać swoją miłość tylko dlatego, że nie jesteśmy jeszcze gotowi np. finansowo na nowego członka rodziny?