• Informacje na temat:

  cykl a ochota na seks

Artykuły na temat: cykl a ochota na seks
 • Twój cykl pod kontrolą

  Cykl miesiączkowy trwa średnio 28 dni. Niemal w każdym jego tygodniu w organizmie zmienia się poziom hormonów, a wraz z nim - nasza wydolność, ochota na seks i energia. Warto wsłuchać się w swój(...) dzień cyklu. Spada wtedy poziom estrogenów i progesteronu, co powoduje, że błona śluzowa macicy złuszcza się i jest wydalana z krwią. Dolegliwości: Może ci dokuczać ból brzucha. Miej więc pod ręką...

 • Pigułka odbiera ochotę na seks?

  Część kobiet, łykając pigułki antykoncepcyjne, częściej ma ochotę na seks, bo uwalniają je one od strachu przed niechcianą ciążą. U innych pań taka metoda antykoncepcji zmniejsza jednak libido.

 • Seks sprzed naszej ery

  Nasze łóżkowe igraszki, zdrady i poligamiczne związki są niczym w porównaniu z przyjemnościami, jakie fundowali sobie starożytni Egipcjanie, Grecy, a zwłaszcza Rzymianie. Majowie, Inkowie i Aztekowie – te cywilizacje budzą w nas zachwyt i ciekawość. Jeszcze ciekawsze niż ogólna historia jest to, jakie obyczaje panowały wśród starożytnych Indian w sferze seksualności.

 • Seks pod lupą

  Czy kobiety mogą zapałać namiętnością na widok kozaczków? Gdzie właściwie zaczyna się penis i dlaczego plemnikom wyrasta druga główka? Niby wiemy o tym wszystko, ale tak naprawdę ludzkie reakcje seksualne to wciąż mnóstwo pytań bez odpowiedzi.

 • Miłość od A do Z: O seksie bez tabu

  Masz wrażenie, że ciągle wiesz za mało o życiu seksualnym? Są pytania, które chciałabyś zadać, ale nie masz odwagi? Oto praktyczny alfabet odpowiadający na wiele z nich...

 • Wewnętrzny chronometr

  Najlepiej czujemy się rano, a najsłabiej wieczorem. To właśnie wtedy może nas rozboleć głowa lub dopaść chandra. I to wcale nie dlatego, że jesteśmy zmęczeni po całym dniu, a rano wyspani tryskamy energią. Taki jest już nasz organiczny cykl regulowany natężeniem światła i wydzielaniem hormonów.

 • Ty i on: co naprawdę was różni

  O tym, że jesteśmy z różnych planet, wiadomo nie od dziś. Faceci na wiele spraw reagują inaczej niż kobiety. Ale uwaga: w seksie te odmienności między płciami są widoczne bardziej niż w innych dziedzinach życia. Sprawdź, o co w tym chodzi.

 • Jak obudzić w sobie libido?

  Każdy z nas w życiu chce czuć się ważny dla bliskiej osoby. A jeśli dla partnera ważniejsza okaże się praca, hobby lub bliska relacja z laptopem lub telewizorem, wtedy z czasem nawet najgorętsza kochanka może zamienić się w obojętną współlokatorkę – o tajemnicach libido rozmawiamy z seksuologiem Danielem Cysarzem.

 • Hormony sterują naszym pożądaniem

  ..., postrzegać ją jako atrakcyjną i osiągnąć stan podniecenia. Decydują również o tym, jaki temperament seksualny mamy, czy jesteśmy podatni na bodźce i, w którym momencie cyklu mamy ochotę na zbliżenie. Zatem, jakie hormony i, w jaki sposób, wpływają na zachowania seksualne kobiet? Estrogeny Odpowiedzialne są za rozwój żeńskich narządów rozrodczych, rozrost błony śluzowej macicy, regulują cykl płciowy...

 • Do szczęścia przez sen

  ...ludziom życie. Znam osoby, które źle śpią miesiącami, latami. Sypią się im związki, bo stają się drażliwe, zmęczone, zniechęcone. Nie mają ochoty na seks, rozmowę, zabawę, wspólne spędzanie czasu(...) funkcjonowaniem mózgu dowodzą, że zdrowy regenerujący sen odbywa się w 90-minutowych cyklach, podczas których przechodzimy przez cztery fazy snu: zapadanie w drzemkę, płytki sen, głęboki i najgłębszy...