• Informacje na temat:

  cykl a ochota na seks

Artykuły na temat: cykl a ochota na seks
 • Twój cykl pod kontrolą

  Cykl miesiączkowy trwa średnio 28 dni. Niemal w każdym jego tygodniu w organizmie zmienia się poziom hormonów, a wraz z nim - nasza wydolność, ochota na seks i energia. Warto wsłuchać się w swój(...) dzień cyklu. Spada wtedy poziom estrogenów i progesteronu, co powoduje, że błona śluzowa macicy złuszcza się i jest wydalana z krwią. Dolegliwości: Może ci dokuczać ból brzucha. Miej więc pod ręką...

 • Pigułka odbiera ochotę na seks?

  Część kobiet, łykając pigułki antykoncepcyjne, częściej ma ochotę na seks, bo uwalniają je one od strachu przed niechcianą ciążą. U innych pań taka metoda antykoncepcji zmniejsza jednak libido.

 • Seks sprzed naszej ery

  Nasze łóżkowe igraszki, zdrady i poligamiczne związki są niczym w porównaniu z przyjemnościami, jakie fundowali sobie starożytni Egipcjanie, Grecy, a zwłaszcza Rzymianie. Majowie, Inkowie i Aztekowie – te cywilizacje budzą w nas zachwyt i ciekawość. Jeszcze ciekawsze niż ogólna historia jest to, jakie obyczaje panowały wśród starożytnych Indian w sferze seksualności.

 • Seks pod lupą

  Czy kobiety mogą zapałać namiętnością na widok kozaczków? Gdzie właściwie zaczyna się penis i dlaczego plemnikom wyrasta druga główka? Niby wiemy o tym wszystko, ale tak naprawdę ludzkie reakcje seksualne to wciąż mnóstwo pytań bez odpowiedzi.

 • Miłość od A do Z: O seksie bez tabu

  Masz wrażenie, że ciągle wiesz za mało o życiu seksualnym? Są pytania, które chciałabyś zadać, ale nie masz odwagi? Oto praktyczny alfabet odpowiadający na wiele z nich...

 • Wewnętrzny chronometr

  Najlepiej czujemy się rano, a najsłabiej wieczorem. To właśnie wtedy może nas rozboleć głowa lub dopaść chandra. I to wcale nie dlatego, że jesteśmy zmęczeni po całym dniu, a rano wyspani tryskamy energią. Taki jest już nasz organiczny cykl regulowany natężeniem światła i wydzielaniem hormonów.

 • Ty i on: co naprawdę was różni

  O tym, że jesteśmy z różnych planet, wiadomo nie od dziś. Faceci na wiele spraw reagują inaczej niż kobiety. Ale uwaga: w seksie te odmienności między płciami są widoczne bardziej niż w innych dziedzinach życia. Sprawdź, o co w tym chodzi.

 • Jak obudzić w sobie libido?

  Każdy z nas w życiu chce czuć się ważny dla bliskiej osoby. A jeśli dla partnera ważniejsza okaże się praca, hobby lub bliska relacja z laptopem lub telewizorem, wtedy z czasem nawet najgorętsza kochanka może zamienić się w obojętną współlokatorkę – o tajemnicach libido rozmawiamy z seksuologiem Danielem Cysarzem.

 • Sześć sposobów, by PMS nie był taki straszny

  ...1.  Monitoruj cykl Policz, kiedy możesz spodziewać się "tych dni" i bądź w ich trakcie dobra dla samej siebie. Zwolnij, odpoczywaj, spraw sobie przyjemność. Jeśli masz wahania nastroju, albo(...). 5.  Myśl, co jesz Jeśli wiesz, że razem z napięciem przedmiesiączkowym przychodzą do ciebie napady wilczego głodu i ochota na wszystko, co tłuste, kaloryczne i niezdrowe, przygotuj się na to...

 • Hormony sterują naszym pożądaniem

  ..., postrzegać ją jako atrakcyjną i osiągnąć stan podniecenia. Decydują również o tym, jaki temperament seksualny mamy, czy jesteśmy podatni na bodźce i, w którym momencie cyklu mamy ochotę na zbliżenie. Zatem, jakie hormony i, w jaki sposób, wpływają na zachowania seksualne kobiet? Estrogeny Odpowiedzialne są za rozwój żeńskich narządów rozrodczych, rozrost błony śluzowej macicy, regulują cykl płciowy...