Związki w sieci. Na co zwracać uwagę?

To znak naszych czasów – prawdopodobnie szybciej znajdziesz miłość na portalach randkowych niż w biurze matrymonialnym.

Agata (40 l.) była kilka lat po rozwodzie. Czuła się samotna. Pewnego wieczoru włączyła laptop, zalogowała się na forum randkowym i… poznała Pawła. Spotykają się od roku, Agata jest zakochana i bardzo szczęśliwa.

Reklama

« Forum randkowe

Może być dobrym miejscem na poznanie partnera. Zanim jednak się zalogujesz, dowiedz się, jakie forum będzie odpowiednie dla Ciebie. Jeśli zdasz się na przypadek, możesz trafić na takie, gdzie szuka się łatwych zdobyczy lub krótkich znajomości.

«Zachowaj anonimowość. Kontakty w sieci są bezpieczne, jeśli zachowasz kontrolę nad informacjami, które podajesz na swój temat. Nawet jeśli ktoś bardzo Ci się podoba i uważasz, że to Twoja „druga połowa”, nie podawaj zbyt szybko swojego numeru telefonu, a już na pewno adresu czy innych danych. Bądź ostrożna.

«Daj sobie dużo czasu. Nie spiesz się z decyzją o spotkaniu. Jeśli wydaje Ci się, że to ktoś, o kim marzyłaś, tym bardziej się nie spiesz. Dokładnie analizuj, co pisze, jaki ma stosunek do siebie, do kobiet, do swoich bliskich.

Zadawaj pytania i oczekuj jasnych odpowiedzi. Jeśli nie będą jednoznaczne, raczej zrezygnuj ze znajomości. Nie wstydź się pytać, czy jest żonaty i czy ma dzieci – to sprawy kluczowe. Jeśli nie jesteś pewna swoich wrażeń, pokaż korespondencję przyjaciółce. Ona oceni to chłodnym okiem.

« Umów się w miejscu publicznym. Zawiadom przyjaciół o czasie i miejscu spotkania – będziesz bezpieczna. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Jeśli coś Cię w nim zaniepokoi, po prostu zakończ spotkanie. A jeśli okaże się miłym człowiekiem, to wspaniale! Być może znalazłaś kogoś na całe życie!

Nie ma danych na temat przyjaźni, ale podobno internetowe małżeństwa są szczęśliwsze i trwają dłużej niż te, w których małżonkowie poznali się w tradycyjny sposób. Już co trzecie małżeństwo zawarte w okresie od 2005 do 2012 r. poznało się w sieci.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Już w przedszkolu wkraczamy na arenę walki o władzę. Wszędzie spotykamy potencjalnych sojuszników, osoby neutralne i wrogów. Aby w tej grze przeforsować własne interesy, musimy nauczyć się reguł... więcej