Związek z żonatym

Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie. Nie chce jednak występować o rozwód ani informować jej o naszym związku, ponieważ mają troje dzieci. Świetnie się rozumiemy, jest nam ze sobą dobrze. Boję się jednak, że kiedyś ze mną zerwie i zostanie z żoną. Co mam robić? Sabina (46) z Torunia

Maria Juzwa: Pani Sabino, partner zapewnia, że Panią kocha, a mimo to boi się Pani, że zakończy Wasz związek i zostanie z żoną… To dlatego, że trudno zaufać człowiekowi, który okłamuje rodzinę. Nie może Pani być pewna, że z żoną rzeczywiście nic go nie łączy. Zna Pani tylko jego wersję zdarzeń. Dla niego taki układ jest wygodny. Przyjemnie spędza czas z Panią, a potem wraca do domu.

Proszę się zastanowić, czy jest on dobry również dla Pani, czy odpowiada Pani rola tej drugiej. Partner wszystkie święta i inne ważne uroczystości będzie spędzał z rodziną, a nie z Panią. Na pewno nie będzie to miłe. Nawet gdyby odszedł od żony i zamieszkał z Panią, to i tak nie zerwie z nią kontaktów, ponieważ mają dzieci. Radzę szczerze z nim o tym porozmawiać. Zapytać, jak wyobraża sobie Waszą wspólną przyszłość. Jeśli okaże się, że w ogóle o tym nie myślał, radzę zakończyć ten związek, zanim przyniesie Pani jeszcze więcej wątpliwości i cierpień. Może lepiej zaczekać na kogoś, z kim będzie Pani mogła zbudować więź opartą na prawdziwej miłości i bez poczucia, że krzywdzi Pani innych.

Reklama

Mgr Maria Juzwa specjalizująca się w psychologii rodzinnej

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Rewia

Zobacz również