Szwagier mnie podrywa. Co robić

Stale szuka ze mną kontaktu. Proponuje kawę...

Moja siostra Rena wyszła za mąż, kiedy byłam za granicą. Szwagra znałam tylko ze zdjęć oraz opowieści Reny.

Reklama

Kiedy wróciłam do kraju, już na pierwszym rodzinnym spotkaniu zauważyłam, że zwraca na mnie uwagę. Początkowo sądziłam, że to zwykła ciekawość okazywana nieznanej siostrze żony, ale to zainteresowanie rośnie.

Szwagier nieustannie szuka ze mną kontaktu. Niby przypadkowo spotyka mnie na ulicy, proponuje kawę, wyszukuje preteksty, żeby mnie odwiedzić w domu, prawi komplementy.

Ostatnio nie wpuściłam go do domu. Wyraźnie też powiedziałam, że nie życzę sobie takich spotkań, ale to go tylko rozśmieszyło. Powiedział, że rozumie, że muszę prowadzić z nim grę, bo inaczej nie wypada, ale do czasu. To mnie naprawdę rozwścieczyło. Zwłaszcza, że on nie podoba mi się jako facet.

Zresztą jest mężem mojej siostry. Rena nie ma o niczym pojęcia, a ja nie wiem co zrobić z tym fantem. Czy powiedzieć jej o zachowaniu męża, czy milczeć i poradzić sobie sama?

Zdaniem Ewy

Wiele zależy od tego, jak układają się relacje z siostrą. Jeśli ufacie sobie, to możecie wymyślić sposób, żeby dać mu nauczkę.

Gdy oddaliłyście się od siebie, przez twój wyjazd, wstrzymaj się. Siostra może cię oskarżyć o prowokowanie męża, albo o chęć rozbicia jej małżeństwa z zazdrości. Bądź konsekwentna i zdecydowanie unikaj kontaktów ze szwagrem.

Zdaniem czytelników

Figa: Jak nie chcesz, to nikt cię nie zmusza! Siostrze się takich rzeczy nie robi.

Ewka: Strzel go mocno w pysk!

Miki: Prześpij się z nim. Wszystko zostanie w rodzinie...

Józek: Pewnie facet odbiera od ciebie jakieś sygnały. Chyba go jednak prowokujesz!

Marika: Nie mów słowa siostrze. Nie uwierzy ci, tylko mężulkowi.

Jola: Nie podoba ci się, to go olej i jedź z powrotem za granicę.

WiIka: Zachowaj zimną krew. Kup dyktafon, nagraj jego rozmowy i powiedz siostrze.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Takie jest życie

Zobacz również