Spóźniona praca magisterska

Mój syn po studiach podjął pracę w firmie i tak mijają już 4 lata. Boję się, że nie obroni pracy magisterskiej. Anna z Wisły

Zaakceptuj to, że Twój syn jest dorosły, działa na własny rachunek i nie obarczaj siebie odpowiedzialnością za jego decyzje. Nie poruszaj tematu pracy magisterskiej zbyt często, nie porównuj syna do dzieci znajomych, które obroniły pracę magisterską. Takie zachowania będą psuły relacje między Wami.

Lepiej powiedz mu, że w przyszłości ten dokument może okazać się ważny, gdyby np. szukał innej pracy. Nie strasz go jednak, raczej okaż troskę. Zapewnij go też, że jesteś dumna z tego, jak jest zaradny.

Reklama

Jeśli sam poruszy temat pisania pracy, nie wykorzystuj tej okazji, żeby prawić mu kazania. Zapytaj, czy mogłabyś mu jakoś pomóc, np. w wykonywaniu co jakiś czas prac domowych, przygotowywaniu obiadów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Już w przedszkolu wkraczamy na arenę walki o władzę. Wszędzie spotykamy potencjalnych sojuszników, osoby neutralne i wrogów. Aby w tej grze przeforsować własne interesy, musimy nauczyć się reguł... więcej