Siostra wciąż pożycza mój samochód

Moja siostra często pożycza ode mnie samochód, ale nigdy nie zaproponowała, że zwróci mi za paliwo. Nie chcę już pożyczać jej auta...- zwierza się Mira z Wrocławia

Porozmawiaj z siostrą szczerze. Choć może to być trudne, inaczej będziesz czuła do niej żal, co może negatywnie wpłynąć na Wasze relacje.

Następnym razem, gdy siostra zwróci się do Ciebie z prośbą o pożyczenie samochodu, powiedz, że chętnie ją wesprzesz, ale tym razem prosiłabyś, żeby dołożyła się do paliwa. Prawdopodobnie zareaguje pozytywnie i przeprosi, że do tej pory o tym nie pomyślała.

Reklama

Jeśli jednak obrazi się, powiedz jej, że przykro Ci, ale w takim razie nie pożyczysz jej auta. Zaznacz, że do tej pory już kilka razy nie zwracała Ci za paliwo, a dopiero teraz zwracasz jej na to uwagę. Nie tłumacz, dlaczego chcesz, by się dokładała, to naturalne oczekiwanie z Twojej strony.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Jeśli twój wnuk jest niejadkiem, warto wypróbować proste lecz skuteczne sposoby. Dzięki nim maluch nie będzie dłużej kręcił nosem nad talerzem. więcej