Rozterki przed ślubem

Jestem w związku z mężczyzną, na którym bardzo mi zależy. Czuję się kochana, jednak kiedy zaproponował mi sformalizowanie związku, nie potrafiłam się zadeklarować, bo wiem, że jest między nami wiele różnic. Co powinnam zrobić? Monika Sołtyk ze Zgierza

Według powszechnej opinii przeciwieństwa się przyciągają. Zachęcam jednak, by zrobić bilans tego, co Państwa łączy, a co dzieli. Trzeba skupić się na sprawach fundamentalnych. Wiele par żyje ze sobą przez długie lata w szczęściu, mimo oczywistych różnic.

Reklama

Podstawą trwałej relacji są podobieństwa w celach życiowych oraz hierarchii wartości. Proszę porozmawiać o tym, co jest dla każdego z Państwa najważniejsze, a co może być trudne do zaakceptowania. Warto też zastanowić się nad tym, czy uczucie, które Państwa połączyło, jest prawdziwą miłością, czy tylko zauroczeniem, które właśnie mija. Większość różnic wynika z różnych temperamentów i osobowości.

Nie ma co liczyć na to, że samotnik zamieni się w duszę towarzystwa. O kwestiach spornych trzeba rozmawiać i dążyć do kompromisu. Jeśli nie czuje się Pani gotowa na deklaracje dotyczące Państwa wspólnej przyszłości, proszę dać sobie więcej czasu.

Monika Miciak, psycholog

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Super TV

Zobacz również

  • Zakochałam się w koledze z pracy. Nie zamierzam rozbijać jego rodziny, ale on twierdzi, że nigdy nie był szczęśliwy w małżeństwie. Zapewnia, że od dawna nic go z żoną nie łączy i kocha tylko mnie.... więcej