Rodzica często nas odwiedza. Jak to zmienić

Mam liczną rodzinę, mój mąż także. Tak jakoś się utarło, że i na Boże Narodzenie, i na Wielkanoc, co najmniej 5-6 osób przyjeżdża do nas. My nie jeździmy nigdy. Tradycyjnie ja wszystko robię, czasem pomaga mi trochę córka. Mąż co najwyżej przynosi ciężkie zakupy - skarży się Izabela Giza z Mławy.

Lubię atmosferę świąteczną, ale po tych kilku uroczystych dniach jestem tak zmęczona, że padam z nóg. Dlatego w tym roku wpadłam na pomysł, żeby święta wielkanocne nie były pasmem ciężkich obowiązków, tylko przyjemnością także dla mnie.

Reklama

Znalazłam w Internecie bardzo urokliwe i niedrogie miejsce, gdzie mogłabym spędzić święta z mężem i dziećmi.

Tak się cieszyłam na myśl o tym, że wreszcie nie będę wszystkim usługiwać! Że to ja będę gościem i siądę sobie przy zastawionym przez kogoś innego stole...

Jednak zanim zdążyłam powiedzieć o tym mężowi, okazało się, że zaprosił do nas na Wielkanoc brata z rodziną. Jestem załamana.

Zdaniem EWY

Zawiodła komunikacja między wami i to jest nauczka na przyszłość. Wprawdzie wygląda na to, że tę Wielkanoc spędzisz tradycyjnie, ale nie załamuj się.

Już teraz oznajmij mężowi, że kolejne święta spędzicie tak, jak ty chcesz, czyli poza domem. Uświadom mu, że to nie jest chwilowa fanaberia czy bunt przeciw gościom. To jest twoje marzenie i chcesz je zrealizować.

Zdaniem czytelników

BB: Niech mąż pięknie przeprosi brata, mówiąc, że chcąc zrobić niespodziankę, wykupiłaś wczasy na święta poza domem. Nie daj się, masz większe prawo. Ty wszystko wszystkim musisz przygotowywać, reszta się wyleguje!!!!

Jaga: Nie wypada teraz odmawiać. Gdybyś to zrobiła, byłabyś „tą czarownicą”, co to świąt nie chce obchodzić, jak trzeba.

Balbina: Zapowiedz rodzinie, że ostatni raz organizujesz święta i czekasz na zaproszenia...

Rysiek: Wyjedź, powiedz, że już zapłacone, przeproś szwagra, trudno!

Konsultacja: Ewa Żeromska, doradca rodzinny w zakresie psychologii

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Takie jest życie

Zobacz również

  • Wkrótce po ślubie mój syn wydawał się szczęśliwy. Teraz jednak coraz częściej młodzi się kłócą. Synowa nieustannie go krytykuje i ma mu coś do zarzucenia. Widzę, że on traci cierpliwość. Mojemu... więcej