Recepta na młodość

Bądź na bieżąco. Interesuj się tym, co dzieje się na świecie. Ciekawość to cecha ludzi młodych – warto przez całe życie ją rozwijać! Nie bój się pytać. Nie uciekaj przed nowymi terminami, tylko sprawdź, co oznaczają.

Na przykład: Nie wiesz co to „pendrive”? Zobacz w internecie albo po prostu zapytaj młodzież w rodzinie. Jeśli widzisz nowy gadżet u nastoletniego wnuka – śmiało pytaj, co to jest i do czego służy. Miej znajomych w różnym wieku.

Reklama

To poszerza horyzonty. Nie siedź całymi dniami w domu, tylko znajdź czas na spotkania z ludźmi. Może w twojej miejscowości są jakieś grupy zainteresowań, może są organizowane zajęcia edukacyjne czy kulturalne dla dorosłych. Warto się o to dowiedzieć, bo w takich miejscach najłatwiej poznać wartościowe osoby.

Wygląd również jest ważny, bądź więc aktywna fizycznie, dbaj o sylwetkę, a także interesuj się tym, „co się teraz nosi”. Podpytaj córkę lub wnuczkę, co jest modne i pomyśl, jak choć trochę zmodyfikować swój styl, aby móc dodać do stroju jakiś modny w danym sezonie akcent. To naprawdę poprawia samopoczucie!

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Naj

Zobacz również

  • Wkrótce po ślubie mój syn wydawał się szczęśliwy. Teraz jednak coraz częściej młodzi się kłócą. Synowa nieustannie go krytykuje i ma mu coś do zarzucenia. Widzę, że on traci cierpliwość. Mojemu... więcej