Praca za granicą zmieniła mojego męża

Rok temu mąż wyjechał do pracy za granicę, by podreperować nasz budżet. Początkowo tęsknił, starał się przyjeżdżać jak najczęściej. Im więcej mijało miesięcy, tym bardziej miałam wrażenie, że się od siebie oddalamy. Mąż jest zadowolony z pracy, poznał nowych znajomych, ma tam swoje życie. Wspomniał, że chciałby zostać jeszcze rok, a nawet, że rozważa zamieszkanie za granicą i sprowadzenie nas do siebie. Nie wiem, co robić.

Żyjąc w dwóch różnych krajach, trudno utrzymać taką samą bliskość, jak mieszkając pod jednym dachem. Trzeba postarać się, by ocalić relację.

Podkreśl wagę waszego związku. Rozmawiając z mężem, powiedz, że wasze małżeństwo jest dla ciebie ważne i czujesz się zaniepokojona przedłużającą się rozłąką.

Reklama

Podkreśl, że jesteś gotowa na mniejsze dochody, aby być razem. Wysłuchaj jego argumentów za zmianą kraju zamieszkania. Weź je pod uwagę i zastanów się, czy czasem nie byłaby to najlepsza dla was decyzja.

Zaangażuj go w sprawy rodziny. Zadbaj o to, by mąż uczestniczył w waszym życiu. Korzystaj, np. z taniej formy kontaktu przez internet, by często rozmawiać z nim o bieżących sprawach twoich i dzieci. Niech to będzie jego codzienność.

Odwiedź go. Jeśli masz taką możliwość, pojedź do męża, by zobaczyć, jak wygląda jego życie. To też pozwoli ci ustalić, na jakim etapie jest wasza relacja.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Kobieta i życie

Zobacz również