Polubić swoje ciało

Do kobiet, które tu i ówdzie mają za dużo i zadręczają się z tego powodu, do niedawna należała też Bogna (44 l.). Wszystko się zmieniło, gdy zaczęła inaczej myśleć o sobie i świecie. Dziś jest ze sobą szczęśliwa!

Spójrz na siebie życzliwym okiem. Nie słuchaj swojego wewnętrznego krytyka. Pamiętaj, że każda część Twojego ciała zasługuje na uwagę, akceptację. Wiedz, że inni ludzie nie zwracają uwagi na nasz wygląd aż tak, jak my sobie to wyobrażamy.

Reklama

Nasze ciało zmienia się z czasem i po przebytych ciążach. Z każdą dekadą przybywa nam kilogramów. Ale jeśli źle się czujesz w większym rozmiarze, zapisz się na zajęcia fitness. Nawet gdy nie wrócisz do rozmiaru sprzed lat, ujędrnisz ciało, a wydzielane w trakcie wysiłku endorfiny poprawią nastrój.

Przyjrzyj się sobie i pomyśl, co lubisz w swoim ciele. Powiedz to na głos i często powtarzaj: np. lubię swoje nogi, mam ładne ramiona. Koncentruj się na pozytywnych stronach swojego wyglądu. Zacznij podkreślać je strojem. Załóż np. spódnicę odsłaniającą zgrabne łydki, dzięki temu zapomnisz o niedoskonałościach.

Rozstań się ze strojami, pod którymi się ukrywasz (szerokie tuniki, itp). Odważ się na zmianę. Kup sobie ubrania inne niż nosiłaś wcześniej, podkreślające kobiecą linię. Poczujesz się atrakcyjnie i dobrze ze sobą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Wkrótce po ślubie mój syn wydawał się szczęśliwy. Teraz jednak coraz częściej młodzi się kłócą. Synowa nieustannie go krytykuje i ma mu coś do zarzucenia. Widzę, że on traci cierpliwość. Mojemu... więcej