Nie umiem pocieszać

Moją przyjaciółkę zostawił mąż. Jest załamana. Próbowałam ją pocieszać, ale poprosiła, żeby dać jej spokój, bo chce być teraz sama. Martwię się o nią, nie wiem, czy powinnam zadzwonić, czy czekać aż sama się odezwie? Beata (52) z Wrocławia

Anna Garbiec: Pani Beato, mimo że przyjaciółka unika kontaktów z ludźmi, na pewno bardzo potrzebuje wsparcia. Nie należy zostawiać jej samej, nawet gdy mówi, że tego chce. Nie wolno, oczywiście, narzucać się ze swoją obecnością.

Teraz, gdy ból rozstania jest jeszcze bardzo silny, przyjaciółka może potrzebować samotności. Za kilka dni radzę jednak do niej zadzwonić i zapytać, czy nie chciałaby porozmawiać. Proszę jej powiedzieć, że rozumie Pani jej cierpienie i zapewnić, że zawsze może na Panią liczyć.

Reklama

Gdy szok spowodowany zdradą minie, proszę wyciągać przyjaciółkę z domu, zabierać ją do kina, na kawę. Powinna mieć jak najmniej czasu na rozpamiętywanie problemu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Zobacz również

  • Gdy nasze pociechy buszują w Internecie niech nas nie zwiedzie fakt, że są tuż obok w pokoju. W wirtualnym świecie czeka na nie mnóstwo zagrożeń, wobec których mogą być bezbronne. Kampania... więcej