Nie mam szczęścia do mężczyzn

Zawsze trafiam na niewłaściwych mężczyzn. Poprzedni partner żył na mój koszt i jeszcze ogołocił mi konto. A ostatni mnie zdradzał. Gdy to odkryłam, kazałam mu się wyprowadzić.Chciałabym z kimś być, bo boję się samotności, ale boję się też, że znów źle trafię… Jolanta (50) z Koluszek

Maria Juzwa: Pani Jolanto, odradzałabym zbyt szybkie wiązanie się z nowym partnerem. Pani podchodziła do swoich związków z otwartym sercem, a oni myśleli tylko o własnych korzyściach.

Dlatego, zanim znów Pani zaufa jakiemuś mężczyźnie, radzę dobrze mu się przyjrzeć.

Reklama

Obserwować jego reakcje w różnych sytuacjach. Zwracać uwagę na to, czy mogłaby Pani liczyć na jego pomoc w razie konieczności. Warto też zadbać o swoje życie towarzyskie, częściej spotykać się z przyjaciółmi, wyjeżdżać na wycieczki, zacząć rozwijać jakieś hobby, aby poznać nowych ludzi.

Proszę pamiętać, że mężczyzna nie jest jedynym lekarstwem na samotność. Można wieść bardzo ciekawe życie, nie będąc w związku. Jeśli oswoi się Pani z samotnością, przestanie się jej bać, to nie popchnie ona Pani w ramiona nieodpowiedniego mężczyzny. Warto poczekać na prawdziwe uczucie, które może się pojawić w każdym wieku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Zobacz również