Nie chcę być kurą domową na emeryturze

Odkąd przeszłam na emeryturę mąż widziałby mnie w domu w kuchni i przy wnukach. Przeszkadza mu, że poświęcam czas i pieniądze na własne przyjemności - skarży się Maria z Gdyni.

Jest to przykre, ale nie pozostaje Ci nic innego jak robić swoje. Pomyśl, jak zaplanujesz kolejne miesiące. Uwzględnij Wasz domowy budżet i potrzeby swojej rodziny. Przemyśl, ile czasu tygodniowo możesz zajmować się wnukami.

Reklama

To ważne, żebyś Ty sama miała jasność, ile czasu chcesz poświęcić sobie, a ile najbliższym. Następnym razem gdy mąż skrytykuje Twoje nowe zajęcia, powiedz, że widzisz to inaczej niż on. Ale nie tłumacz się przed nim.

Jeśli mąż będzie Ci robił wyrzuty, że zaniedbujesz dom lub rodzinę, dopytaj się o konkrety i odnieś się do nich rzeczowo. Unikaj reagowania na zaczepki partnera w sposób agresywny, nie wytykaj mu np. że jest leniwy i nic mu się nie chce. Nie namawiaj go na siłę, by dołączył do Twoich zajęć czy znajomych.

Artykuł pochodzi z kategorii: Psychologia

Na żywo

Zobacz również

  • Zostajesz w pracy po godzinach kosztem chwil dla siebie i rodziny? Oto proste sposoby, które pozwolą ci to zmienić i zaoszczędzić cenne minuty. więcej